Právě na jaře potřebujeme doplnit potřebnou energii a také chybějící vitaminy. V tom vám mohou skvěle pomoci superpotraviny, mezi které patří právě goji a rakytník. Víte, v čem jsou jejich účinky tak blahodárné?

Rakytník i goji obsahují velké množství vitaminu C, antioxidantů, ale také důležitých minerálních látek. Jsou skvělé pro detoxikaci organismu a díky vysokému obsah betakarotenu pomáhají chránit tělo proti UV záření. 

Vyzkoušejte dva skvělé drinky, které vás nadopují vitaminy!

Smoothie s rakytníkem

Na 2 porce potřebujete: 2 menší pomeranče, 1 menší jablko, 3 plátky ananasu, ½ manga, 25 ml rakytníkového džusu, lístky čerstvé máty, 1 lžičku citronové šťávy, vodu podle chuti

Postup: Oloupané pomeranče, jablko se slupkou, ananas a mango nakrájejte na kousky, přidejte mátu a zalijte rakytníkovým džusem a citronovou šťávou. Vše společně rozmixujte dohladka a podle chuti můžeme doředit vodou.

Smoothie s goji

Smoothie s goji

Na 2 porce potřebujete: 2 menší jablka, 4 jahody, 1 kiwi, 10 listů čerstvého špenátu, 25 ml goji džusu, vodu podle chuti

Postup: Jablka i se slupkou, jahody a kiwi nakrájejte na kousky, přidejte listy špenátu a zalijte goji džusem. Vše společně rozmixujte a podle chuti můžete doředit vodou.