Připijte si na zdraví ředkvičkovým smoothie a spojte příjemné s užitečným. Ředkvičky jsou totiž nejen příjemně štiplavé a osvěžující, ale také absolutně zdravé. Dopřejte si je právě teď, kdy je jejich sezona!

Kromě toho, že je to vitaminová bomba (obsahují například vitaminy E, D, C a skupiny B, niacin, ale i beta karoten čili provitamin A), dodávají tělu také minerální látky jako sodík, mangan, železo, měď, fosfor, hořčík, vápník, síru a draslík, kyselinu listovou nebo vlákninu.

Působí proto blahodárně nejen na srdce, krvetvorbu či nervovou a mozkovou činnost, ale jsou i tvůrkyněmi dobré nálady, což se zrovna na jaře počítá. 

Betakaroten zase pomáhá chránit pokožku před účinky ostrého jarního slunce a prospívá také zraku. Ředkvičky navíc zlepšují funkci ledvin a močových cest i trávení, bojují proti plísním a bakteriálním infekcím a jsou vhodné také při shazování kilogramů před létem.

Ředkvičkové smoothie

Připravte si zdravé a skvělé ředkvičkové smoothie:

Budete potřebovat:

  • 6-8 ředkviček (omytých a očištěných)
  • 400 ml kefíru 
  • špetku soli
  • špetku mletého barevného pepře
  • pár kapek panenského olivového oleje
  • plátky ředkviček na ozdobu

Postup:

  1. Ředkvičky nakrájíme a společně s ostatními ingrediencemi rozmixujeme najemno. Můžeme naředit pramenitou vodou.
  2. Přelijeme do sklenic na nožce a odzdobíme plátky ředkviček.

Tip: Zkuste do smoothie přidat pár kapek citronové šťávy, zajímavá barevná i chuťová kombinace vznikne po přidání hrsti listů baby špenátu.