Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač - návod 3.část

Díky závěrečné části našeho návodu konečně strhnete masku tajemnému Jacku Rozparovači.

Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač

Rychlá navigace:
- recenze hry
- první část návodu
- druhá část návodu 

7. října 1988

Watson dostane za úkol sehnat volné řeznictví a tucet prasečích hlav. Běžte do bordelu a promluvte si s Lucy – její strýc nedávno zemřel. Sdělí vám, kde se nachází Fletcherovo řeznictví. Když ho však navštívíte, zjistíte, že je kvůli nemoci zavřené. Skočte si na kliniku zeptat se na řezníkův zdravotní stav. Je sice mimo město, ale klíče od jeho obchodu má náš starý známý – prodavač kočičího masa Hardiman. Naproti klinice se usídlila Velká Danny takže až půjdete kolem ní, zeptejte se jí kde Hardiman bydlí. Je to na Hanbury Street – v lokaci, kde se stala vražda Annie Chapmanové. Do lokace se dostanete přes mapu Londýna.

Hanbury stojí na ulici, takže si s ním promluvte. Klíč by vám rád pučil, bohužel ho však nedávno zlomil. Nepropadejte panice – běžte do dvora kde byla zavražděna Chapmanová. Když vylezete po schodech do prvního patra najdete na zemi kus hledaného klíče. Druhou část klíče získáte tak, že ukradnete klíč od kadibudky přímo na inkriminovaném dvoře. S oběma částmi zajděte za Hardimanem, který vám vyrobí klíč nový. Návštěvě řeznictví už nic nestojí v cestě.

Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)Uvnitř vás Holmes požádá abyste mu sehnali potřebné nože. Nejprve ale budete muset opravit těžké posuvné dveře, které brání přístupu do zadní části obchodu. Pomocí kapesního nožíku odstraňte kolo v levém horním rohu dveří a na jeho místo posuňte hák, který visí nalevo od nich. To dveře trochu nadzvihne, takže můžete pomocí nože odstranit dolní zaseknuté kolo a nahradit ho tím z inventáře. Teď už můžete dveře v klidu otevřít. Ze šuplíku ve stole vyberte nože, které jsem označil na obrázku a odneste je Holmesovi. Následuje suverénně nejoriginálnější hádanka ve hře, jejímž cílem je jednoznačně identifikovat jakou vražednou zbraň používá Jack Rozparovač. U všech tří experimentů musíte nejprve všemi dostupnými noži naznačit smrtelnou ránu, kterou vidíte na obrázku a poté, na základě Holmesových komentářů, označit správné nože. V prvním případě se jedná o nože 1 a 4, v druhém od 2,3 a 4 a ve třetím 1, 3 a 4. Jako vražednou zbraň tak můžete jednoznačně označit nůž číslo 4.

Až budete hotovi vydejte se do Vosího hnízda, kde si promluvte s Bullingem a barmanem, jako Watson poté i se strážníkem Smithem. Od hospody se vydejte vlevo a vlezte dveřmi do dvora Dutfield Yard. Na časovou osu nastrkejte všechny dostupné události. Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)Jelikož je u každé označen i čas nebudete s tím mít jistě žádný problém. Čas vraždy dejte do intervalu 0:45 až 1:00. Prozkoumejte mrtvolu a lupou klikněte na následující místa: rána na krku, bahno vlevo od hlavy, spodek kabátu, rozsypané bonbony a zkrvavenou ruku.

Dedukční tabuli vyplňte podle přiloženého obrázku. Jako společný znak všech vražd poté označte rozsypaný pytlík bonbónů – oběť ve chvíli vraždy vždy něco svírá v ruce.

Až budete na Mitre Square tak ze všeho nejdříve seberte z jedné z beden plynovou lampu a v inventáři jí zapalte pomocí krabičky sirek. Vydejte se uzoučkou Church Street dokud nepotkáte Abrahama Solomoviche, s kterým si promluvte. Poté se vraťte na náměstí a zkuste projít zbývajícími dvěma cestami, kterými se dá na náměstí dostat (viz mapa). Nakonec zaměřte svou pozornost na mrtvolu Katherine Eddowesové. Nejprve si prohlédněte její okolí: předměty poskládané u jejích nohou, náprstek vedle pravé ruky, vnitřní stranu stehen, zástěru, ránu na břiše, střeva visící na rameni. Poté zaměřte svou pozornost na hlavu oběti: odříznutý nos, víčka, tváře a ránu na krku. Pokud jste na nic nezapomněli, objevíte se opět před časovou osou, na níž zaneste všechny důležité události. Sherlock vás několikrát vyzve abyste se vydali stejnou cestou jako osoby procházející kolem, takže si v inventáři rozsviťte lampu a udělejte tak, jak žádá. Příchod Watsona určete v intervalu od 1:00 do 1:20. Na dedukční tabuli nastavte vše podle našich obrázků.

Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)

Použijte mapu Londýna a vydejte se do Goulston street, kde byl nalezen zbytek zástěry. U jednoho z domů po pravé straně (u vchodu naleznete zmíněný kus zástěry) naleznete nápis na zdi. Holmes vás vyzve, abyste našli něco, z čeho lze nalévat vodu. Nyní musíte v harampádí na ulici najít postupně: provaz, dřevěnou tyč a tyč s hákem. Tyto tři předměty skombinujte v inventáři dohromady a získáte dlouhé bidlo.

Nyní nalezněte dřevěný stůl na jednom z chodníků a bednu s kterou můžete manipulovat. 3x na ní klikněte dokud se neposune blíže ke stolu a pak na ní vylezte. Dlouhým bidlem s nyní můžete sundat konev, která je v okně nad vaší hlavou. Naproti místu, kde nyní stojí Holmes je barel s vodou, na nějž použijte konev a předejte jí Holmesovi. Vylijte vodu na nápis abyste zjistili, že zde nápis nemohl být příliš dlouho, jinak by ho déšť smyl. Jako Watson se přibližte k Holmesovi z levé strany, jako byste byli strážník na pochůzce... Až bude Holmes spokojený, vraťte se na Baker street.

9. října 1988

Nyní musíme zrekonstruovat přibližnou podobu podezřelého. Nejprve seberte všechno potřebné vybavení, které je různě poschováváno po celém bytě. Z věšáku seberte hnědou čepici a ze skříně další čepici a první figurínu. Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)Jděte do levého pokoje kde najdete figurínu s jedním oblekem a ve skříni najdete oblek druhý. Ve druhém pokoji najdete další sako a figurínu. V kufru na posteli je jedna paruka, druhá je v jednom z šuplíků vedle postele a poslední je spolu s hnědou čepicí na stolečku se zrcadlem. Až budete mít všechny věci pohromadě, jděte za Holmesem a můžete se pustit do identifikace.

Nejprve vyberte příslušné důkazy – jedná se o svědectví Abrahama Solomoviche z noci ze 7. na 8. října, svědectví strážníka Smithe ze 7. října (obě svědectví najdete v příslušných rozhovorech v záložce dialogy) a výpovědi E. Longové (jeden z papírů, která jste poskládali z roztrhaných kousků – najdete v záložce dokumenty). Podle těchto svědectví (a našeho obrázku) nastavte velikost, věk a oblečení jednotlivých podezřelých. Situaci trochu komplikuje fakt, že v dokumentech jsou všechny míry převedené na centimetry, zatímco v této hádance můžete nastavovat pouze stopy. Zhasněte světlo a všechny figuríny budou vypadat takřka totožně. Znovu rozsviťte a všem figurínám přiřaďte blonďaté vlasy. Nyní je potřeba ještě nastavit věkovou toleranci. Pro jistotu: v prvním sloupci je to 25 - 35, 26 – 34 a 27 – 33, ve druhém 16 – 36, 17 – 35, 18 – 34 a 19 a 33, ve třetím 30 – 50, 31 – 49, 32 – 48 a 33 – 47. Nyní můžete jednoduše zprůměrovat věk všech figurín na 33 let. Na následující otázku odpovězte: "Vrátí se domů nebo na nějaké bezpečné místo a... ...převlékne se a vyrazí hledat další oběť."

Seberte ze skříňky rýsovací potřeby a použijte je na mapu visící na zdi. První úkol je správně umístit místa jednotlivých vražd na místa na mapě. Lokace jsou následující:

Annie Chapmanová na Hanbury Street

Elisabeth Strideová na Dutfield’s Yard

Marry Ann Nichoslová na Buck’s Row

Katherine Eddowesová na Náměstí Mitre Square

Nápis na zdi na Goulston Street

Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)Nyní tužkou spojte po dvojící místa, která jsou si navzájem nejdál, tedy Hanbury Street s Dutfields’s Yard a Buck’s Row s Náměstím Mitre Square.

Nyní poslouchejte Holmesovy rady a postupujte přesně podle nich – udělejte spojnici mezi Dutfield’s Square a Mitre Square. Následně najděte přibližnou polovinu této úsečky a z tohoto místa vytyčte elipsu, které přibližně o jednu třetinu prodlužuje tuto úsečku na obou stranách. Vemte si kružítko, zapíchněte ho do místa kde byl nalezen nápis na zdi (Goulston Street) a udělejte kruh tak veliký, aby bylo Mitre Square na jeho obvodě. Nakonec klikněte do míst kde je průsečík žluté elipsy a červeného kruhu – to je místo, kde se nachází náš vrah!

Jako Sherlock Holmes jeďte do tiskové agentury. Bullingovi ukažte dlužní úpis a máte klid na další jednání. Vaším úkolem je nyní správně přiřadit popisky k jednotlivým poličkám agenturních zpráv. Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)Po kanceláři se nachází spousta drobných vzkazů, z nichž lze správnou polohu jednotlivých kategorií vyčíst. Jednotlivý popis by zabral příliš mnoho místa, proto zde jen ukážu výsledné nastavení. Až bude hotovo seberte zalepenou obálku ze složky "Policie a soudy." Seberte konývku s vodou a čajovou konvici. Čajovou konvici položte na kamna, nalijte do ní vodu z konývky a pomocí sirek rozdělejte v kamnech oheň. Na unikající páru použijte zalepenou obálku a přečtěte si dokumenty v ní obsažené.

Běžte k obchodu se zvířaty, který je však zamčený. Místo toho si promluvte s Hardimanem. Poté navštivte doktora Gibbonse na klinice a nakonec ševce Jacoba, kteří vnesou do případu nové informace. Vraťte se na Baker Street.

15. října 1988

Na mapě s vyznačenými vraždy umístěte ikonu Marthy Tabramové na nově se objevivší lokaci George Yard.

8. listopadu 1988

Až skončí všechny rozhovory, zajděte si do Finleyho penzionu, kde si promluvte jak s Finleym tak s doktorem Tumbletym.

9. listopadu 1988

Jděte dopředu po ulici, dokud nenarazíte na plačícího muže. Nechte ho v péči Watsona a běžte se na masakr podívat sami. Vraťte se na Baker Street. Podívejte se na zmasakrovanou figurku na pracovním stole a pomocí pinzety do ní postupně vraťte všechny orgány. Chybí pouze srdce. Běžte se podívat za ševcem Solomovichem. Je sice zamčeno ale aspoň si promluvíte s Hardimanem.Po rozhovoru znovu zkuste vejít do ševcovství a pokecejte s Isaacem. Na mapě Londýna najděte Bristký klub (u náměstí Mitre Square) a vydejte se tam. Uvnitř klubu však narazíte na neodbytného hlídače, který vás dovnitř nepustí, takže jen seberte ramínko a vyjděte zpátky na ulici. Jděte podél zdi Britského klubu až narazíte na sud, který blokuje vchod do sklepního okénka. Když se otočíte, vprostřed chodníku je hromada dřeva, z níž si jeden kus vemte. Druhý kousek dřeva se nachází na protějším chodníku. Pozor – tyto předměty lze sebrat až poté co prozkoumáte sud! Krátký kus dřeva použijte na sud a na něj pak použijte dlouhý. Pomocí ramínka odemkněte okno a vstupte do budovy.

Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)Uvnitř vyjděte po schodech a ze stolu seberte klíč. Vyjděte na chodbu a dveřmi po pravici, které otevřete klíčem, vstupte do kanceláře. Ze stolu seberte židovský slovník a několik kovových žetonů. Ty použijte na sejf v rohu místnosti. Úkolem tohoto puzzlu je umístit všechny kovové destičky do prostoru vpravo tak, aby se dotýkali stejnými symboly. Až se vám to povede (viz obrázek), zatáhněte za páku vpravo. Na knihy uvnitř použijte židovský slovník.

Princip následující hádanky by zde zabral příliš místa, pokud jste ho nepochopili, rád vám ho případně vysvětlím v diskusi pod článkem. Do připravených políček vložte písmena "ABHULMER". Z rejstříku vyberte složku Josepha Levyho a ze sejfu pak ještě seberte svícen. Nyní byste už mohli z klubu utéct, někdo však zablokoval vaší ústupovou cestu.

Ve sklepě seberte hák, provaz a kyblík a v místnosti nad sklepem ještě hromadu plechovek. Podívejte se ke stropu místnosti a na dráty, které visí ze stropu použijte hák. Na hák uchyťte lano a jeho druhý konec přivažte do rohu ke skříni. V inventáři zkombinujte plechovky a kýbl a poté ho zavěste na provaz u háku. Na přivázaný kus provazu použijte svícen, zapalte ho a běžte se rychle schovat do kanceláře. Nakonec běžte navštívit samotného Jacoba Levyho v domě se směrovacím číslem 36.

Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)

Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)Sherlock Holmes vs Jack Rozparovač (návod)

A máme tu samotný závěr. Na Baker Street se pusťte do poslední a samozřejmě i nejobtížnější dedukční tabule, která má 5 částí, které vidíte na okolních obrázcích. V posledním úkolu již stačí jen kliknout na tabuli se závěrečným úkolem a vyplnit ji podle obrázku. Všechny důkaty ukazují na Jacoba Levyho. Fotku vraha pak přetáhněte na figurínu... Vychutnejte si závěrečnou animaci a u příštího dobrodružství Sherlocka Hlmese nashledanou.

Autor:
Témata: kamna, nůž, Slovník, Srdce
  • Nejčtenější

Každé zranění postavy zanechá jizvu, hráči se bojí, že budou ovládat zrůdy

novinky 17. 6. 2024 11

Vývojáři netrpělivě očekávaného remaku legendární špionážní hry Metal Gear Solid Delta: Snake Eater...

Pašeračka ukryla 350 cartridgí do podprsenky, kontrolou stejně neprošla

novinky 22. 6. 2024 9

Čínští celníci zadrželi ženu, která se do země pokusila propašovat stovky herních cartridgí...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

KVÍZ: Tehdy je hrál každý. Poznáte nejslavnější plošinovky z devadesátek?

magazín 20. 6. 2024 19

Plošinovky, hopsačky, skákačky, platformovky nebo třeba dvourozměrné arkády. Ať už je budeme...

Děláte z nás hlupáky. Černý samuraj a Japonsko od Ubisoftu se Japoncům nelíbí

novinky 17. 6. 2024 70

Zatímco Ubisoft v uplynulých dnech detailněji představil Assassin’s Creed Shadows zasazený do...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Nastane masové umírání starců, připravují vývojáři na změny ve hře

novinky 23. 6. 2024 4

Pokračování budovatelské strategie Cities: Skylines zatím ukázalo značný potenciál, aby se však...

Rozšíření Elden Ringu u PC hráčů nepochodilo. Je prý rozbité a moc těžké

magazín 25. 6. 2024 1

Shadow of the Erdtree je parádní dodatek do oblíbené soulsovky Elden Ring, vlastně jeden z...

Doplňte si základní herní vzdělání. Trilogie Dragon Age je v obří slevě

novinky 24. 6. 2024 7

V digitálním obchodě Steam lze aktuálně koupit kompletní edici fantasy série Dragon Age s 90%...

Organizace FIFA zaštítí turnaj videoherních „autíček“

novinky 24. 6. 2024 0

Mezinárodní fotbalová asociace FIFA uspořádá turnaj v počítačové hře Rocket League, kterého se...

Aktuální herní hit provázejí kontroverze. Není to podvod, dušují se vývojáři

novinky 24. 6. 2024 5

Mezi nejpopulárnější tituly na Steamu se nečekaně dostala i lacině působící hra Banana, ve které...

Výhru ze Survivoru utratil Mikýř za rozhovor v prázdné O2 areně, vydělal miliony

Martin „Mikýř“ Mikyska (30) vytěžil své vítězství v reality show Survivor Česko & Slovensko 2024 na maximum. Povedl se...

Rok od zkázy ponorky Titan. Vyplouvají děsivá zjištění i nové otázky

Před rokem, 18. června 2023, se v severním Atlantiku ztratila ponorka Titan společnosti Ocean Gate. Pátrání potvrdilo...

Zpěvačka Katy Perry ukázala prsa. Fanoušci řeší, zda to má zapotřebí

Katy Perry (39) vydá v červenci nový singl s názvem Woman’s World, který podpoří i videoklipem. Aby řádně nalákala své...

Velká proměna Michala Davida: dvacet kilo dole. Žádné pivo, ale fitko a tenis

Michal David (63) zhubl v posledních měsících dvacet kilo a cítí se výborně. V rozhovoru pro iDNES.cz muzikant...

Příběh Vlaďky: Jsem v šoku. Manžel má milenku, je starší a ošklivější než já

Neříkám, že naše manželství nemělo žádné mouchy, ale myslela jsem si, že nám to docela klape. Pravda je ale někde...