Viva Piňata: Party Animals

aktualizováno 
Jsme roztomilí, barevní, hraví, ale nevolej nám do klubu. Raději si s námi pojď pořádně zazávodit nebo zahrát jednu z desítek miniher.
55

Viva Piňata: Party Animals

Platforma: Xbox360
Výrobce: Krome Studios

  • Multiplayer
  • Barvitá grafika
  • Česká lokalizace
  • Závody za moc nestojí
  • Minihry se opakují
  • Hra nevydrží na dlouho

Party hra, která je určena pouze nejmenším. I pro ně však lze vybrat lepší hry. Ale jestli se jim ta papírová zvířátka líbí, tak máte slušného adepta na vánoční dárek.

Herní karta

Viva Piňata: Party Animals

Viva Piňata: Party AnimalsPiňaty jsou velkými miláčky všech dětí, které je prostě zbožňují. Proto se také pokaždé s radostí chopí baseballové pálky a chtějí je rozmlátit na kaši, aby z nich vypadlo co nejvíce sladkostí. Inu sympatie lze rozhodně vyjádřit mnoha způsoby.

Minulé Vánoce přinesl Microsoft na svoju next-gen konzoli zajímavou „budovatelskou strategii“ jménem Viva Piňata, která byla díky svému zpracování a české lokalizaci vhodná i pro nejmenší. Co však čert nechtěl, tak i když jsme my i ostatní média po celém světě hodnotili hru více než kladně, tak se jí prostě z komerčního hlediska nedařilo. Microsoft však cennou licenci na televizní seriál od společnosti 4k!ds Entertainment jen tak nezahodil a zkouší to znovu. Tentokrát však zapomeňte na stavění nějaké zahrádky, ke slovu přijde totiž hlavně závodění a minihry. Čili jako kdyby Mario Kart potkalo, ehm, Mario Party.

Tratě povětšinou nejsou dlouhé a nápadité už vůbec ne.

I přes změnu koncViva Piňata: Party Animalseptu se stále jedná o hru určenou i pro malé hráče. Znovu se tedy setkáváme s kompletní českou lokalizací, která v sobě zahrnuje jak titulky, tak dabing. Papírová zvířátka tak opět žvatlají tak, že jim děti rozumí a myslíme si, že se některým hláškám i zasmějí. Ostatně dospělí možná také. Dabing je přitom naprosto profesionální a pravděpodobně některé dabéry poznáte. Samozřejmě mluví zvířátka ve Viva Piňata: Party Animals daleko méně, o to více potěší, že je zmiňovaná lokalizace stejně přítomná.

Každý se rád baví a výjimkou nejsou ani Piňaty. Proto se rozhodli uspořádat závodní turnaj, ve kterém se proti sobě postaví a rozdají si to na několika různě laděných tratích. Nezávodí se však v motokárách, člunech a dokonce ani v letadlech. Piňaty si to totiž po tratích upalují po svých. Závodí se vždy ve čtyřech zvířátkách, což je i maximální počet hráčů, kteří se mohou offline i online hry zúčastnit.

Viva Piňata: Party AnimalsTratě povětšinou nejsou dlouhé a nápadité už vůbec ne. Designově jsou na tom totiž obdobně jako žánrově podobné Chocobo Racing. Kdybyste ještě stále neupadli v šok, tak vězte, že zmiňované závody se žlutými opeřenci ze světa Final Fantasy vyšly na PSone. Kromě pár skokánků a míst, kde se trať na chvíli rozdělí na dvě části, aby se v zápětí zase spojila, jde vlastně o pouhou rovinu s několika zatáčkami. Moc báječně to nezní a báječné to také opravdu není. Samozřejmě na trati narazíte i na takticky rozestavěné urychlovače a power-upy, ale to rozhodně nestačí. Mezi oněmi power-upy nalezneme klasické instantní turbo, motýlí křídla, díky nimž budete moci chvíli létat nad tratí, nebo včelí úl s medem, kterým pak zaneřádíte trať, aby zpomalil nepřátele. Prostě klasické power-upy motokárového žánru v dětštějším provedení. Mohlo jich ale být více. Chyba.

Ve Viva Piňata: Party Animals si můžete zahrát některou z miniher jen tak nebo se vrhnout na krátký, středně dlouhý nebo dlouhý turnaj.

Viva Piňata: Party AnimalsNo dobře, takže závodní část se nám příliš nepovedla, ale ještě tu máme několik desítek party miniher. Na obalu hru stojí, že jich je ve hře přes padesát a nemáme důvod tomuto údaji nevěřit. Je jich hodně, ale kdybychom vynechali různé variace na jedno a to samé téma, tak jich bude zhruba polovic. Většina z nich vám bude známá z jiných party her a ani ty ostatní moc originality nepobraly. Budete střílet, běhat, šťouchat, odpalovat nebo i říhat. Obvykle u toho využijete pouze hlavní tlačítka a levou analogovou páčku , ale výjimkou zde nejsou minihry, ve kterých použijete pouze tlačítko jedno.

Viva Piňata NDS

Ne, nešálí vás zrak. Herní série Viva Piňata, na kterou vlastní práva Microsoft se objeví i na handheldu od Nintenda. Billova společnost k tomu přitom dala jasný souhlas. Hru navíc vyvíjí Rare, studio zodpovědné za první hru z univerza papírových Piňat. Bude se opět jednat o budovatelskou strategii, která by měla beze zbytku využít možností obou displejů Nintenda DS. Mohlo by se jednat o velice dobrou záležitost, na kterou jsme popravdě velmi zvědavi.

Viva Piňata: Party AnimalsJasně, hra je určená nejmenším hráčům, ale i oni potřebují trochu rozmanitosti.Opakování je sice matkou moudrosti, ale herní náplň by měla u dětí jejich herní nadání trochu rozvíjet. Ne, neustále provádět totožné úkoly dokola. Jsme si jisti, že pokud se mladý hráč naučí ovládat několik prvních miniher, tak ty další už mu problém rozhodně činit nebudou. Samozřejmě ale záleží, jak staré dítě ke hře posadíte. U Viva Piňata: Party Animals by se s trochou nadsázky totiž dalo říci, že čím mladší bude, tím lépe. Samozřejmě to neberte doslova, kojencům to totiž opravdu nepůjde.

Ve Viva Piňata: Party Animals si můžete zahrát některou z miniher jen tak nebo se vrhnout na krátký, středně dlouhý nebo dlouhý turnaj. Ze začátku doporučujeme nastavit svým potomkům kratší turnaj, aby pak od toho dlouhého neutíkali v jeho prostředku. Přístupný je samozřejmě i multiplayer a jak už asi tušíte, tak právě on je Viva Piňata: Party Animalstím nejzábavnějším na celé hře. Vyřádit se s přáteli je u takovéhoto druhu hry tou největší zábavou a koukat se na dva až čtyři prcky jak mezi sebou soupeří je více než roztomilé. Jen aby váš Pepík pak doma neplakal, že ho v soutěži o největší říhání porazila sousedovic Anička. U původní hry děti často špatně snášely, že jim jejich Piňaty umíraly. Nic takového je zde ale opravdu nečeká.

K dispozici je možnost hry po internetu. Vaši potomci si sice se zahraničními hráči moc nepromluví, ale zahrát si mohou, a to bez větších problémů. Leda že by neměli s kým, což se občas stát může. Jak jste již pochopili, tak hra zas tak hraná po internetu není a Češi ji nehrají prakticky vůbec. Po dospělého hráče je pak online hra zajímavým zpestřením. Celkově se tedy díky multiplayeru stává Viva Piňata: Party Animals alespoň částečně atraktivním titulem.

Viva Piňata: Party AnimalsCo se vizuální stránky týče, tak kromě občasné horizontální nestability obrazu při závodění jí nelze vytknout vůbec nic. Grafika je detailní, Piňata jsou propracovaná a celkově je titul vizuálně velmi barvitý. Dětem se z tohoto hlediska bude opravdu líbit.

Takže pokud si již pro hry chodíte sami, tak na tento titul rozhodně zapomeňte. Je určen opravdu těm nejmenším a i pro ně existují lepší varianty, jak se u konzole zabavit. Každopádně jestli má vaše dítě rádo Piňaty, tak proč ne. Na chvíli se i u této hry zabaví a vy si před Vánoci alespoň trochu odpočinete. Jen dejte pozor, aby bezdrátový ovladač neskončil ve vaší nové HD televizi. I děti totiž může po chvíli tato hra nudit.

 

Hodnocení hry

Redakce

55 %

Čtenáři

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 123 čtenářů

Nejčtenější

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vývojář vrací fanouškům dvojnásobek darovaných částek, z jeho hry je hit

Rise to Ruins

Z nenápadné nezávislé hry se stal prodejní hit a její autor nyní svým nejvěrnějším fanouškům vrací peníze, které mu...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

Anthem

Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

RECENZE: Kdyby vyšel Half-Life letos, vypadal by jako Metro: Exodus

Metro: Exodus

Čekali jsme hodně, ale dostali jsme ještě víc. Po patnácti letech od vydání Half-life 2 se konečně objevila hra, která...

Další z rubriky

RECENZE: Might and Magic X je úžasný návrat strojem času o 15 let zpět

Might and Magic X Legacy

Málokdo se dnes odváží vyrukovat s tak hardcore retro titulem, jakým je desáté Might and Magic. Vzpomínky ožívají.

RECENZE: War Thunder je snem všech milovníků vzdušných bitev

War Thunder

War Thunder uspokojí více i méně náročné piloty. A nadchne technickým provedením.

RECENZE: World of Warplanes se snaží navázat na tankový úspěch

World of Warplanes

Podaří se zopakovat zásah do černého i podruhé, kdy tanky z World of Tanks nahrazují letadla? Zatím to není jisté.

Najdete na iDNES.cz