Máte pocit, že vám den protéká mezi prsty a nic nestíháte? Změňte to!

Vstávejte brzy

Ranní ptáče, dál doskáče - říká se a je to pravda. Chápeme, že teď, když jsou dny krátké a ráno je dlouho tma, tak že je to těžké, jenže když vstanete brzy, budete mít na vše více času a nebudete se muset tak honit. Ráno je čas, kdy můžete v klidu zvládnout plno činností, aniž by vás někdo rušil.

Plánujte a zapisujte si vše

Nejhorší je vše udržet v hlavě. Když si den předtím zapíšete všechny úkoly na příští den a  se zkusíte si den naplánovat, uvidíte, jak se vám uleví a také budete přesně vědět, v kolik co máte. Rychleji tak všechno zvládnete a večer už budete mít klid a čas na své koníčky či na svého partnera.

Na sociální sítě jen v určitou dobu

Jedním z největších žroutů času a také energie je neustálé sledování Instagramu, Facebooku, Twitteru nebo koukání se na videa. I když se to nezdá, kdybyste si reálně spočítala, kolik času denně na nich strávíte, asi byste se nestačila divit. A to je přesně ten čas, kdy byste se například mohla věnovat tomu, co vás baví nebo jen tak odpočívat - i to je důležité. Odtrhnout se od sítí úplně nejde, ale dejte si závazek, že na ně budete chodit jen v určitou dobu - třeba třikrát denně a jen v danou hodinu.

  9:02,  aktualizováno  21. března 2019 11:16