Pro nadšené milovnice vaření a pečení všeho druhu!

Kouzlíte ráda v kuchyni? Udělejte radost sobě nebo kamarádce či kamarádovi a udělejte na Vánoce radost knížkou, ze které budou moct čerpat inspiraci pro své kulinářské umění.

Bez buchet se nevdáš!, Adéla Hálková, Kateřina Podoláková

Kuchařka s typicky českými recepty nesmí chybět v žádné knihovně. Teda kuchyni. Novinka od Adély a Katky je plná nejen českých, ale i světových receptů, bez kterých se žádná holka (nejen ta na vdávání) neobejde! Knihu společně tvořily tři generace žen a své zkušenosti rozdělily do osmi nabušených kapitol. Najdete tady recepty snadné i obtížnější i tipy na menu, kterým uctít třeba budoucí tchýni, co připravit na Vánoce nebo na výrobu jedlých dárků, které ocení každý chlap.

 

 

Nejbarevnější MEXIKO, Kamila Rundusová

Nejbarevnější kuchařka od Kamu má pokračování, což ocení všichni milovníci vaření. Druhý díl je zaměřený na konkrétní zemi – Mexiko – a její kuchyni, ale taky kulturu i historii. To vše najdete v Nejbarevnějším Mexiku, navíc ilustrované autentickými fotkami. Bonusem pro naši zeměpisnou šířku je spoustu rad, kde v českých podmínkách pořídit potřebné suroviny a za co je případně nahradit. Tuhle kuchařku si zamilují i ti, kdo o Mexiku zatím moc netušili. No a ten obal, ach, to je jednoduše nádhera. Tleskáme geniálnímu nápadu. Jakému? Nechte se překvapit.

 

Fresh kuchyně, Zdeněk Pohlreich

Legendární i obávaný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich přichází s další kuchařkou, která tentokrát staví na čerstvosti a lehkosti. Protože být fresh je v dnešní době nutnost. Kuchařku nevnímejte jako jednotlivé recepty, ale jako ucelený koncept pro lepší život. Nezní to zajímavě?

 

Gastrokroužek

Jak to dopadne, když se spojí Lukáš Hejlík, Manželé v kuchyni, Darina Křivánková a mnozí další? Vznikne neobyčejná kuchařka přátel, bloggerů a gurmetů spojených láskou k dobrému jídlu. Prostě Gastrokroužek. Kromě receptů ze společných akcí se s čtenáři podělili i o inspiraci, jak si užít život společně s přáteli a dobrým jídlem. A protože těch receptů je 80, můžete rovnou plánovat společná setkání.

 

  6:30,  aktualizováno  21. března 2019 11:14