Už máte nakoupené dárky? Nebo jste teprve ve fázi vymýšlení?

A máte ve svém okolí dobrodružné povahy a náruživé cestovatele? Právě pro vás jsme připravili pár užitečných tipů na dárky, které cestovatelské duše rozhodně ocení.

Cestovní deník Maappi


Cestování přináší spoustu zážitků, některé ale postupem času zapadnou, což je velká škoda. Darujte cestovatelům ve svém okolí cestovní deník, aby si své zážitky mohli pravidelně zapisovat. Určitě je to potěší! Do cestovních deníků se může nejen psát, ale také tam vkládat třeba pohlednice nebo vstupenky z navštívených míst. Díky tomu si uchová všechny vzpomínky a bude se k nim moct kdykoliv pohodlně a rychle vracet. Pokud pořídíte deník od Maappi, uděláte navíc i dobrý skutek. Podpoříte tak projekt mladého talentovaného autisty Matěje Hoška, který od malička miluje mapy a ze své jinakosti se rozhodl spolu s rodiči udělat výhodu. Pod značkou Maappi tak prodávají batohy, trička, hrnky, a právě i cestovní deníky. Nákupem přispějete na zlepšení především psychiatrické péče pro děti s PAS a vzdělávání.

Koupíte v Knihy Dobrovský za 180 Kč

Cestovatelské mapy


Jaké to jsou? Přece ty, které umí uchovat cestovatelské zážitky, a ještě fungují jako super designové oživení domova. Určitě jste o nich už slyšely – jsou to nástěnné mapy, které fungují buď na principu stírání, nebo se do nich zapichují špendlíky na navštívená místa. Jednou z nich je třeba korková nalepovací mapa, kterou vymyslela Češka Zuzana Cabejšková. Jedná se o mapu Evropy nebo Česka, kterou díky samolepicímu povrchu zvládne na stěnu přidělat úplně každý. A pak už stačí jen zapichovat připínáčky a přilepovat k daným místům pohlednice, fotky nebo vstupenky.

 

Boty Sorel


Co patří mezi nejdůležitější výbavu každého cestovatele? Kromě dokladů, peněz a dobré nálady je to hlavně pořádná obuv. Tu je radno opravdu nepodceňovat, musí být pohodlná, živlům odolná a než se člověk vydá na první delší cestu, tak i pořádně prošlápnutá. Mezi jedny z nejkvalitnějších patří boty Sorel, které nabízí tenisky, sandály, zimní obutí i elegantní botky vhodné pro chození po městě. Stačí jen vybrat ty pravé.

Koupíte na www.sorelfootwear.cz

Knížky


Čím potěšíte mnoho lidí? Knížkou. A čím potěšíte nadšence do cestování? Přece průvodci, cestopisy a dalšími knihami na téma cestování. Co určitě zafunguje? Moderní cestopisy od Ladislava Zibury, průvodci Lonely Planet, které patří mezi ty opravdu top, nebo třeba cestovatelská příručka Travel Bible. Příjemné vybírání.


A další tipy najdete v galerii.

  17:00,  aktualizováno  21. března 2019 11:14