Čtvrtek 4. června 2020, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Sims 2 - Mazlíčci, dělejte mrtvolu!

  12:01aktualizováno  9. listopadu 1:39
Nový datadisk přináší plno změn. Například povolání odstrašovač slídilů. Že se vám to nezdá? Aby ne, to je totiž nová práce nikoliv pro vás, ale pro vaše zvířecí mazlíčky.
79

The Sims 2: Pets

Platforma: PC
Výrobce: Maxis

Herní karta

Sims2: Mazlíčci Není to tak dávno, co jsem měla možnost recenzovat jeden z přídavků pro hru Sims 2. Stává se téměř pravidlem, že další datadisk se objeví zhruba po půl roce od předchozího. Vždyť původní hra Sims 2 (92%) vyšla v září roku 2004, následoval přídavek Univerzita (90%) v březnu 2005, Noční život v srpnu 2005, Ve světě podnikání (83%) v březnu letošního roku, a konečně v říjnu jsme se dočkali i Mazlíčků, na které se zaměříme dnes. Kromě výše uvedených datadisků se hra dočkala i několika balíčků (Vánoční, Family Fun, Glamour Life), které přinášely do hry především nové předměty. A jak takového mazlíčka může vaše rodinka získat? Možností je samozřejmě více, pokud máte jasnou představu, jak by mazlík měl vypadat, můžete jej vytvořit v editoru, stejně jako normální Simy. Na výběr ale budete mít pouze psy a kočky, ostatní zvířatka se pořizují jinou metodou, o které si povíme více v dalším odstavci.

Pokud máte jasnou představu, jak by mazlík měl vypadat, můžete jej vytvořit v editoru, stejně jako normální Simy.

Sims2: Mazlíčci Nyní se ale dostáváme k vytváření pejsků a kočiček přes počáteční editor. Stejně jako u Simíků si můžete svého mazlíka pojmenovat, vybrat pohlaví, a věk (kotě/štěně, dospělost a starší), u psů pak ještě velikost (malé nebo velké plemeno). Pak již přijde na řadu samotné vytváření. Zvolit si můžete z již přednastavených ras, nebo si vytvořit úplně nové, které si pak později ve hře můžete nechat za mírný poplatek zaregistrovat jako novou rasu, a při vytváření dalšího zvířete ji už budete mít mezi přednastavenými. Po výběru rasy pak přicházejí na řadu výběry barvy srsti a skvrn tzv. znaků. Vše se nanáší ve vrstvách, které můžete libovolně přidávat, či naopak mazat. Znaky, které nanesete na poslední vrstvu tedy bude vidět daleko lépe, než například skvrna na nejspodnější. Poté na vás čekají další možnosti ve výběru a úpravě velikosti či tvaru uší, očí, ocasu, tlapek atd, zkrátka všeho, na co si vzpomenete. Výběr sice není tak veliký, jako u Simů, ale myslím, že bohatě stačí. Kromě vzhledu si můžete navolit i charakteristické znaky chování mazlíčka, které můžete volit z následujícího: geniální-přihlouplý, aktivní-líný, nevšímavý-přátelský, útočný-bojácný a špindíra-vybíravý, kde máte na výběr tři stupně, kde ty, co jsem psala jsou hraniční, zvolit můžete ještě stupeň mezi. Tak jak si navolíte se zvíře bude chovat, ale rozhodně ne vždy, mazlíčci mají vlastní hlavu, a občas opravdu velmi nevyzpytatelné chování a potřeby, ke kterým se ale dostaneme později, nyní bych ráda zmínila i o další možnosti získání zvířátek.

Sims2: Mazlíčci Jednou z nich je tzv. adopční služba, do které když zavoláte a řeknete, co byste rádi za mazlíčka, a služba vás vyhodnotí jako vhodného kandidáta, hned druhý den vám zvíře přivedou. Další z možností je zajít do zvířecího krámu, kde si můžete pořídit například papouška, morče či rybičky, ty ale slouží pro okrasu, nemůžete je tedy ovládat pomocí příkazů. Poslední šancí jak získat například psa nebo kočku je, že mnoho z nich se potuluje po ulici, a vy mu můžete nabídnout teplo domova. Jako normální Simíci i vaši mazlíčci mají své potřeby, které ale nemůžete ovládat přímo, nýbrž se o ně musí postarat páníček, tedy vy. Pokud kliknete na ikonku mazlíčka, uvidíte jeho potřeby, které jsou mimochodem stejné jako u Simsů. Jestliže tedy bude mít například hygienu už na červené úrovni, musíte ho zavolat k vaně a vykoupat, bude-li se dožadovat jídla, nezbývá vám nic jiného, než naplnit misku. Zapomínat ale nesmíte ani na hraní, či pohlazení, jinak bude mít váš mazlík špatnou náladu. Sims2: MazlíčciRuku v ruce s potřebami jdou i příkazy, které se váš mazlík může naučit. Některé jsou předem definované, jiné ho učíte postupně při nějaké akci pomocí Pochválit za/Vynadat za. Ty přednastavené pak využijete, pokud pro zvířátko budete shánět zaměstnaní, o tom ale více až v dalším odstavci, teď se podíváme na ty běžné. Může se stát, že vám štěně udělá loužičku v koupelně, pak vám nezbývá, než mu vynadat. Nad jeho hlavou se objeví klasická stupnice, kdy se postupně učí, že tahle věc je špatně. Příkaz musíte samozřejmě zopakovat vícekrát, a naopak pejska pochválit, pokud se vyčůrá před domem příkazem Pochválit za čůrání venku. Stejně pak můžete postupovat u okusování nábytku, lezení do postele, nepřátelské chování k ostatním a další, možností je mnoho. V případě, že se chcete podívat, co už si pejsek nebo kočička pamatuje, stačí kliknout na jeho ikonu a v záložkách si najít naučené povely.

Sims2: Mazlíčci Nyní si povíme o těch povelech důležitějších, tedy alespoň pro mazlíčkovu kariéru. Ano, slyšíte správně, i váš mazlíček může stejně jako Simové vydělávat penízky. Oblastí není tolik, ale tři jsou – Showbusiness, kde se začíná na pozici komparsista, služby – jako lovec škůdců a bezpečnostní služby, kde startujete na odstrašovači slídilů. K tomu, aby pes nebo kočka mohli být povýšeni je obvykle zapotřebí naučení se nějakých povelů, kupříkladu u filmu se velmi hodí „dělej mrtvolu“, nebo mluvení z dalších pak válení sudů, dávání pac, ale i klasických povelů, jako Ke mně! nebo Zůstaň. Učení povelů probíhá stejně jako u těch výchovných, pouze nechválíte a nevynadáváte, ale naučíte povel. Někdy se zvíře naučí povel napoprvé, jindy musíte zkoušet častěji, protože ho to po chvíli přestane bavit. Vše samozřejmě závisí na jeho náladě a dobré konstelaci hvězd. Povely pak samozřejmě můžete využít i v běžném životě k přivolání mazlíčka.

Ano, slyšíte správně, i váš mazlíček může stejně jako Simové vydělávat penízky.

Sims2: Mazlíčci Ale stejně jako u dvounožců, nejen dovednosti stačí k povýšení, proto dbejte, aby váš mazlíček chodil do práce v dobré náladě, nesmrděl nebo neměl hlad. Pokud bude v kariéře úspěšný, tak poté co zestárne, může jako Simík odejít do důchodu a dostávat denní starobní důchod. Jako majitel zvířete máte i možnost zavolat jeho šéfovi, pokud třeba není úplně v pohodě, aby nepřišel o dobrou pracovní morálku. Práce ale není jediná možnost, jak na mazlíčkovi vydělat peníze. Mazlíčka můžete prodat, ať už proto, že nebudete stíhat, nebo jeho povaha není taková, jakou byste si přáli. I zvířátka mohou ve světě Simů skočit s opačným pohlavím „pod peřinu“, tedy spíše do boudy, a pokusit se o potomky. Křížení už ponechám zcela na vaši fantazii, ale nezapomeňte, že i ošklivou skvrnu, která se vám nelíbí, může například štěně zdědit. A pro úplnost, křížit můžete jen stejné druhy, takže na kočkopsa nebo kočkomorče zapomeňte. Štěňata pak samozřejmě můžete prodat, a pokud máte zaregistrovanou například novou rasu, jeho cena vzroste.

Spolu s povýšením jde ruku v ruce i odemykání bonusových předmětů, které později můžete s kamarády sdílet pomocí kódů. Stačí jít v nastavení do možností, do sekce Osobní a zde můžete předmět přejmenovat, zároveň pak obdržíte kód, který můžete sdělit přátelům. Sims2: MazlíčciKód pak můžete použít i v opačném případě, že jej obdržíte vy, pak jen stačí kliknout na políčko Vložit kód. A jaké bonusy na vás čekají? Jedná se například o svítivě zelenou srst, srst s motivem pandy pro kočky či maskovací obojek pro psy nebo kočičí obojek se srdíčky a mnoho dalšího.

Kromě zvířecích mazlíčků přináší datadisk i další změny. Jak je již běžné, najdete zde spoustu nových předmětů, zejména zaměřených na zvířata, ale i další, například dekorace ve vesmírném stylu. Nelíbí-li se vám sousedství, nyní do něj můžete přidávat mnoho okras či zajímavých dekorací. Ať již jde o ty běžné, jakými jsou stromy, květiny, až po ty neobvyklejší, jako například letadlo, trosky létajícího talíře, mnohopatrovou administrativní budovu, archeologické vykopávky, vodojemy či například satelity. S předměty nemůžete ale dělat nic jiného, než je používat na okrasu. Dalším vylepšeným prvkem je nový demoliční mód, který vám velmi rychle pomůže zbourat skoro celý barák jedním vrzem. Ve hře přibyla velmi užitečná věc, a tou je Encyklopedie herních tipů, kterou ocení zejména nováčci ve světě Simů, ale hodit se bude i nám zkušenějším. Jednotlivé tipy jsou zde rozděleny do sekcí podle datadisků, takže se dobře hledají.

Ve hře přibyla velmi užitečná věc, a tou je Encyklopedie herních tipů, kterou ocení zejména nováčci ve světě Simů.

Sims2: Mazlíčci A jak se datadisk Mazlíčci hraje? Musím říct, že velmi dobře, zvířátka jsou fakt roztomilá, neposedná a vděčná za lásku, stejně jako v reálném světě. Možností je spoustu, kromě domova se svým zvířecím kamarádem můžete bavit i v parku, kde potká spoustu kamarádů. Pokud jste doteď vše stíhali s klidně 5ti člennou rodinou, pak si pořiďte pár zvířátek a ručím vám za to, že stíhat nebudete. Jedna věc, kterou jsem zapomněla zmínit je, že domácnost si může pořídit maximálně 6 mazlíků, ovšem počet osob se zvířaty v domácnosti je omezen na 10, takže pokud počítáte správně, 5ti členná rodina si může pořídit 5 mazlíků, 7mi členná však už jen 3. Grafika je stále pěkná, jak už je u Maxisu zvykem, herní ovládání také zůstává takové, jak jej známe z předchozích dílů. Co se týče hudby, opět jako v každém datadisku na vás čekají nové skladby. A ke zvukům se nedá dodat nic víc, že psi skvěle hafají, kočky krásně mňoukají a Simíci pořád mluví svojí hatmatilkou, proto nemůžu jinak, než je pochválit.

Sice jsem nyní datadisk Mazlíčci chválila, ale abych dodala všechny informace. Hrál se mi sice dobře, ale je tu několik ALE.
Klady a zápory

Plus Námět
Plus Povedené zpracování a chování mazlíčků
Plus Nové předměty a encyklopedie herních tipů

Mínus Po čase trochu stereotypní
Mínus Málo možností a lehké dosažení maxima

Na rozdíl od Světa podnikání nepřináší tento datadisk zase tak velké změny ve hře, a k dosažení maximální kariéry mazlíčka/naučení všech povelů zabere relativně krátký čas. Pes zestárne docela rychle, a vám nezbývá nic jiného, než si pořídit nového. U Podnikání jste se trápili daleko více, a cílů čeho a jakým způsobem dosáhnout bylo větší množství. A upřímně, i Univerzita se mi zdála zábavnější než tento datadisk i přesto, že zvířatka mám fakt ráda, a dokonce mám i dvě doma (jedno psí a jedno dvounohé). Nápad to je jistě dobrý, zpracování také, ale přeci jen zde autoři mohli rozvádět své možnosti daleko dál. Ale co se dá dělat, snad příště. Ale jedna věc je zcela jistá, Mazlíčci rozhodně nejsou špatní, pobaví a rozesmějou, a pokud jste navíc milovník Simsů, 100% vám tento datadisk nesmí chybět ve vaší sbírce.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

79 %

Čtenáři

92 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 328 čtenářů

  • Nejčtenější

Na největší stavbě v Minecraftu pracuje 400 lidí již skoro devět let

Project Greenfield je jedním z největších fanouškovských projektů v počítačových hrách vůbec, jeho cílem je postavit v...

Autista trénuje bojovníky ve Warcraftu na nejvyšší úroveň. Má jich už 49

Hráč s přezdívkou DesMephisto se rozhodl vytrénovat na maximální úroveň všechny kombinace pohlaví a ras, které je možné...

Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v červnu

Po slabém květnu vypadá červen v herním průmyslu mimořádně silně. Kromě drahého blockbusteru The Last of Us 2 se můžeme...

RECENZE: Žraločí masakr Maneater je nejen akční RPG, ale i pořádná bžunda

Milovníci béčkové krvavé zábavy jistě v žraločím Maneaterovi najdou zalíbení. Nesází totiž jen na originalitu za každou...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Slavná herní babička si dá pauzu, unavují ji povýšení diváci

Youtuberka Shirley Curry, známá na internetu spíše pod přezdívkou Skyrim Grandma, svým divákům oznámila, že už je pro...

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  • Další z rubriky

RECENZE: Jedi: Fallen Order je konečně zase skvělá Star Wars hra

Jedním z velice příjemných překvapení roku je titul Star Wars Jedi: Fallen Order, který mohlo vydavatelství EA pokazit...

Filmová adaptace Warcraftu je splněným snem. Recenze očima hráče

Pokud existuje černá magie, snímek Warcraft v boji s ní zvítězil. Podařilo se mu totiž prolomit pomyslné prokletí filmů...

RECENZE: War Thunder je snem všech milovníků vzdušných bitev

War Thunder uspokojí více i méně náročné piloty. A nadchne technickým provedením.

RECENZE: Kniha Zaklínač a jeho svět zaujme především fanoušky hry

Nakladatelství Crew vydává ve spolupráci se společností Fantom Print knihu, která potěší fanoušky herní série o...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz