Značka Starbucks v lednu oslavila 10 let účasti na českém trhu. Světový fenomén kaváren s unikátní atmosférou, vynikající kávou a odpovědným přístupem k životnímu prostředí se v Česku zabydlel stejně přirozeně jako v dalších více než 60 zemích na zeměkouli.
Kromě jedinečného zážitku spojeného s každým douškem kávy, nabízejí kavárny Starbucks prostor pro přátelská setkání, četbu, práci i odpočinek od každodenního shonu. Ke kávě ze všech koutů světa se postupně přidala nabídka dalších teplých i studených nápojů, jakož i sendvičů a sladkého pečiva v domácím stylu. V současnosti je v České republice celkem 33 kaváren.

Český Starbucks rok za rokem

2008

Společnost AmRest otevírá 22. 1. svou první kavárnu Starbucks v České republice, a to v budově Grömlingovského paláce na Malostranském náměstí, v samotném centru historické Prahy. Jedná se zároveň o první kavárnu Starbucks ve střední Evropě. Polsko, Maďarsko a Slovensko bude následovat až za pár let.

Za první rok se v Praze otevřelo celkem 8 kaváren.

Na trh je uvedena nová káva Pike Place Roast, pojmenovaná podle tržiště v Seattlu, kde byla roku 1971 otevřena první kavárna Starbucks na světě.

2009

Starbucks v České republice se rozšiřuje do dalších obchodních center – Metropole Zličín

a Centrum Chodov. V rušných nákupních střediscích poskytuje zákazníkům místo pro zvolnění tempa a načerpání nové energie.

2010

Společnost Starbucks uvádí na trh ultra-prémiovou řadu zrnkových káv Starbucks Reserve, pocházejících od malých farmářů.

V Praze se otevírá 10. a 11. kavárna Starbucks.

 

  0:34,  aktualizováno  24. března 2019 16:10