Pondělí 26. října 2020, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 26. října 2020 Erik

SingStar ´80s – výlet do historie

  12:00
Pořádně si nahoňte vlasy nahoru, dejte si úzké džíny a připravte si hlasivky. Osmdesátá léta jsou tady. Navíc je za dveřmi Silvestr, takže nějaká veselá taškařice jistě přijde vhod.

SingStar ´80s Už čtvrtý díl pravděpodobně nejpromyšlenější karaoke hry pro PS2 je tu. Po SingStar, která nabídla zajímavý mód kariéry, SingStar Party, která se pro změnu soustředila spíše na zpěv (no, jak u koho) více hráčů a konečně SingStar Popworld, kde byly ve středu pozornosti opět skupiny rádoby zpěváků, je tu SingStar´80s. Podle toho, jak jsme vám nastínili předchozí vývoj, nebude pro vás ničím, co by vás šokovalo a nutilo vás třeštit oči to, že pokud nemáte kamarády, kteří se nebojí ztrapňovat svými hlasovými výkony před ostatními, moc legrace si neužijete.

Pokud šolicháte mikrofon jako jediný, pak vám zbudou jen dvě možnosti. Buďto zpívat vybranou píseň a nechat svůj výkon bodovat nebo zpívat vybranou píseň a bodování mít vypnuté. Jestli jste hudební fanatik, který má nahrané všechny díly SuperStar a pouští si je 24 hodin denně, rádi si sólo vystoupení své osoby užijete. Ale pokud jste zpěvák amatér (rozumějte – řvete jako pavián), sežeňte si ještě někoho, ať se necítíte trapně sami.

SingStar ´80s

Pro multiplayer hru tu máme mnohem více šancí předvést, jaká jsme pěvecká dřeva.

Ani vás nenecháme hádat, z kterého období jsou připraveny songy z nichž můžete vybírat. Ano, jsou to 80tá léta. My jsme si sice v té době ještě cucali palce u nohy, ale překvapivě vybrány jsou kousky tak notoricky známé (podívejte se do tabulky), že jsme znali melodii více singlů než v původních SingStar titulech, které jsme měli v ruce (a nejsme žádní suchaři, současnou hudební scénu máme docela zvládnutou). Nebudete samozřejmě znát všechny, ale troufáme si tipnout, že většina z přítomných možností vám bude něco říkat. To, jestli je zazpíváte, to už je trošku jiná věc.

Systém hraní se nemění. Vyberete si přezdívku, počet hráčů, obtížnost, mód, píseň a jde se na to. Na obrazovce běží klip, pod ním text, naznačeny jsou výšky, do kterých byste se měli trefovat. SingStar ´80s Dále tu máme uplynulý čas hudebního filmu a body. Hádejte, co je vaším cílem? Získat, co nejvíce bodů. Je to sice šokující, ale je to tak. Pokud se hodláte umístit v přítomné hitparádě zpěváků co nejvýše, doporučujeme si píseň, kterou hodláte předvést, pustit několikrát bez zpěvu, naučit se text a melodii. Jestli to, stejně jako my, neuděláte, pak se těšte na obligátní výkony ala „La lala la la“. Asi tak nějak budete vyplňovat situace, kdy nebudete stíhat slova, která by měla oficiálně zaznít.

Z původních titulů zůstaly zachovány sestřihy zvané Medley. To jsou tématické mixy několika částí různých songů dohromady. Upřímně, zvládnout je, to je umění. Člověk se stěží naučí jednu píseň, natož aby zvládl 10 částí jiných v čase čtyř minut. Na druhou stranu, pokud se chcete vážně zasmát, pak spoluzpěvákovi pusťte právě Medley. Je jich několik a jsou rozděleny podle stylů. Například na filmové melodie, Party On atd.

Japonci už dávno pochopili, že největší prču si užijí u karaoke.

SingStar ´80s Pro multiplayer hru tu máme mnohem více šancí předvést, jaká jsme pěvecká dřeva. Je tu Battle, kde se dva lidé současně snaží získat více bodů než soupeř. Duel – každý má na starosti část písně, aby se nakonec jejich bodové zisky sečetly. Pass the Mic – předáváte si mikrofon (až pro 8 hráčů) a musíte plnit různé úkoly. Novinkou je pak sing-song. Jde o hru, kterou jistě znáte – dvě čárky, každá na opačné straně obrazovky (variace na ping pong). Úkolem je odpinkávat míček, aby ho soupeř minul. Ovšem rozdílem oproti standardní hře je, že musíte vše ovládat hlasem. Respektive zpěvem. Podle výšek vašek výkonu se pohybuje vaše čárka (tak si připravte buďto balónky s heliem nebo někoho, kdo vás v případě potřeby „potěší“ ranou do vašeho pohlavního klenotu). Je to sice jednoduché, ale zábavné zpestření.

Grafika i hudební podbarvení menu i intra je stylizováno do 80tých let minulého století. Tehdy světu vládly audiokazety, výrazné líčení, gigantické brýle a pestrobarevné oblečení. V mnohých z  nás SingStar ´80s to ovšem nevyvolává nostalgii, protože si toho z té doby moc nepamatujeme. Měli jsme trošku jiné starosti – krást svačiny menším spolužákům a utéct větším, aby je neukradli nám. Ale i tak to má své kouzlo.

Co ovšem říct k tomu, že jedinou novinkou je právě sing-song? To upřímně řečeno není moc. Jenže u her podobného typu je v podstatě inovace něčím, co není až tak důležité. Pokud vám nesednou nabízené písně, pak je vám absolutně jedno, jaké jiné novinky titul přináší. Naopak pokud se vám výběr zamlouvá, koupíte si hru tak jako tak. Alespoň na to sázejí tvůrci. A myslíme, že by jim to mohlo vyjít. Vlastně by si s tím mohli vystačit docela dlouho. To je ale neomlouvá. Měli by se trošku snažit a přinést něco nového nebo alespoň do hry implementovat story mód pro jednoho hráče, jak tomu bylo v prvním titulu. Trošku nám děvčata a chlapci z autorského týmu zlenivěli.

Které hity si „zazpíváte“?

Alice Cooper – Poison *** Belinda Carlisle – Heaven Is A Place On Earth *** Billy Joel – Uptown Girl *** Blondie – Atomic *** Culture Club – Karma Chameleon *** Dexy´s Midnight Runners – Come On Eileen *** Dolly Parton – Nine To Five *** Duran Duran – Rio *** Erasure – A Little Respect *** Europe – The Final Countdown *** Fairground Attraction – Perfect *** Foreigner – I Want To Know What Love Is *** Frankie Goes To Hollywood – The Power Of Love *** Kate Bush – Running Up The Hill *** Katrina And The Wales – Walking On Sunshine *** Madness – Our House *** Madonna – Material Girl *** Marillion – Kayleigh *** Nena – 99 Red Ballons *** Run DMC – It´s Tricky *** Simple Minds – Don´t You (Forget About Me) *** Soft Cell – Tainted Love *** Starship – We Built This City *** Survivor – Eye Of The Tiger *** Tears For Fears – Everybody Wants To Rule The World *** The Cure – Just Like Heaven *** The Pretenders – Brass In Pocket *** Tina Turner – Simply The Best *** Vanilla Ice – Ice Ice Baby *** Wham! – Wake Me Up Before You Go Go

SingStar ´80s Jestli si rádi zazpíváte, osmdesátá léta vám nejsou až tak cizí a sousedi jsou nedoslýchaví, tak byste si mohli SingStar ´80s pořádně užít. Jak bylo řečeno v recenzích ostatních projektů z řady SingStar, nejvíce si je užijete, když je vás víc. Nejlépe, když pořádáte „mejdlo“ a lidé už jsou příjemně rozjaření. A protože jak jsme řekli, sestava písní je dobrá a jde o skutečné klasiky, pak právě tento díl by se asi hodil nejvíc. Nebudete tak muset poslouchat klasickou výmluvu „Když já to neznám, to jsem v životě neslyšel, neumím text“ atd. atd. Teď jednoduše můžete vrazit mikrofon do jejich ruky a vyzvat je, aby předvedli, jak umí rozvibrovat hlasivky.

Otázkou ovšem je, jak hru zhodnotit. Mohli bychom říct, že nenabídne téměř nic nového. Vše už jsme si mohli vyzkoušet dříve. Současně je ale pravdou, že zdejší skladby jsou opravdu dobře vybrané, a neskončíte tak u toho, že budete zpívat stále čtyři songy dokola. Těžké, těžké. Uděláme to jednoduše. Konečný procentuální výsledek je odrazem toho, jak jsme se u SingStar ´80s pobavili.

Klady a zápory

Plus Zajímavý tracklist
Plus Spousta možností pro multiplayer
Plus Profoukne ušní bubínky

Mínus Minimum novinek
Mínus Pro jednoho hráče nic moc

Prohlédněte si nabízené melodie. Pokud je znáte a máte rádi, pak budete k hodnocení nějaké body určitě přičítat. Jestliže jste ale tak trošku „mimo mísu“, hledejte někde jinde. To je vám ale určitě jasné.

A mimochodem, Japonci už dávno pochopili, že největší prču si užijí u karaoke. Není vůbec ničím výjimečným to, že ve větších městech jsou neustále plné hotely, které nenabízejí ubytování, ale malé místnosti s karaoke. U nás to asi tak daleko nedojde (přece jen, asi nemáme tak odolné ušní bubínky jako Asiati), ale i tak si můžeme užít trošku srandy, když budeme poslouchat sebe a přátele, jak se snaží a snaží a stejně ze sebe vyloudí jen tóny, které připomínají intenzivní snahu zbavit se obědu na toaletě.

SingStar ´80s
Výrobce/Vydavatel Sony/Sony
Platforma PlayStation 2
Multiplayer: ano
Vibrace/Analog: ne/ne
Paměťová karta: 657 kB
Verdikt: Jestli jste čekali nějakou převratnou novinku, tak smůla. Pokud vám postačí zajímavě (i když to je věc názoru) sestavený tracklist, pak budete spokojeni.
Hodnocení: 70% (info)

Autor:
Témata: Zisk
  • Nejčtenější

Mnohé reklamy na facebookové hry lžou, vyhněte se jim širokým obloukem

Britský úřad pro regulaci reklamy si vyšlápl na autory některých her, které jsou v posledních měsících intenzivně...

Baldur’s Gate 3 je zatím prolezlý bugy, ale zábava je to i tak ohromná

Dvacet let čekali fanoušci světa Dungeons and Dragons na plnohodnotné pokračování legendární RPG série Baldur’s Gate. A...

RECENZE: Age of Empires III: Definitive Edition je nadčasový, ale ty bugy

Vývojáři už nám naservírovali remastery dvou předchozích dílů, ale bez kompletního setu by to nebylo ono. Zatím...

RECENZE: Letošní ročník NHL je nejzbytečnější v historii značky

Pokud jste se těšili, že si letošní výpadek opravdového hokeje nahradíte alespoň tím virtuálním, máte smůlu. Poslední...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Mario Kart Live vás budou bavit. Závody, jak jste je ještě nezažili

Na trh se dostala nová hračka, která je oproti běžné produkci hodně jiná. V Mario Kart Circuit se totiž závodí ve...

Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

  • Další z rubriky

RECENZE: Remake Destroy All Humans! je stejně tak praštěný jako originál

Patnáct let stará akční adventura Destroy All Humans! se dočkala moderní grafiky, jinak zůstalo vše při starém. Obstojí...

RECENZE: MediEvil je zbytečný remake plný nedotažeností

Další klasický titul MediEvil se dočkal remasterované verze, respektive remaku. Jde o sentimentální záležitost, která...

RECENZE: Odboj proti nacistům v Through the Darkest of Times spíše nudí

Poměrně zajímavý koncept života odbojáře v nacistickém Německu v titulu Through the Darkest of Times je provázen dobře...

RECENZE: War Thunder je snem všech milovníků vzdušných bitev

War Thunder uspokojí více i méně náročné piloty. A nadchne technickým provedením.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Cukrářka Iveta Fabešová se rozvádí. Přišla o své provozovny

Cukrářka Iveta Fabešová (36) se na sociálních sítích svým fanouškům svěřila, že se s manželem rozvádějí. Kvůli tomu...

Česko dál padá do covidové propasti. Má nejvíce případů i úmrtí na světě

Česko se pevně usadilo na špičce světových koronavirových statistik. Již delší dobu jsme mezi zeměmi, které mají...

V 47 letech zemřela herečka Daniela Krhutová, pohádková Marie Růžička

Po dlouhé nemoci zemřela herečka a zpěvačka Daniela Krhutová, bylo jí 47 let. Její nejznámější rolí byla Marie Růžička...

N-word jsem měla vypustit, omluvila se z rasismu nařčená Čvančarová

Jitka Čvančarová (42) se ocitla pod palbou kritiky mnoha uživatelů sociálních sítí. Při imitování raperky Cardi B v...

Na porod jsem se těšila, ale všechno bylo jinak, říká Míša z Malých lásek

Za jedenáct let pomohla porodní asistentka Michaela Malotinová na svět asi sedmi tisícům dětí. První minuty života...