Černý, zelený nebo bílý? Každý umí něco jiného! Vařte si je, jsou to přímo elixíry krásy a zdraví!

Zelený čaj: Spaluje tuky

Trápí vás pneumatika na břiše? Tak kromě cvičení a úpravy stravy na ni funguje i pití zeleného čaje. Podle vědeckých studií vám k tomu pomohou asi čtyři šálky denně. Kromě antioxidantů totiž zelený čaj obsahuje účinnou látku - polyfenol zvanou epigallokatechin gallát (EGCG), který spolu s katechiny podporuje hubnutí a působí na břišní tuk. 

Černý čaj: Dodává energii

Býváte odpoledne unavená a tak saháte po kávě? Jenže když je jí příliš, tak to pak už ani nezabírá a hlavně to není zdravé. Zkuste raději černý čaj. Kvalitní sypaný je mnohem účinnější než jsou kávová zrnka.  Prochází delším procesem oxidace a obsahuje kofein, který rychle nabudí. K tomu je skvělý na trávení a dokonce působí i protistresově.

Bílý čaj: Omlazuje

Pochází ze stejné rostliny jako zelený a černý čaj, ale je nejvzácnější a nejdražší, protože se používají jen vrchní, mladé pupeny z čajových keříků. Na rozdíl od zeleného a černého čaje neprochází fermentací a tak je nejvíce nabitý antioxidanty. Účinkuje tak, že neutralizuje volné radikály a jejich škodlivé účinky, chrání pokožku před antioxidačním stresem. Díky tomu bude pokožka i pleť čistější, zářivější a s méně vráskami.