Rock N' Roll Racing

  12:00aktualizováno  26. září 2:22
Po dlouhé době se na GBA opět objevují nové ""crazy závody"". Chcete se oddat akčně závodnímu šílenství? Tak si s námi pojďte zahrát hru se zvláštním názvem Rock N' Roll Racing od Blizzardů!

Rock N' Roll Racing

Ze začátku, když se mi do rukou dostala hra RRR, jsem si myslel, že půjde o další z řady naprosto tuctových pokusů sekaných pro GBA jako na běžícím pásu, které nejsou zrovna dvakrát kvalitní a bál jsem se tak dalšího nudného hraní kvůli recenzi. O opaku mě začala přesvědčovat už úvodní obrazovka, na níž se skvělo logo veleslavného Blizzardu (Diablo, Warcraft, Starcraft).

O čem tedy jsou RRR? Jde o závody tzv. monster trucků. Poté, co si založíte nového hráče, máte na výběr hnedle tři auta - dvě levná za 17.000 a jedno pak za lidových 70.000. Vzhledem k tomu, že vaše základní finanční připravenost čítá jen 20.000, musíte si zvolit jedno z levnějších. Závodí se pak na různých planetách, přičemž k postupu na novou planetu (resp. do vyšší ligy) potřebujete mít dostatek zkušeností, jež získáte za Rock N' Roll Racing úspěšně zajeté závody.

Každého závodu se účastní čtyři jezdci. Na každé planetě se jedou dvě ligy, přičemž liga probíhá tak, že jedete 4-8 závodů, každý z nich dvakrát. Po dokončení jedné ligy přichází liga druhá s těmi samými tratěmi, ale o něco těžšími soupeři. Za vítězství získáváte potřebné zkušenosti a peníze. Pokud nasbíráte dostatek "experience", máte možnost ukončit ligu dříve. Ale doporučuji zajet závod kvůli penězům - za vítězství inkasujete 10.000, za druhé místo 7.000 a za třetí 3.000.

Zpočátku jsou na výběr výše uvedená tři auta. Doporučuji od začátku nic nekupovat a snažit se našetřit na AirBlade.... Tenhle stroj vám vydrží minimálně Rock N' Roll Racing pro nejbližší tři planety. Auto se dá dále vylepšovat různými upgrady - motor, pneumatiky, ale i rakety, urychlovače, miny... Vybavení se pak lehce liší od typu - základní mají kulomety, lepší rakety a nejvyšší modely dokonce naváděné střely. Každý parametr lze dále vylepšovat - zkraje tak můžete vystřelit jenom jednou za ujeté kolo, později už soupeřům zaškodíte třebas pěti raketami.
Dále máte možnost vybrat si jednoho z vesmírných (komiksově nakreslených) dobrodruhů/ závodníků. Každý z nich má nějaká výrazná pozitiva pro hraní, jako je kupř. rychlejší start.

Na RRR nahlížíte skrze izometrickou perspektivu a to působí zpočátku problémy - ale nic, na co by se nedalo posléze zvyknout. Adrenalinová hudba na pozadí Rock N' Roll Racing (př. Black Sabbath) spolu s komentářem pomáhá vytvářet příjemnou atmosféru pro vaše snažení!

Ve finále musím hru pochválit, poskytuje totiž celkem hutnou zábavu (a to nemluvím o linkovém multiplayeru), jedinou nevýhodou je snad jen její krátkost na jednu obtížnost. Ale při každé nové obtížnosti je tu o jednu postavu a jednu planetu a auto více:o) Takže snad ještě tolik, že se RRR může po čase stát lehce monotónní. Ale pokud vás už nebaví jen klasické počiny jako GT3 nebo F1 a Mario Kart vám připadá dětinský, zkuste zde představený Rock N' Roll Racing!

Rock N' Roll Racing
Výrobce/Distributor Mass Media / Blizzard
Platforma GameBoy Advance
Ukládání pozic: ano
Multiplayer: ano, 2 hráči
Verdikt: Velice dobrá závodní akce.
Hodnocení: 75% (info)

Autor:
 

Nejčtenější

Deset nejvíce frustrujících pasáží z počítačových her

Prey

Počítačové hry jsou výbornou formou relaxace, ovšem stejně jako třeba u sportu se u nich někdy člověk pořádně navzteká....

Ubisoft vyjadřuje podporu Notre-Dame a rozdává Assassin’s Creed Unity

Assassin’s Creed: Unity

Francouzská videoherní společnost Ubisoft se připojila ke stále rostoucímu počtu dárců, kteří se rozhodli přispět...

Brutálně těžký Sekiro je hit, za deset dnů prodal dva miliony kopií

Sekiro: Shadows Die Twice

Akční RPG Sekiro: Shadows Die Twice je tak obtížné, že na něj spousta lidí nemá. Jde o opravdovou hardcore hru pro...

Z herní babičky se během tří let stala legenda, objeví se i ve slavné hře

Shirley Curry

Před třemi roky se tehdy devětasedmdesátiletá Shirley Curry stala nečekanou internetovou senzací. Na Youtube totiž...

Vymodelovat virtuální Notre-Dame pro Assassin’s Creed trvalo dva roky

Assassin's Creed: Unity

Stejně jako ve skutečnosti i v počítačové hře Assassin’s Creed Unity byla katedrála Notre-Dam hlavní dominantou Paříže....

Další z rubriky

RECENZE: F1 2013 jsou parádní formule, ale doplácejí na roční vydávání

F1 2013

Nejenže je to jediná hra s oficiální licenci F1, ale navíc je opravdu dobrá. Jenže když vychází každý rok, je těžké to...

RECENZE: Might and Magic X je úžasný návrat strojem času o 15 let zpět

Might and Magic X Legacy

Málokdo se dnes odváží vyrukovat s tak hardcore retro titulem, jakým je desáté Might and Magic. Vzpomínky ožívají.

Filmová adaptace Warcraftu je splněným snem. Recenze očima hráče

Warcraft - hra vs. film

Pokud existuje černá magie, snímek Warcraft v boji s ní zvítězil. Podařilo se mu totiž prolomit pomyslné prokletí filmů...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz