Chcete mít krásnou pleť a vlasy? Kdo by nechtěl, že?

Kromě používání vhodné kosmetiky toho můžete dosáhnout i díky svému jídelníčku. Zařaďte do něj tzv. superpotraviny a uvidíte, co se bude dít. A jaké  by to měly být?

Chia semínka

Tahle malá semínka jsou hotovým malým zázrakem. Známé jsou především díky svým vysoce hydrofilním vlastnostem (umí do sebe natáhnou obrovské množství vody – až desetinásobek). Jejich obsah je také působivý – najdete v nich vitamíny a minerály, vlákninu, proteiny nebo omega-3 mastné kyseliny. Právě díky nim jsou skvělým antioxidantem, což vaše pleť rozhodně ocení!

Rakytník

O rakytníku se díky jeho vlastnostem říká, že je rostlinou budoucnosti. Nedivíme se! Jeho malé červené plody jsou plné vitaminu C a dalších vitaminů – A, D, E, K, P a B (B1, B2, B3, B6, B9). Rakytník působí pozitivně na imunitní systém a skvělé účinky má i na pleť a vlasy, zejména v podobě rakytníkového oleje. Pleť vyživuje, regeneruje a také pomáhá zbavit se akné! Vhodný je i na jemné a lámavé vlasy, které vyživí a posílí, ale ocení ho všechny typy vlasů, protože podpoří i jejich růst! Umí si poradit i s lupy a s problematickou pokožkou hlavy, má totiž proti zánětlivé účinky.

Paprika

Věděly jste, že papriky obsahují až 200 % denní dávky vitamínu C? Je to tak! Kromě toho v nich najdete také vitamin B6, kyselinu listovou, minerály (vápník, draslík, železo nebo hořčík) a vlákninu. Díky svému složení tedy papriky umí chránit tělo před volnými radikály i akné. Zařaďte je do svého jídelníčku pravidelně a vaše pleť se vám odvděčí.

Ústřice

Ano, i taková lahůdka jako jsou ústřice, má pozitivní účinky na vlasy. Obsahuje totiž zinek, jenž má na svědomí zlepšení růstu vlasů. Zároveň reguluje i činnost mazových žláz, takže se vám vlasy budou mastit mnohem méně. A mimochodem…. ústřice patří mezi jedny z nejsilnějších přírodní afrodiziak.

Mandle

Mandle, stejně jako ostatní ořechy, taky patří také mezi zdraví prospěšné superpotraviny. Díky svému obsahu chrání tělo i pleť před volnými radikály a oxidačním stresem, který se na nás podepisuje unavenější pletí a vráskami. Takže sbohem, vrásky! Dále pomáhají ničit toxiny v našem těle, takže díky jejich konzumaci bude pleť čistá bez akné. Pozitivní vliv má i na posílení vlasů a nehtů.

Avokádo

Avokádo zažívá na českých talířích doslova boom. Ještě jste mu nepropadly? Dejte mu šanci! Avokádo totiž umí tělo krásně pročistit a zároveň se pyšní obsahem vitaminu C a E, proteinů, z minerálů stojí za zmínku hlavně železo. Díky tomu pomáhá konzumace avokáda zlepšit tón pleti a zmizíkuje tmavé kruhy pod očima, což se občas dost hodí. Avokádo umí zamávat i s padáním vlasů. Tak co, nevyzkoušíte ho přece jen?

 

Nemáte čas pořizovat tyhle potraviny nebo studovat jednotlivé účinky? Zjednodušte si to a vyzkoušejte třeba superfood koktejl The Super Elixir, který koupíte třeba na Ingredients-store.cz Tenhle doplněk stravy má vysoký obsah vitamínů, minerálů a stopových prvků přesně namixovaných tak, aby zmírnil dopady stresu a únavy na naše tělo a pleť.

Podobně skvělý účinek má i doplněk stravy Hyaluron N-Medical 100%, čili kyselina hyaluronová. Pomůže se suchou pokožkou, v boji s akné nebo při redukci vrásek!

  16:00,  aktualizováno  24. března 18:23