The Jungle Book 2

  12:00aktualizováno  9. září 7:27
Knihu džunglí zná každý z televize, knihy či předchozích konzolových inkarnací. Po dnešku tak snad i z kapesního GameBoye. Zda-li však poslední známost stojí za to, se dozvíte právě v této recenzi.

The Jungle Book 2

Chodíte po světě, kde se pak odvíjí lehce načrtnutý příběh, plníte vedlejší úkoly a v neposlední řadě také klasicky sbíráte zkušenosti za vaše aktivity. Zní to jako libové RPG typu Final Fantasy, ale jedná se o něco úplně jiného.

Úplně na první pohled vypadá The Jungle Book 2 jako regulérní bludiště. Teprve až si zvyknete na ovládání a trochu se s hrou sžijete, pak už pro vás pohyb po place nahlížený z ptačí perspektivy nebude problém. Což o to - pohyb, ona hlavně dobrá orientace se zkraje jeví jako něco, čeho nemůžete v životě dosáhnout, avšak časem pochopíte, kudy tudy můžete a kudy ne. Stromy se totiž chovají jako by byly spadlé a tak je třeba si připravit nejlépe prášek na zklidnění nervů, abyste v momentech, kdy už si myslíte, že se nepohnete ani o píď dál, zůstali v klidu. Ty "jakoby popadané" stromy jsou - co se týče grafiky - zpracovány tedy nic moc. Slabé detaily, žádná krása a stíny jakbysmet. Prostředí je obyčejné, nezáživné, jednotvárné a bez mapky, kterou vyvoláte tlačítkem "Select", se The Jungle Book 2 orientujete jen velmi těžko. Občas se změní barvy, ale tím to prakticky končí. Pokud ale nemluvím pěkně o herní grafice, musím naopak pochválit grafiku animací. Opravdu, vypadá to jako nádherný kreslený seriál. Plynulé, příjemné pro oko - prostě bezkonkurenční.

S hlavním hrdinou se pohybujete klasicky křížovým kurzorem a bůh žehnej tomu, kdo sem začlenil běh. Hledání, vracení se, prozkoumávání (pokud je vůbec třeba), to vše je docela dost nezáživné, takže i ten relativně rychlý běh, aby to odsejpalo, je pro vás velice málo. To pak někteří mačkají tlačítko "B" více, než je vhodné a tak to může celkově odnést i GameBoy Advance.

Zaměříme-li se na zvukovou složku hry, je více než na místě zmínit zařazení do pomyslné škatulky - obyčejná. Hudba je totiž absolutně nezajímavá a zvukové efekty ještě horší. To, že při pojídání ořechů to v ústech trochu křupe chápu. Ale nikdy jsem neslyšel křupat banány. Vlastně slyšel - při hraní The Jungle Book 2. Ale přísahám, že nikde jinde :o)

The Jungle Book 2

Ono když už jsme u toho pojídání, tak musím rozhodně zmínit speciální druh stravy, za který získáváte zkušenosti. Projdete třeba takovým nosorožcem, načež on zmizí a vám se přičte řekněme patnáct bodů zkušeností. Což je velice důležité, jelikož časem se vám třeba stane, že po vás hra bude chtít 400 EXP, no a vy, když máte jenom 385, budete nuceni běhat po celé mapě, abyste sehnali nějaké to zvíře "k snědku".

A to všechno v šesti světech rozdělených do 20-ti úrovní jako např. indická džungle, bažina, či chrám krále Louie. Vedle Mauglího se dočkáte dalších známých postaviček jako je Bagheera, Kaa, Král Louie, či tygr Šerchán. Z miniher můžeme zmínit taneční soutěž, akční jízdu na Balúově břiše, či souboj s hypnotizujícím pohledem hada Kaa. Jako bonus tu čeká speciální galerie s animovanými sekvencemi z originálního filmu!

Nicméně i přesto je hra zábavná přibližně stejně jako koncerty Michaela Jacksona. Musíte být opravdovými fanatiky, abyste si to užili naplno. O nápaditosti se taky hovořit nedá. Nic originálního, nic nového. Probíhá to stylem, že vám Balú (velký šedý medvěd) řekne co a jak a vy plníte jím zadaný úkol. Někdy vám nenápadně naznačí, že by úplně čirou náhodou mohla nastat určitá událost či být cesta úplně jinak, než se zdá, a ono to zrovna v tu chvíli přesně tak je.

Kniha Džunglí 2 není nic nového pod sluncem a už vůbec ne něco extrémně zábavného. Pokud jste zrovna na cestě kolem světa, poslední momenty této cesty vám to snad zkrátí.

The Jungle Book 2
Výrobce/Distributor Ubi Soft
Platforma GameBoy Advance
Vibrace: ne
Ukládání pozic: ano
Multiplayer: ne
Verdikt: Tahle hra se nebude líbit ani dětem. Ani těm úplně nejmladším.
Hodnocení: 35% (info)

Autor:
 

Nejčtenější

Deset nejvíce frustrujících pasáží z počítačových her

Prey

Počítačové hry jsou výbornou formou relaxace, ovšem stejně jako třeba u sportu se u nich někdy člověk pořádně navzteká....

Ubisoft vyjadřuje podporu Notre-Dame a rozdává Assassin’s Creed Unity

Assassin’s Creed: Unity

Francouzská videoherní společnost Ubisoft se připojila ke stále rostoucímu počtu dárců, kteří se rozhodli přispět...

Brutálně těžký Sekiro je hit, za deset dnů prodal dva miliony kopií

Sekiro: Shadows Die Twice

Akční RPG Sekiro: Shadows Die Twice je tak obtížné, že na něj spousta lidí nemá. Jde o opravdovou hardcore hru pro...

Z herní babičky se během tří let stala legenda, objeví se i ve slavné hře

Shirley Curry

Před třemi roky se tehdy devětasedmdesátiletá Shirley Curry stala nečekanou internetovou senzací. Na Youtube totiž...

Vymodelovat virtuální Notre-Dame pro Assassin’s Creed trvalo dva roky

Assassin's Creed: Unity

Stejně jako ve skutečnosti i v počítačové hře Assassin’s Creed Unity byla katedrála Notre-Dam hlavní dominantou Paříže....

Další z rubriky

RECENZE: F1 2013 jsou parádní formule, ale doplácejí na roční vydávání

F1 2013

Nejenže je to jediná hra s oficiální licenci F1, ale navíc je opravdu dobrá. Jenže když vychází každý rok, je těžké to...

RECENZE: Might and Magic X je úžasný návrat strojem času o 15 let zpět

Might and Magic X Legacy

Málokdo se dnes odváží vyrukovat s tak hardcore retro titulem, jakým je desáté Might and Magic. Vzpomínky ožívají.

Filmová adaptace Warcraftu je splněným snem. Recenze očima hráče

Warcraft - hra vs. film

Pokud existuje černá magie, snímek Warcraft v boji s ní zvítězil. Podařilo se mu totiž prolomit pomyslné prokletí filmů...

Najdete na iDNES.cz