Zajímáte se o zdravý životní styl a přemýšlíte o tom, co jíte?

Pak právě pro vás jsme připravili abecedu zdraví, sérii článků, kde vám postupně během následujících týdnů představíme zdraví a kráse prospěšné potraviny. Přihodíme i pár důvodů, proč zrovna je zařadit do svého jídelníčku, a samozřejmě pojedeme podle abecedy. Pokračujeme s abecedou zdraví a přinášíme pár nápadů od písmenka D. Jdeme na to!

Datle

Že jsou datle obyčejné? Ani náhodou! Přesvědčíme vás, že rozhodně stojí za vyzkoušení! Datle obsahují významné množství želena, draslíku, chlóru, vlákniny a vitamínu B. Datle mají ze všeho ovoce patrně nejvyšší energetickou hodnotu, přesto ale přes svou sladkost nezvyšují hladinu glukózy v krvi. Speciálně pokud cvičíte a chcete budovat svalovinu, měly byste datle do svého jídelníčku zařadit na pravidelné bázi. Navíc jejich konzumace pomáhá i regulovat trávení, podporuje srdeční zdraví nebo funkčnost nervového systému. To ocení třeba studenti, protože pozitivně ovlivňuje koncentraci.

Datle se konzumují především v sušené podobě a pro lidský organismus představují bohatý a rychlý energetický zdroj.

Dýňová semínka

Dýňová semínka jsou zdrojem velkého množství omega-3 mastných kyselin, obsahují vitamíny skupiny B a kvalitní bílkovinu. Jsou také bohaté na minerály, například na zinek, díky čemuž představují přirozenou ochranu proti osteoporóze. Jejich konzumace také podporuje dobrou náladu, kvalitní spánek, odvodnění organismu a podporují hubnutí! A taky navíc dobře chutnají!

Jak je jíst? Doporučujeme krátce a nasucho opražit. Mňam!

Dragon Fruit

Dragon Fruit neboli dračí ovoce svým tvarem opravdu připomíná dračí vajíčka a vyniká především skvělou chutí, která někomu připomíná angrešt, někomu meloun. Dragon Fruit je bohaté na vlákninu, minerály, vitamin C a je také důležitým zdrojem železa, vápníku, riboflavinu a karotenu. Její dužina je nízkokalorická, takže je skvělým parťákem pro hubnutí! Dračí ovoce můžete jíst buď samostatně, nebo jako součást ovocných salátů, je možné z něj ale například dělat víno, džusy nebo dokonce marmelády.

  8:51,  aktualizováno  24. března 2019 16:05