Kokosová voda je out, teď je trendem březová šťáva!

Co to je?

Březová šťáva se získává ze stromů břízy, kde navrtáním jejího kmene začne téct blahodárný elixír. Jeho pití je velmi oblíbené ve Skandinávii a na východě Evropy. U nás je to sice trend, ale v těchto zemích to byla součást lidového léčitelství, elixír mládí a krásy. A v čem je březová šťáva tak unikátní? Obsahuje totiž plno velmi zdravých složek - je bohatá na přírodní vitamín C, na vitamíny skupiny B, na minerály, aminokyseliny. Do šťáv se využívají také výtažky z březových listů, které obsahuji flavonoidy, které působí mírně močopudně a podporují vylučování škodlivých látek a toxinů z těla.

Jak chutná a jak se užívá?

Nejlepší je užívat čistou březovou šťávu v bio kvalitě. Bez jakýkoliv úprav a bez sladidel. Ta má mírně nahořklou chuť a ideální je ji přidat do vody a vypít. Po otevření ji skladujte v ledničce. Nebo jsou k dostání šťávy, které se pijí jen tak. Skvělé jsou jako mírná detoxikační kúra. Můžete ji pít kdykoliv přes rok, ale nejúčinnější je ji nasadit na jarě a na podzim.

Co všechno dokáže?

Tím, že březová šťáva podporuje vylučuje toxinů z těla, výborně čistí pleť, zrychluje látkovou výměnu, takže působí i proti celulitidě. Celkově posiluje organismus a imunitní systém, působí proti stresu a lépe vyrovnává organismus s následky hektického života ve městě.

  6:00,  aktualizováno  24. března 2019 14:48