Patříte mezi ty, kteří si každý rok dávají novoroční předsevzetí? A dodržíte je pak, nebo patříte mezi tzv. ledňáčky?

Tedy mezi ty lidi, kteří naběhnou hned po Novém roce do posilovny a vydrží jim to přesně celý leden a dál už nic? A chcete to změnit? Máme pro vás pár rad, jak na to!

Dejte si reálné cíle

Chcete zhubnout, ale nikdy jste pořádně necvičila? Nechtějte zázraky na počkání! Dejte si postupné reálné cíle. Začněte chodit jednou týdně do posilovny nebo na hromadné cvičení a k tomu třeba choďte navíc pěšky, takový klasický cíl je 10 000 kroků denně. Pokud chcete omezit sladké, začněte třeba tím, že budete méně sladit čaj nebo cukr nahradíte umělým sladidlem, ne že najednou přestanete sladit úplně. Tělo by bylo v šoku. Postupné kroky jsou účinnější a je větší šance, že vám vydrží delší dobu.

Mějte přiměřené množství předsevzetí

Chcete víc číst, víc cestovat, naučit se fotit, upravovat fotky, lézt, pořádně plavat, hrát tenis, zhubnout, naučit se vařit. To je sice super, ale s takovým výčtem nebudete vědět, co dělat dřív, až raději nebudete dělat nic. Víme, o čem mluvíme. Zkuste být střídmější a dejte si třeba 3 předsevzetí, na kterých vám nejvíc záleží a které půjde snadno zkombinovat a budete na nich pracovat s radostí celý rok. Uvidíte, že se vám budou dodržovat mnohem jednodušeji.

Nenechte se odradit a vytrvejte

Vytrvat déle než jeden měsíc, to chce pořádnou dávku odhodlání, času a trpělivosti. Říká se, že pokud vydržíte 21 opakování čehokoliv v kuse, stane se z toho zvyk. Myslete na to, až vám začne vnitřní hlas našeptávat, že pro jednou se přece nic nestane. Ale stane! Jakmile jednou porušíte předsevzetí, jste na dobré cestě k tomu skončit úplně. Řeknete si, že když jste jednou porušily, tak můžete i znovu a začarovaný kruh je tady. Důležité je také nenechat se odradit prvním neúspěchem a nechtít zázraky po prvním týdnu. Vytrvejte a výsledky (=odměna za vaši snahu) se dostaví.

  18:27,  aktualizováno  19. března 2019 14:49