Podzimní počasí má vliv nejen na naší duši, ale taky na tělo. Organismus se z plného letního rozkvětu začíná zklidňovat a tak, jako příroda, se postupně mění i fungování našich tělesných orgánů, naše hladina energie a chuť do různých aktivit.
Horká voda s citrónem
Když venku řádí déšť a sychravé počasí, vsaďte na převařenou teplou vodu s citrónem. Teplý nápoj zahřeje tělo zevnitř, popožene trávení. Když cítíte, že na vás leze nachlazení nebo chřipka, do vody můžete přidat trošku nastrouhaného zázvoru. Pokud chcete hubnout, ničím neslaďte – a to ani medem.
Zelený čaj
Horký zelený čaj je nejen skvělým antioxidantem, ale také stimuluje látkovou výměnu a pomáhá při hubnutí. Klidně sáhněte po jakémkoliv čaji – když je venku zima, je lepší dopřát si teplý čaj, než studenou vodu. Čaj ničím neslaďte.
Kefír
Kysané mléčné výrobky bychom měli mít ve svém jídelníčku celoročně. Obsahují prospěšné bakterie, které pomáhají s funkcí střev i obranyschopností organismu. Jestli jste alergická na laktózu, vyzkoušejte některou z alternativ – třeba kefír z kozího nebo ovčího mléka či kefír z tibetské houby.
Kombucha
Pod tímto exotickým názvem se skrývá fermentovaný (kvašený, kysaný) nápoj. Připravuje se z černého nebo zeleného čaje, cukru a kvasinek. Kombuchu poznáte podle medové až tmavě červené barvy a seženete ji v každé prodejně se zdravou výživou. Protože se jedná o kvašený nápoj, podporuje kombucha správnou funkci našich střev a tím pádem i náš imunitní systém.