Objevte kouzlo módních měst!
Přemýšlíte už teď nad další dovolenou? Vyrazte do některého z měst, která jsou synonymem módy. Projděte se po světoznámých místech, i po těch, která doporučují místní a v průvodci je jen tak nenajdete. A hlavně načerpejte módní inspiraci. Která města jsou ta nej?

Paříž

Paříž je nazývána Mekkou módy, a proto musí být na prvním místě našeho seznamu. Louvre, Eifellovka, Musée d'Orsay, impresionistické obrazy, Vítězný oblouk, Seina, katedrála Notre Dame. To vše jsou asociace, které se vám vybaví, když se řekne Paříž. Ale pak jsou tady i další, které jsou spojené s módou – Coco Chanel, Yves Saint Laurent, Christian Dior. Navštívit jejich pařížské butiky je zážitek sám o sobě. A co teprve místa, která frčí mezi fashion nadšenci a bloggerkami? Projděte se čtvrtí Saint Germain a vychutnejte si kávu v kavárně Café de Flore podobně jako to dělal třeba Jean-Paul Sartre nebo Simone de Beauvoir. Má to prostě atmosféru.

Chcete si pořídit něco od módních návrhářů? Pak musíte do čtvrti Le Marais. Pokud chcete nějaký originální a klidně i starší úlovek, a nemusí to být zrovna oblečení, zavítejte na známý bleší trh Marché aux puces de Saint Ouen. Je největší v Evropě. A až si budete chtít opravdu odpočinout, zajděte si na piknik do parku, třeba do parku Martin Luthera Kinga, který je jen kus od slavné bohémské čtvrti Montmartre. Nezapomeňte při svých toulkách ochutnat pravé francouzské makronky a croissanty.

17.června 2018 v 11:26, příspěvek archivován: 24.března 2019 v 14:35

?taken-by=lecafedeflore

  5:00,  aktualizováno  24. března 2019 14:35