Máte nějaký svůj vzor, někoho, kdo je vaší inspirací?
Přemýšleli jste nad tím vlastně někdy? My docela nedávno a vznikl nám z toho seznam 5 úžasných žen, kterou jsou nejen pro nás, ale pro ženy na celém světě velkou inspirací. Jste na náš výběr zvědavé?

Anna Wintour

Málokdo nezná Annu Wintour, dlouholetou šéfredaktorku americké redakce nejprestižnějšího módního časopisu Vogue. Vede ho od roku 1988! Neuvěřitelné, že? A k tomu ještě vychovala dvě děti, je kurátorkou Metropolitan Museum of Art v New Yorku a zakladatelkou CFDA / Vogue fondu na podporu neznámých návrhářů. Svůj podíl má i na úspěchu módních návrhářů slavných jmen – třeba Johna Galliana nebo Michaela Korse. Ne nadarmo se o ní říká, že je nejvlivnější ženou v módním průmyslu. Její vytrvalost a houževnatost jsou vskutku inspirativní.

Malála Júsufzajová

V roce 2012 obletěla svět šokující zpráva o pokusu o vraždu tehdy dvanáctileté pákistánské aktivistky Malály Júsufzajové. Ta útok talibánského střelce přežila a stala se bez nadsázky světovou ikonou v boji za lidská práva, zejména pak za právo žen na vzdělání. V roce 2014 za svoje aktivity získala Nobelovu cenu míru a stala se tak ve svých sedmnácti letech nejmladší držitelkou této ceny! Časopisem Times byla opakovaně označena za jednu z nejvlivnějších osob světa (2013, 2014 a 2015). O svém životě a boji vydala knihu Já jsem Malála, která se stala světovým bestsellerem. Je třeba něco dodávat?

  5:40,  aktualizováno  24. března 2019 15:03