Jak tento nezaměnitelný a excentrický návrhář tvořil a měnil tvář módy?
Jméno Karla Legerfelda a jeho odkaz zůstanou navždy zapsané nejen v srdcích všech milovníků módy, ale zejména v módním světě jako takovém, i když on osobně už mezi námi není.

Chanel

Jeho jméno bylo od začátku osmdesátých spjaté se značkou Chanel, pro niž pracoval jako hlavní návrhář až do letošního února. Během jeho působení značka výrazně ožila a stala jednou z nejlépe vydělávajících módních značek na světě.

Kočka v roli modelky

Ani životě takové hvězdy nechyběl domácí mazlíček, konkrétně Karlova kočka Choupette, kterou nejen bezmezně miloval, ale zároveň z ní udělal obsazovanou mediální hvězdu a její motivy najdete na mnoha jeho kouscích. Znáte snad nějakou jinou kočku, která by byla tváří kosmetické řady značky Shu Uemura?

Ikonické kabelky

Karl dal světu a ženám mnohé, za zmínku rozhodně stojí jeho originální a hravé kabelky, jejichž tvary vycházely často i z běžných věcí každodenního života. Zmiňme třeba kabelku Rubikova kostka, Pudřenku, kabelku ve tvaru vesmírné rakety nebo nákupního košíku. Jeho fantazie prostě neznala mezí, a to nás baví!

Doplňky v hlavní roli

Dovedete si Karla představit jinak než v černých slunečních brýlích a kožených rukavicích? Je to právě on, kdo doplňky povýšil na nedílnou součást stylu. A kromě toho pro něj rukavice znamenaly také ochranu proti nevyžádaným dotykům.

Znovuoživení tvídového saka

Schválně, kdo stál za oživením na první pohled fádního kousku šatníku – tvídového saka? Hádáte správně, byl to Karl. Dostal ho zpět na mola i mezi lidi, ovšem v jeho podání s novým nádechem – třeba s teniskami.

  7:00,  aktualizováno  24. března 18:14