Je to malý zázrak, který prospěje nejenom vašemu zdraví, ale i kráse.

Pročišťují

Když sníte dvě až tři meruňky, uvidíte, jak se vám zrychlí trávení a pročistí střeva. Pokud máte například na dovolené problém s chozením na záchod, neběhejte do lékárny, ale zajděte si na trh. Pochutnáte si a budete mít brzy klid. Navíc nejsou skoro vůbec kalorické!

Zkrášlují

Meruňky jsou plné vitamínů  a antioxidantů - např. betakarotenu, B, C, E, které chrání buňky před oxidačním stresem, například ze slunečního záření, při pobytu v znečištěném prostředí. Díky meruňkám bude pleť rozjasněnější a déle krásná.

Lépe se s nimi opálíte

Tím, že meruňky obsahují velké množství provitámínu A - tedy betakarotenu, se vaše kůže rychleji opálí a také si díky nim bronzovou barvu déle udržíte. Postačí k tomu už tři meruňky denně.

Uklidňují

Meruňky obsahují velké množství spotopvých prvků, takže skvěle působí na psychiku a udržují rovnováhu nervové soustavy. Také se díky nim lépe usíná a dobře spí. Jezdte je také, pokud jste nervózní nebo máte sklon k špatným náladám.

Výborně působí na pleť

Když potřebujete rychle rozjasnit pleť, rozmixujte dvě meruňky s plnotučným tvarohem a přidejte k tomu půl lžičky medu. Směs naneste na pleť a nechejte působit deset minut a pak smyjte. Kdybyste cítila, že pleť vás štípe nebo svědí, masku ihned odstraňte. A můžete si této směsi udělat víc, mimo masku totiž taky skvěle chutná!