Pursuit Force: Extreme Justice

aktualizováno 
Přidejte se k policii. Je to zábava a při žádném jiném zaměstnání si nesplníte sen skákat z jednoho automobilu na druhý!
65

Pursuit Force: Extreme Justice

Platforma: PSP
Výrobce: Bigbig Studios

  • Zábavná hratelnost
  • Několik režimů
  • Fungující koncept
  • Hodně podobné předešlému dílu
  • Postrádá hloubku
  • Pěší mise

Zábavná arkádová akce s jednou již viděným tématem, která postrádá větší hloubku.

Herní karta

Pursuit Force: Extreme Justice

Pursuit Force: Extreme JusticeLaunchový titul Pursuit Force měl ambice přijít s atraktivním tématem, které by přitáhlo k nové handheldové platformě nové hráče. Popravdě řečeno, úplně neuspěl, ale Sony se nevzdává a po dvou letech přináší pokračování.

Takže tu máme opět našeho oblíbeného policistu-žabáka, jehož náplní práce je přeskakovat ve stopadesátikilometrové rychlosti z vozu na vůz. Tentokrát však nebude v boji proti zločincům sám a záda mu budou krýt jeho parťáci z jednotky Pursuit Force, a to doslova. Ve většině režimů se totiž dočkáte jejich podpory přímo ve hře a nejednou vám doslova zachrání krk. Skákání z automobilu ve dvou tak vypadá ještě více nereálně, ale věřte, že budete za parťáky nakonec rádi.

Nechybí ani tradiční usednutí za statický kulomet, umístěný na palubě policejního vrtulníku.

Pursuit Force: Extreme JusticeOstatně, pokud vám vadí arkádové hry, tak na druhý Pursuit Force rovnou zapomeňte. Svým konceptem a náplní totiž hra připomíná akční tituly z první poloviny devadesátých let. Ve svém vozidle uháníte neustále dopředu, zpátky ni krok, bez větší možnosti někam odbočit. Pokud nemáte v lásce obrovské virtuální šipky á la Burnout, které vám okatě ukazují, jakým směrem se vydat, tak při hraní této hry také nebudete nejspíše příliš nadšeni. Pokud však hledáte odlehčenou zábavu, vhodnou přesně pro handheldovou platformu, tak jste na správné adrese. Pursuit Force: Extreme Justice je totiž přesně tím titulem, který je vhodný na dlouhé cesty.

V hlavním menu rychle zjistíte, že je přítomno několik režimů, z nichž ten hlavní příběhový nabízí 26 misí. Jejich délka je různorodá, ale nebudeme si nic nalhávat – dohraný ho budete mít za zhruba pět až šest hodin. Nudit se ale rozhodně nebudete. Přítomno je okolo 20 nejrůznějších vozidel. Od policejního vozu, dodávky, náklaďáku Pursuit Force: Extreme Justiceči motorky přes vznášedlo nebo člun až po vodní skútr. Nechybí ani tradiční usednutí za statický kulomet, umístěný na palubě policejního vrtulníku. Bohužel také narazíte i na pěší mise, které jako minule za moc nestojí.

Příběhový režim je tedy zábavný, ale hloubky se v něm moc nedočkáte.

Kromě svého zdraví si budete muset hlídat i poškození vozidla, ve kterém se právě ocitáte. Za úspěšné eliminování protivníků se vám však bude nabíjet ukazatel takzvané spravedlnosti. Jakmile se vám jen trochu naplní, tak jeho energii budete moci využít k vlastnímu uzdravení nebo opravě vozidla. Pokud budete mít ukazatel spravedlnosti plný, tak budete moci spustit některou ze specialit. Ve vrtulníku je to třeba salva raket a při přeskakování z vozu do vozu zase zpomalení času, takže můžete nepřítele zlikvidovat ještě když jste ve vzduchu. Samozřejmě se při větším Pursuit Force: Extreme Justicepoškození vašeho vozu nabízí možnost prostě přeskočit na jiný, tedy pokud je v dostatečné blízkosti. Občas se ale pochopitelně stane, že něco nevychytáte a zhynete. Přesně pro takovéto případy jsou po jednotlivých úsecích v misích rozmístěny checkpointy, takže vás žádná frustrace z opakování misí nečeká. Hned po první splněné misi se vám otevře mapa s úkoly, takže si v budoucnu budete moci vybrat třeba ze dvou nebo tří následujících. Na mapě naleznete i laboratoř, ve které si budete moci pořídit upgrady, týkající se vaší střelby atd.

Příběhový režim je tedy zábavný, ale hloubky se v něm moc nedočkáte. Alespoň se hra nebere moc vážně a všude je přítomna viditelná nadsázka. Samotný příběh nemá cenu vůbec rozebírat. Přítomný tu je, ale důležitý je asi stejně jako slepé střevo.

Kdyby vás příběhový režim omrzel, tak zde naleznete i další módy. Klasické výzvy, Pursuit Force: Extreme Justiceve kterých si vyzkoušíte svoje dovednosti a zajímavý režim Bounty. V něm si budete moci zopakovat mise z hlavního příběhového módu a zvolit si přitom různé obtížnosti. V závislosti na úspěchu v misi budete ohodnoceni různým počtem hvězd, za něž si pak budete moci v obchodě koupit cheaty, videa a další bonusy. Nic extra to není, ale je to lepší než nic. Milovníci bezdrátových hrátek pak určitě sáhnou po multiplayeru, který určitě není špatnou volbou. Obsahuje čtyři různé módy, ve kterých budete bojovat jak ve vozidlech, tak po svých. Spolu i proti sobě, prostě je z čeho vybírat. Možná jenom trochu zamrzí, že hra více hráčů je určená maximálně pro čtyři osoby.

Bossové

Podobnost hry se starými arkádovými střílečkami jsme již zmiňovali. A stejně jako v nich, tak i v Pursuit Force: Extreme Justice narazíte na souboje s bossy. Jak je u hry tradicí, tak obvykle budete muset někam skočit, pak se krýt a vzápětí střílet. Taktika je obvykle stereotypní a jednoduchá a pravidelným opakováním porazíte každého bosse. Přesto jsme v nich našli zalíbení. A to i přes jejich značnou jednoduchost.

Pursuit Force: Extreme JusticeTechnická stránka dnes asi nikoho vyloženě neohromí, ale vyloženě špatná není. Zvuky jsou stejně jako hudba spíše podprůměrné, ale grafika je vcelku pěkná. Nutno poznamenat, že je téměř identická s prvním dílem. Změny byste našli asi jedině s lupou.

Pursuit Force: Extreme Justice rozhodně je dobře hratelný titul, ale opravdu stojí za svojí prodejní cenu? Těžko říct. Nabízí to samé co minule, plus několik příjemných změn, které však v žádném případě nejsou kdovíjak razantního rázu. Zvažte tedy sami, zda vaše peníze a čas stojí za zábavné a nenáročné hopsání z vozu na vůz. Neříkáme, že nás to chvíli nebavilo.

 

Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

82 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 200 čtenářů

Nejčtenější

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vývojář vrací fanouškům dvojnásobek darovaných částek, z jeho hry je hit

Rise to Ruins

Z nenápadné nezávislé hry se stal prodejní hit a její autor nyní svým nejvěrnějším fanouškům vrací peníze, které mu...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Apex Legends má 10 milionů hráčů. Konečně vážná konkurence pro Fortnite?

Apex Legends

Bez jakékoli předchozí reklamy se v pondělí na trhu objevila nová free 2 play battle royale hra a doslova přes noc se z...

RECENZE: Kdyby vyšel Half-Life letos, vypadal by jako Metro: Exodus

Metro: Exodus

Čekali jsme hodně, ale dostali jsme ještě víc. Po patnácti letech od vydání Half-life 2 se konečně objevila hra, která...

Další z rubriky

RECENZE: Kniha Zaklínač a jeho svět zaujme především fanoušky hry

Zaklínač a jeho svět

Nakladatelství Crew vydává ve spolupráci se společností Fantom Print knihu, která potěší fanoušky herní série o...

RECENZE: Might and Magic X je úžasný návrat strojem času o 15 let zpět

Might and Magic X Legacy

Málokdo se dnes odváží vyrukovat s tak hardcore retro titulem, jakým je desáté Might and Magic. Vzpomínky ožívají.

RECENZE: Legenda z roku 1984 nepokračuje. Moderní Karateka je odpad

Karateka

Původní Karateku naprogramoval v roce 1984 student univerzity Yale Jordan Mechner, který později přivedl na svět herní...

Najdete na iDNES.cz