Právě teď je sezóna třešní a vy byste si je rozhodně měla užít co nejvíce. Jsou totiž nejen lahodné, ale také prospívají vašemu zdraví a kráse.

Třešně mají různý tvar i chuť. Jsou ideální ke konzumaci v syrovém stavu, ale skvěle chutnají ve smoothie, koláčích či osvěžujících letních nápojích. Řadí se mezi nejzdravější ovoce vůbec!

V čem nám tyto zázračné plody prospívají?

Pomáhají při hubnutí

Právě toto ovoce je ideální, pokud se snažíte zhubnout či si jen udržet svou váhu. Jeden šálek, který odpovídá asi 21 třešním, obsahuje jen necelých 100 kalorií a patří tak mezi ovoce, které je při dietě vhodné. Navíc vám zajistí dostatečné množství vitaminu C a minerálních látek jako je vápník či fosfor.

Chrání proti mnoha nemocem

Třešně obsahují velké množství antioxidantů a pomáhají tak udržovat kontrolu nad rakovinovými buňkami přítomnými v těle a zabránit jim v nekontrolovatelném růstu. Kromě toho jsou velkými pomocníky v boji proti onemocněním srdce, Alzheimerově chorobě či diabetu.

Ilustrační fotografie

Podporují zdravý spánek

Toto zázračné ovoce je jednou z mála potravin, která obsahuje melatonin, někdy také nazývaný „hormon spánku“. Pokud si tedy budete dopřávat třešně, lépe usnete a i váš spánek bude kvalitnější.

Snižují bolest po cvičení

Třešňová šťáva může snížit intenzitu bolesti našich svalů po cvičení. Navíc chrání před buněčným opotřebením a napomáhá regeneraci svalů. I z tohoto důvodu si ji dopřává mnoho profesionálních sportovců.

Udržují zdravou pleť i vlasy

Třešně jsou výborným zdrojem vitaminu A, B, C a E. Skvěle tak prospívají naší pokožce i vlasům. Dodají jim lesk i zdraví. Další výhodou pro naši pokožku je, že díky velkému množství antioxidantů bude stárnout pomaleji.