Sušené maso Fine Gusto si zamilujete!

Je lehké, zdravé a velice chutné. Ano, řeč je o jerky (neboli sušeném mase). Pokud patříte mezi milovnice opravdové chuti masa, jerky jsou pro vás tou správnou volbou. Zejména, pokud jste se na začátku roku zařekly, že už opravdu budete jíst jen zdravě! Sušené maso totiž neobsahuje nic, po čem by mohla jít kila nahoru, ba naopak. Díky své nižší energetické hodnotě a vysokému obsahu bílkovin je skvělou volbou například ke svačině!

Sušené maso od pardubické společnosti Fine Gusto je velice kvalitní a neobsahuje žádná umělá dochucovadla. V nabídce Fine Gusto si můžete vybrat z několika příchutí, směsí nebo jen čistého masa. Spousta z vás také jistě ocení, že je k dispozici nejen tradiční hovězí, ale i dietnější krůtí maso.

Ochucené jerky třeba k televizi

Určitě to známe všechny. V televizi běží romantický film, ale honí vás mlsná? Zkuste tentokrát místo čokolády nebo brambůrků vzít s sebou na gauč sušené maso třeba s příchutí barbecue, teriyaki nebo pepře. Pochutnáte si, ale rozhodně nebudete mít výčitky.

Dalším skvělým produktem z dílny Fine Gusto jsou tzv. snack bary, tedy ochucené masové tyčinky, které jsou k dostání se směsí koření nebo v zajímavých variacích s ovocem. Snack bary jsou ideálním parťákem třeba na výlety do přírody. Balíčky jsou skladné, takže se jich do batohu vejde i několik najednou.

Trail mixy do kapsy

Opravdu povedeným balíčkem je pak trail mix – směs sušeného masa ořechů, semínek a ovoce. Pokud zvažujete, jakou svačinu si s sebou přibalit do školy nebo do práce, zkuste trail mix. Určitě nebudete litovat. Díky kombinaci sušeného masa s dalšími ingrediencemi je svačinka nutričně vyvážená a jsou v ní zastoupeny všechny tři základní složky lidské stravy, tedy cukry, tuky a bílkoviny.

Co je vlastně jerky?

Jerky je syrové maso, ze kterého je odstraněn tuk, následně je nakrájeno na proužky a vysušeno. Při sušení se obvykle přidává sůl, aby se maso nekazilo. Většina výrobců však kromě soli do sušeného masa přidává i aromata, barviva, dochucovadla či konzervanty. Naproti tomu Fine Gusto sází na přirozenou chuť masa a nabízí přírodní jerky bez umělých dochucovadel. Jediným přídavkem je sůl, která slouží jako konzervant. Nepoužívají jí více než 2 procenta. Ani v ochucených tyčinkách nenajdete žádnou „chemii“, jen koření. Veškeré produkty Fine Gusta jsou tedy zaručeně bez „éček“ a jiných chemicky vyrobených přísad.

Více na www.finegusto.cz.

  0:15,  aktualizováno  24. března 2019 16:11