Proč je fajn si dát novoroční předsevzetí? Ctěte a uvidíte. A třeba je nakonec poprvé opravdu dodržíte během celého roku.

Novoroční předsevzetí. Každoroční přemýšlení o tom, zda jít s davem a také si jich pár dát, nebo se na to vykašlat, protože už teď máte pochybnosti o tom, jak se vám je podaří dodržet. I kdyby se vám to nepodařilo, přece jen to nějaké své výhody má.

Máte přehled

Předsevzetí si člověk nedá jen tak, nějak k nim musí dojít. Ten proces jejich hledání a stanovování je na dávání si předsevzetí super. Díky přemýšlení zjistíte, jak na tom jste, co se vám podařilo nebo naopak nepodařilo, na čem chcete zapracovat a na čem vám opravdu záleží. Prostě takové příjemné celoroční bilancování. Už kvůli tomu to docela stojí za to, no ne?

Utřídíte si priority

V hlavě máte spousty nápadů na různé projekty, seznam destinací, kam v novém roce prostě musíte vyrazit, filmů, které musíte vidět, věcí, jež chcete dokázat. Je jich tolik, že jich spolehlivě část zapomenete ještě, než se pro ně stačíte nadchnout. A i tak by ten zbytek vystačil na tři běžné holčičí životy. Co s tím? Není nic jednoduššího než si všechny ty nápady, touhy, sny a myšlenky sepsat. A pak jim dáte prioritu podle toho, co doopravdy chcete. Tím, že to pojmenujete a dáte tomu podobu na papíře, už jste udělala první krok k jejich realizaci. Díky tomuhle seznamu si ujasníte, co je pro vás opravdu důležité, a co může počkat.

Máte motivaci

Milujete seznamy, ve kterých si odškrtáváte hotové položky? Rozumíme! My totiž taky! Pokud si předsevzetí sepíšete jako seznam, třeba i s jednotlivými postupnými kroky, bude to pro vás zároveň i velkou motivací. Nejen co se odškrtávání týká, ale také tím, že budete mít seznam na očích.

 

Dáváte si novoroční předsevzetí? A co je pro vás tou pravou motivací?