Věděli jste, že některým potravinám či koření jsou přisuzované afrodiziakální účinky?

Je to tak! A které že to jsou? No, není jich úplně málo. My jsme pro vás vybrali 5 dobře dostupných a účinných přírodních afrodiziak. Schválně, které z nich máte ve svém jídelníčku?

Čokoláda

Čokoláda jako afrodiziakum? Vážně? Ano, je to tak, čokoláda umí nejen bojovat s blbou náladou, ale umí i zvýšit vzrušení. Účinky čokolády na libido jsou známé už hodně dlouho, prý dokonce i Ludvík XIV. ji užíval!

Ústřice

Tušili jste, že ústřice patří mezi jedny z nejsilnějších přírodní afrodiziak? A především, že jejich historie se datuje už do dob před Kristem, kdy je v antickém Římě choval Sergius Orata? Je to tak! Jejich afrodiziakální účinky zřejmě objevil i slavný milovník Casanova, který jich prý pojídal 50 denně. Že by to opravdu bylo základem jeho úspěchu u žen?

Celer

Uznáváme, že tohle není zrovna sexy zelenina, ovšem účinky celeru na libido jsou nesporné! Kořen má vliv na zvýšení potence a jeho listy podporují touhu. Ovšem pouze v případě dlouhodobé konzumace, pozor na to!

Zázvor

Zázvor má zřejmě většina z nás spojený hlavně s nachlazením. Ale pozor, i zázvor se může pochlubit nezanedbatelnými afrodiziakálními účinky. Ale stejně jako u celeru to platí u dlouhodobější konzumace, v případě zázvoru stačí týden. A nemusíte pít jen čaj, můžete zázvor používat i pod maso.

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba neboli jinan dvoulaločný patří mezi nejúčinnější afrodiziaka vůbec! Zlepšuje totiž prokrvení, takže má pozitivní vliv na výkonnost mužů. Kromě toho ale bojuje i se studenými končetinami, kterými hodně žen trpí, a podporuje funkce mozku!

  11:53,  aktualizováno  24. března 2019 14:41