Středa 8. července 2020, svátek má Nora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. července 2020 Nora
Zobrazit příspěvky: Doporučované Všechny podle vláken Všechny podle času

D13a63v16i15d 33S57ý84k62o84r30a 7694661641807

Hra pobavila. Zajímavá změna v přechodu z "my a pak oni" na pořadí vojáků dle "agility" á la HOMAM. Jsem zvědavý, jestli tento způsob nějak zapracují i do klasických X-COM her.

Oblíbený tým: Blueblood, Godmother, Terminal, Claymore.

0/0
doporučit
27.5.2020 9:23

D12a69v83i58d 97D95i89r66g51a 7565201558

85% v poměru k ceně, za ty peníze je to docela fajn hra. Jinak bych tomu dal tak 70%.

Za individualizované vojáky nicméně platíte tím, že je autoři odmítají nechat umřít, takže smrt vojáka = game over. Neúspěšná mise (byť vedlejší) = game over. Čekal bych, že když už je udělali personalizované, bude tam silný narrativ, ale není. Ty rozhovory vojáků jsou sice fajn, ale nic hlubšího se tam nebuduje.

Znělo by to, že to bude hrozný masakr, ale je to naopak. Vojáci mají oproti klasickým xcomům neuvěřitelně dobrou mušku, nepřátelé jsou proti nim poměrně slabí, takže na klasickou obtížnost jsem měl problém s jednou misí, jinak člověk všechno prochází s prstem v nose. Ani bossfighty nestojí za moc, bossové padají v podstatě stejně rychle jako běžný cannonfodder.

Není ani potřeba moc řešit zranění, protože vojáci se léčí okamžitě po konci mise. Bojiště je malé, 2D a není výjimkou, že jsem s vojáky v podstatě nemusel posunout. V běžných xcomech byl vždycky svátek, když se člověk dostal nepříteli do boku a měl konečně šanci ho trefit. Tady to v podstatě není potřeba, protože se trefujete bez problémů i do plného krytí.

Strategická vrstva je přístupná nováčkům, ale rozhodně není robustní. Je osekaná na minimum a podobá se spíš deskovce.

Ta hra není vůbec špatná, pokud člověk nečeká xcom. Má úplně jiný feel, spíš než hororový boj o život vojáků je to střelnice, kde na člověka neustále nabíhají houfy nepřátel... a zase umírají. Je to docela zábavné a uspokojující, zejména když vojáci postupně získávají lepší schopnosti a jsou z nich ještě větší zabijáci. Ale bohužel se to moc nikam neposouvá ani takticky, ani příběhově, takže zhruba ve dvou třetinách hry na mě dolehl značný stereotyp. Ale dohrál jsem a je možné, že si to dám někdy znovu s jinými postavami.

+2/0
doporučit
8.5.2020 18:50

Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

Schizofrenní žena, nechtěná emigrace. Zachránila ho Nemocnice na kraji města

Premium Kde je hranice skutečné lásky? Kdy končí vztah a začíná tyranie? Ladislav Chudík na tyto otázky dlouhé roky marně...

VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

Najdete na iDNES.cz