Čtvrtek 4. června 2020, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

Need for Speed: Underground 2

  12:00aktualizováno  6:31
Jedna z nejoblíbenějších závodních her se vrací ve skvělé formě a s velkým množstvím změn, převážně k lepšímu. Chcete vědět, jakým způsobem se přiklání ke GTA a jak se vůbec hraje? K tomu vám ideálně poslouží naše zevrubná recenze!
85

Need for Speed: Underground 2

Platforma: PC
Výrobce: Black Box

Herní karta

NfS: Underground 2 Tak a máme je tu znovu! Podle názvu článku je samozřejmě jasné, že řeč se točí kolem nového dílu veleoblíbené a hlavně veleúspěšné série Need for Speed. Již minule jsem poznamenal, že se závodní série od EA ubírá stejným směrem jako sportovní tituly z této stáje – tedy každoročnímu updatu, v tomto případě vylepšení. Ale i tak jsem vůbec netušil, jakou budu mít nakonec pravdu: jak by řekl moudrý Kozina – přesně do roka a do dne od recenze prvních Undergroundů tu máme rozbor jejich přímého pokračování. Nejen v našich luzích a hájích se dosud každý díl nyní již osmidílné série těšil obrovské popularitě, ovšem ta před příchodem potřebné odbočky Underground pomalu, ale jistě klesala. Arkádové závody těch nejdražších bouráků byly sice pořád zábavné, jen postrádaly onu pověstnou špetku originality či nějakou jiskru, která by rozdmýchala dosti stagnující odvětví. To si uvědomili i hoši z Electronic Arts a jelikož předtím zřejmě sledovali béčkový, byť dnes již takřka kultovní snímek Rychle a Zběsile, rozhodli se pro virtuální zpracování ilegálních závodů, které byly dosti neprotěžovaným odvětvím a až na sérii Midnight Club i bezkonkurenčním. Tah seNfS: Underground 2 manažerům povedl na jedničku a přestože Need for Speed: Underground mělo své chyby, prodalo se napříč platformami těžko představitelných osm milionů kusů a série tak v kompletně novém hávu definitivně chytila druhý dech.

A ten rozhodně nehodlá pustit ani v Underground 2, který sice byl vyvinut v rekordně krátké době, ovšem již takhle na počátku mohu prozradit, že si toho ani nevšimnete a jistě hru prohlásíte za jedno z nejlepších pokračování, které si kdy známí ždímači peněž z EA střihli. Na první pohled zůstali u úspěšného tématu a proč ho také opouštět, že? Na druhou stranu, co zase vymyslet nového, až na obligátní vylepšení grafiky? Inu, tvůrci se s tím poprali více, než úspěšně a za zmínku stojí, že technická stránka patří k těm, na nichž se pracovalo nejméně. A modří již vědí, že tímto prohlášením nijak nehaním, ba právě naopak!

Jak je na tom Juiced?

O Juiced jste nejspíše slyšeli jako o Underground – killerovi a je tomu skutečně tak – hra od Juiced Games se jako jedna z mála vydala cestou nelegálních závodů a stihla si získat spoustu fanoušků ještě před vydáním, protože zejména v oblasti tuningu vypadala ještě komplexněji než konkurence od EA. Ale co se nestalo! Vydavatelem hry byl Acclaim, jenž jak víte, nedávno zbankrotoval, což přímo ohrozilo vydání hry. Nejčernější vize, které hlásaly, že hru již nikdy nespatříme se naštěstí nenaplnily, ovšem přehnaný důvod k optimismu také nemůžeme mít. Práva na hru totiž za více jak deset milionů dolarů zakoupila společnost THQ, jež hru chce také vydat. Jenže kdy? Zde leží právě kámen úrazu. Juiced je totiž v podstatě hotové a i v Česku již probíhaly propagace předcházející samotné vydání. THQ se však rozhodlo ještě hru pořádně vyladit, jak zní oficiální prohlášení. Pravda je ale zřejmě někde jinde. Trh je totiž v tuto chvíli dost nabitý a Juiced by se na něm mohlo snadno ztratit. Dalším důvodem jsou problémy s názvem, na nějž vlastní práva nástupnická firma po Acclaimu. Hry se tak dočkáme až v létě příštího roku a dost pravděpodobně pod úplně jiným jménem.

Underground sice byly nelegálními závody, ovšem největší výtkou k nim směřovanou NfS: Underground 2 byla pramalá volnost ve striktně lineární kariéře, což se k volnomyšlenkářskému podsvětí prostě nehodilo. Peníze zde navíc nehrály v podstatě žádnou roli – všechny díly pro tuning jste si museli postupně a pomalu vyjezdit, abyste je hned poté museli nasadit, jinak jste byli proti aktuálním soupeřům bez šance. Jedinou volbou, kterou jste před závody disponovali, byla vlastně volba obtížnosti. A, ano, samozřejmě – vozy se v pozdějších částech hry vlivem velkého množství součástek v jednotlivých oblastech výrazně vizuálně lišily. Každopádně, největším příslibem Underground 2 bylo zvolnění násilných prvků a poskytnutí hráčům alespoň pocitu anarchistického prostředí. A světe div se, povedlo se!

Každopádně, největším příslibem Underground 2 bylo zvolnění násilných prvků a poskytnutí hráčům alespoň pocitu anarchistického prostředí. A světe div se, povedlo se!

V počáteční animaci se dozvíte, jak se věci mají a jelikož si titul hraje na to, že má jakýs takýs příběh, vžíváte se do role svého bývalého charakteru, který prostřednictvím minulého dílu dosáhl ve svém rajónu mistrovství. Udělal však jednu velkou chybu – nechtěl seNfS: Underground 2 podřídit jednomu gangu a ten mu „za odměnu“ z jeho největší chlouby, sbírky skvěle vytuněných vozů, udělal cvičiště pro hasiče. Je tedy třeba začít od znova a pokud možno lépe skončit. K tomu nám má pomoci změna prostředí – tentokrát se podíváme do fiktivního města Bayview, jemuž jako předloha sloužilo profláklé Los Angeles, a také Rachel, sličná kočka reprezentovaná modelkou Brooke Burke, která se velmi dobře orientuje na undergroundové scéně.

Stejně jako v minulém dílu, si i zde hned zkraje osaháte perfektní káru, která vám však moc dlouho nezůstane, patří totiž Rachel a ta vám jí půjčí jen na cestu z letiště k ní. A právě z toho se dá vyčíst největší změna od jedničky. Autoři si totiž dali tu práci a připravili pro nás kompletní město bez jakýchkoliv předělů, v němž se můžete zcela podle libosti pohybovat. Ano, asociace s Grand Theft Autem je zcela jistě namístě. Stejně jako v něm se vám některé lokace zpřístupní až po určité době, zpočátku je množné se pohybovat v podstatě jen po centru, ale věřte mi, že iNfS: Underground 2 to stačí na počáteční zmatek, který však naštěstí velmi rychle pomine a promění se v poměrně jasný řád.

Ten tomu všemu totiž dodává Rachel, jež slouží jako vaše průvodkyně. Přestože jde v reálu o pěknou kočku a nezastírám, že jsem se na její dobře tažené křivky těšil i ve hře, žel, nedočkal jsem se tak docela. Rachel a vůbec všechno dění, až na úvodní představování závodů, je vám totiž předkládáno formou jakýchsi nepohyblivých komiksových celků, podobně jako například v Max Paynovi. Mnohem důležitější jsou ovšem její faktické dovednosti a ty zrovna nejsou k zahození a bez nich byste asi moc nevěděli, která bije. Krom toho, že si k Rachel občas zajedete pro radu, vás zasvětí i do tajů zdejšího undergroundu a v průběhu hry vám poctivě a pravidelně posílá tipy, ať už jsou to nabídky k závodění, focení či nakupování. Jen těžko byste se bez jejího SMS servisu obešli. A jak, že to funguje? Inu, dost primitivně. Kdykoliv vám přijde SMSka (a nemusí to být jen Rachel), objeví se vám na monitoru NfS: Underground 2 ikonka signalizující novou zprávu. Po stisknutí tabulátoru se hra zapauzuje a otevře zápisník, kde si vše podstatné, psané nenáročnou angličtinou, přečtete. Pravda, občas mě neustále přicházející zprávy již trochu štvaly, jelikož narušují dynamiku hry, ale těžko poradit autorům nějaký jiný způsob, aby méně zkušení hráči nic neopomněli. Je sice pravdou, že SMS servis můžete s klidem ignorovat, na druhou stranu se nedá odhadnout, zda jde o banalitu, kterou jste třeba již stihli vykonat nebo důležitou zakázku.

Autoři si totiž dali tu práci a připravili pro nás kompletní město bez jakýchkoliv předělů, v němž se můžete zcela podle libosti pohybovat. Ano, asociace s Grand Theft Autem je zcela jistě namístě

Co se týče samotného Bayview, dost mě ohromilo jeho velmi povedené a nekřečovité zpracování. Přeci jenom není jednoduché navrhnout kompaktní město, obzvláště, když s tím v EA, na rozdíl třeba od Take 2, nemají mnoho zkušeností. Nicméně povedlo se a skvěle – město je rozděleno na pět rozsáhlých distriktů, které se postupně zpřístupňují a dále se ještě dělí na jednotlivé čtvrti. Pozitivní je, že nejde o žádnou splácaninu všeho možného, ale čtvrti se tematicky liší. Například v centru narazíme jak na neuvěřitelně prosvícené kasina aNfS: Underground 2 obchody, o něco dále již obdivujete prominentní části a mrakodrapy. Za městem je i pohoří s obligátními serpentinami, které ve mně evokovaly českou Mafii. Bayview bych se k jejímu městu, ani například k Vice City vůbec nebál přirovnat. Samozřejmě zde schází jeden podstatný prvek, pro zmíněné hry typický – a sice možnost vystoupit z vozu. Není však zcela utopické něco podobného v příštích dílech očekávat. Je třeba ještě zmínit velmi spletitou síť všech možných bulvárů, silnic, ulic, uliček, cest a cestiček. Jsou totiž moc pěkně propletené a nejrůznější dálniční obchvaty, mosty či několikaproudové silnice vyvolávají opravdovou atmosféru velkoměsta. Při hraní jsem se však nemohl ubránit pocitu, že jsou některé části převzaty z předchozího dílu a především u samotných závodů tento pocit ještě sílil. Ovšem to na kvalitě pranic neubírá. Někoho však možná již zamrzí, že ve městě Bayview nikdy nenastane den, vše je skryto pod rouškou noci.

Brooke Burke

Brooke Burke Autoři se drželi osvědčeného hesla, že pěkná holka taky prodává a implementovali do hry sličnou průvodkyni Rachel, reprezentovanou modelkou, herečkou a moderátorkou Brooke Burke. Především poslední jmenovaná profese jí zřejmě přinesla největší slávu. Stala se nejpopulárnější cestovní průvodkyní v jinak nepříliš přesvědčivém pořadu Wild On televize El Entertainment. Vysílán byl v letech 1999 – 2003 a Brooke z něj udělala naprostý hit, který byl sledován ve 120 zemích světa, údajně ve čtyř stech milionech domácností, což jsou čísla na podobný formát pořadu nevídaná. Dále pro stejnou televizi připravovala tak trochu bulvární pořad Rank, který se zabýval například hollywoodskými hvězdami. Brooke se narodila v roce 1971, v arizonském městě Tusson, rok 2001 byl krom rostoucí popularity v televizi ve znamení fotek pro Playboy a nyní se Brooke věnuje propagování vlastní kolekce plavek, přičemž si čas od času střihne nějaké ty cameo role, jako například naposledy ve v povedené Vybíjené. A kdoví, možná dostane šanci i v nějaké hlavní roli. Jako nejvíce sexy žena podle časopisu Stuff na to rozhodně má.

Důležitější, než samotné město je volnost jím poskytovaná. Nikdo vás, až na párNfS: Underground 2 výjimek, do ničeho nenutí, můžete si jen tak jezdit a objevovat skryté krásy nočního „city“ nebo si vyjet na venkov pokochat se do hor přírodou. No, tak to jsem se nechal trochu unést, mnohem důležitější je samozřejmě závodění, kvůli tomu jsme nakonec tady a všechno okolo je přiděláno jen kvůli lepšímu zážitku z něj. Ale než se k němu dostaneme, je třeba, abyste věděli to kolem. Pro orientaci ve městě slouží dva typy map – jedné se přezdívá mini a je ukryta v levém spodním rohu obrazovky, druhá je pak velká a vyvoláte ji klávesou M. Právě na mapách máte zakresleny všechny malé i velké ulice, místa závodů a také obchody. Velmi nápomocná je i aktivace GPS systému, když se potřebujete dostat k nějakému bodu a nechcete pořád studovat mapu. GPS na obrazovce vyvolá známou šipku ukazující směr, ovšem tato se orientuje přímo na samotné ulice, takže je třeba dávat pozor, protože se velmi často znenadání natočí.

Underground 2 Underground 2 Underground 2

Na začátku je třeba si vybrat jedno ze základních aut. Výběr není moc široký a jeNfS: Underground 2 v podstatě jedno, jakého míláčka poctíte svým zadkem na jeho sedadle. Časem získáte možnost vybrat si vozy další, a to na základě smluv se sponzory. Ty jsou ve hře novou, ale dost důležitou částí, na níž stojí a padá samotný postup. Sponzoři totiž reprezentují jakési herní celky, zvané Stage, jichž má Underground 2 celkem deset a ke každému z nich se váže právě jeden sponzor. Ten s sebou přináší výhodný podpisový bonus a také možnost vybrat si nový vůz (který už se tudíž nekupuje za vlastní), chce však, abyste ho dobře reprezentovali na závodech jak jim určených (ty jsou navíc lépe honorované), tak libovolných.

Je třeba ještě zmínit velmi spletitou síť všech možných bulvárů, silnic, ulic, uliček, cest a cestiček. Jsou totiž moc pěkně propletené a nejrůznější dálniční obchvaty, mosty či několikaproudové silnice vyvolávají opravdovou atmosféru velkoměsta.

Lepší a lepší auťáky se samozřejmě otevírají s tím, kolik procent ze hry jste již splnili. Stejně je tomu i s množstvím dílů určených k tuningu vozidla. Ten však již nelze provádět v pohodlí jedné garáže, ale je třeba vyrážet objevovat specializované obchody do města, což není vždy úplně jednoduché. Čas od času přijde SMS upozorňující na otevření nového kšeftu, ovšem i tak je třeba ho najít. Ty nejlepší seNfS: Underground 2 pak nacházejí v zapadlých oblastech, naštěstí se od nich aspoň line záře příznačná jejich zaměření.

On totiž není jen jeden typ obchodů, ba právě naopak – je jich více a každý z nich má ještě své pobočky, v nichž se nacházejí specializované díly, které žádná jiná nemá. Modrá barva odpovídá obchodům, kde je možné si vylepšit výkon káry ve všech možných i nemožných ohledech – nakupujete tak nové brzdy, převodovky, turbo, nitro a vylepšujete motor. Trochu nadbytečné mi přišlo testování, které nově přibylo a má sloužit pro sladění všech nových prvků, ale ty se vzájemně nijak neomezují, ani nezvýhodňují, tudíž není třeba se tím kdovíjak zabývat, stejně je nejlepší koupit vždy celý paket vylepšení toho kterého okruhu, čímž se nedá nic zkazit a ve většině případů stejnak nic lepšího nevymyslíte.

Pokud uvidíte zelenou barvu, jste na správné adrese, pokud hledáte designováNfS: Underground 2 vylepšení. Těch je především v pozdějších fázích neskutečné množství a všichni se na nich jistě patřičně vyřádí. Design vaší káry je hodnocen na stupnici od 0 do 10 a k jeho zvyšování využijete ještě dvou dalších typů obchodů. Červeně je značena lakýrna, jejíž název mluví sám za sebe, žlutě pak prodejna specialitek jako jsou neony či hydraulika. Co možná nejlepší rating vzezření se hodí při focení obálek časopisů a DVD, které jsou vám čas od času nabídnuty, tedy pokud nejezdíte s nějakým hnusným kombajnem.

A nakonec jsme si nechali to vůbec nejdůležitější – samotné závody. Abychom pravdu řekli, po této stránce se od minula zase až tolik nezměnilo. Jednotlivé typy závodů jsou vyznačeny kde jinde než na mapě, tedy až na některé skryté, které jsou obzvlášť dobře honorované a musíte je najít detailním průzkumem města. Celkem narazíte na šest druhů závodění, což znamená čtyři staré a dva nové. Krásné na tom všem je, že množství z nich můžete v podstatě úplně vypustit, tedy pokud vám nevyhovují. Až na zakázky od sponzorů jsou vlastně všechny NfS: Underground 2 nepovinné. Z nich je sice také třeba splnit předepsaný počet, ovšem můžete si vybrat ty, které vám svým stylem vyhovují. Když někdo nemá rád například Drag, tak se u něj trápit nemusí a stejné je to i s ostatními. Drag Race je tedy krátký závod na rovince, který má asi nejspecifičtější ovládání. Jako v jediném je třeba řadit, dobře řadit, ale na druhou stranu není v zásadě nutné řídit. Stačí držet plyn a čas od času se vyhnout účastníkům silničního provozu. I když je trať trochu stočená, vykoná tuto činnost počítač za vás. Dalším modem je Drift, v němž je třeba zasmykovat za co možná největší počet bodů na poměrně úzké trati. Následuje Sprint, tedy jízda z bodu A do B. Zde je velice užitečný procentuální ukazatel stavu závodu, který se vyplatí sledovat a upravit podle něj jízdu. Circuit je pak klasickým závoděním na kola, přičemž nejčastěji jsou dvě delší. Tím se dostáváme k novým stylům. Prvním z nich je StreetX, který mě osobně k srdci moc nepřirostl a řekl bych, že je dost možná nejtěžší. Jde o závod na několik krátkých kol na tratích ne nepodobných těm driftovým. Velký důraz je zde však kladen na bourání a všemožné vytlačování. Posledním typem je U.R.L., tedy Underground League, kde NfS: Underground 2 závodí ty nejlepší a podle toho jsou stanoveny i odměny. Rozdíl je v tom, že se jezdí na speciálních závodních okruzích a povětšinou se utkává šest, oproti klasickým čtyřem závodníkům. Takovou třešničku na dortu tvoří možnost zazávodit si s nějakým z jezdců, kteří se podobně jako vy potloukají v Bayview. Stačí se za ně jen pověsit a stisknout enter, poté se již jede na ostro. Vedoucí jezdec si určuje cestu a má za úkol ujet svému pronásledovateli na 300m. Ten ho naopak musí předhonit a tuto porci mu nadělit také. Jde o příjemné zpestření, ovšem časem na Outruny, jak se těmto závodům přezdívá, asi rezignujete.

Opět můžete zapomenout na model poškození, toho se v této sérii zřejmě nedočkáme a popravdě mi to už ani moc nevadí.

Fyzikální model se od minula změnil spíše kosmeticky a pořád tak jde o arkádu jako řemen, kdy není problém se v zatáčce odrazit od zdi a jet dál, s trochou šikovnosti si tímto manévrem i pomoci. Přesto jde o arkádu nebývale šťavnatou a adrenalinem nabitou. Hráč má skutečně skvělý pocit z rychlé jízdy, zvláště, když se několikrát po sobě zvládne vyhnout okolnímu provozu a jede čistě. Různé NfS: Underground 2 speciální kousky jako například smyky jsou nyní odměňovány palivem do nitra, což je nápad skutečně skvělý. Opět můžete zapomenout na model poškození, toho se v této sérii zřejmě nedočkáme a popravdě mi to už ani moc nevadí. Mnohem více zamrzí opětovná absence skvělých honiček s policajty, které, ať si kdo chce říká co chce, k ilegálnímu závodění prostě hodí.

Jak jsme již nastínili v úvodu, nestaly se po grafické stránce žádné zázraky, ovšem není třeba truchlit – hra vypadá opět výborně, zvláště bloom (rozmazání scény) efekt při velkých rychlostech. Noc je výhodná v tom, že dává vyniknout všem těm světélkujícím neonům a jiným světlům, které sice místy působí přeplácaně, přesto však kouzelně. Hudba je na tom snad ještě lépe – jde o směs rocku a hiphopu, kterou si můžeme jedině pochvalovat.

Celkově je tak pro mě Underground 2 jedním z nejlepších závodních zážitků NfS: Underground 2 tohoto roku a vůbec nevadí, že s realistickou jízdou má jen pramálo společného. Jde především o zábavu a té nový díl NfS nabízí opravdu velké množství, jelikož na nějakých 40-50 hodin vystačí s rezervou. A mutliplayer je samozřejmě kapitola sama pro sebe. Jestliže máte tedy alespoň trochu rádi závodní hry, nemáte na tomto místě co řešit. Need for Speed: Underground 2 je sázkou na jistotu, jež může zklamat skutečně málokoho. Chyby tu sice jsou, jmenujme například horší práci s menu, ale na hratelnost nemají prakticky žádný vliv. No, možná jen ten stereotyp začne časem vystrkovat růžky, ale to je případ každé závodní hry a tyto tak často zůstávají nedohrané, což však u Underground 2 podle mého ani v nejmenším nehrozí. Dobře vybalancovaný tuning je totiž až neuvěřitelně silným hnacím motorem a do závodních her přivádí pocit podobný RPGčkům, ovšem zatímco v těch si hýčkáte postavičku, zde jde o plechové miláčky. A věřte, že vzath si k nim vytvoříte skutečně srdečný.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

94 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 1418 čtenářů

  • Nejčtenější

Na největší stavbě v Minecraftu pracuje 400 lidí již skoro devět let

Project Greenfield je jedním z největších fanouškovských projektů v počítačových hrách vůbec, jeho cílem je postavit v...

Autista trénuje bojovníky ve Warcraftu na nejvyšší úroveň. Má jich už 49

Hráč s přezdívkou DesMephisto se rozhodl vytrénovat na maximální úroveň všechny kombinace pohlaví a ras, které je možné...

Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v červnu

Po slabém květnu vypadá červen v herním průmyslu mimořádně silně. Kromě drahého blockbusteru The Last of Us 2 se můžeme...

RECENZE: Žraločí masakr Maneater je nejen akční RPG, ale i pořádná bžunda

Milovníci béčkové krvavé zábavy jistě v žraločím Maneaterovi najdou zalíbení. Nesází totiž jen na originalitu za každou...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Slavná herní babička si dá pauzu, unavují ji povýšení diváci

Youtuberka Shirley Curry, známá na internetu spíše pod přezdívkou Skyrim Grandma, svým divákům oznámila, že už je pro...

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  • Další z rubriky

RECENZE: Kniha Zaklínač a jeho svět zaujme především fanoušky hry

Nakladatelství Crew vydává ve spolupráci se společností Fantom Print knihu, která potěší fanoušky herní série o...

RECENZE: World of Warplanes se snaží navázat na tankový úspěch

Podaří se zopakovat zásah do černého i podruhé, kdy tanky z World of Tanks nahrazují letadla? Zatím to není jisté.

RECENZE: F1 2013 jsou parádní formule, ale doplácejí na roční vydávání

Nejenže je to jediná hra s oficiální licenci F1, ale navíc je opravdu dobrá. Jenže když vychází každý rok, je těžké to...

RECENZE: Might and Magic X je úžasný návrat strojem času o 15 let zpět

Málokdo se dnes odváží vyrukovat s tak hardcore retro titulem, jakým je desáté Might and Magic. Vzpomínky ožívají.

Astronauté z Crew Dragonu jsou na palubě Mezinárodní vesmírné stanice

Americká soukromá loď s lidskou posádkou Crew Dragon se připojila k Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) a astronauté...

Museli jsme prodat chalupu. Dcera se rozvádí a potřebuje peníze, říká Žilková

Veronika Žilková opustila minulý měsíc v Izraeli svého manžela Martina Stropnického a vrátila se do Česka. Její maminka...

Když dobrota škodí. Jak zdravotníci z WHO otrávili půlku Bangladéše

Případ Bangladéš zůstává nejčernější skvrnou na nedávné minulosti Světové zdravotnické organizace. Chuť být prospěšný a...

SuperStar vyhrála Slovenka Barbora Piešová. Porotkyně Bagárová chyběla

Česko Slovenskou Superstar 2020 se stala zrzka Barbora Piešová (19), která rozplakala svým finálovým výkonem porotu i...

Češi mají rádi orální sex, potvrdil průzkum. Jak jste na tom vy?

Obliba orálního sexu roste. Dopřává si jej 75 procent Čechů, pětina lidí by mu dala přednost před jinými sexuálními...