Lips: Number One Hits pěje píseň dokola

aktualizováno 
Microsoft se opět hlásí o slovo s novou karaoke hrou. Pokud ale první Lips máte, stojí tahle vůbec za pořízení?
60

Lips: Number One Hits

Platforma: Xbox360
Výrobce: iNiS

  • 40 nových songů
  • Zapojení Avatarů do hry
  • Super multiplayer
  • Nic nového
  • Logičtější je stahovat jednotlivé tracky z Xbox Live
  • Vyšší obtížnost
  • Některé technické problémy

Přídavek pro původní Lips, který je obtížnější než originál a nabízí další čtyřicítku songů všemožných žánrů. Koncept hry ale nikam neposunuje a některým hráčům tak titul může připadat zbytečný.

Herní karta

Lips: Number One Hits

Lips: Number One HitsKaraoke hrám už několik let ovládá Sony se svou vcelku povedenou sérií Singstar, jež se několikrát představila jak na PlayStation 2, tak její novější sestřičce s pořadovým číslem 3. Před rokem ale vstoupil do hry i Microsoft s titulem Lips a zabodoval.

Hra to byla zábavná, obsahovala dobrý výběr songů všech populárních žánrů, spoustu stahovatelného obsahu, možnost volně zpívat vlastní skladby, dva mikrofony a celá rodina nebo parta kamarádů se u ní vždy dobře pobavila.

A teď tu máme pokračování, i když o klasickém pokračování řeč moc být nemůže. Lips: Number One Hits totiž neobsahují žádnou razantní změnu oproti originálu, takže lze hru považovat jen za obyčejný přídavek.

Na disku naleznete i novinky jako The Fear od Lilly Allen nebo Viva La Vida od Coldplay.

A co že obsahuje? Především je to čtyřicítka nových písní, které dosud nebylo možné stáhnout ani k původním Lips. Výběr jako takový není špatný. Povětšinou Lips: Number One Hitsmladiství milovníci rovných kšiltů se mohou těšit na hip-hopové interprety jako 2pac, Dr. Dre & Roger Troutman (California Love) nebo LL Cool J (Around The Way Girl), zatímco rockeři ocení třeba hitovku How You Remind Meod Niclekback.

Z klasik si můžete s Lips: Number One Hits zazpívat Roy Orbisson (Oh, Pretty Woman) nebo The Beach Boys (I Get Around), přičemž výstředními obleky proslulá osmdesátá léta minulého století zde zastupují songy od Culture Club (Karma Chameleon) a Pet Shop Boys (Always in My Mind).

Lips: Number One HitsPro návštěvníky diskoték jsou tu tracky od DJ Ötziho (Hey Baby) či Boba Sinclaira (Love Generation). A na své si samozřejmě přijdou i popíkaři, jejichž žánr je tu zastoupen nejhojněji, a to tracky od interpetů jako Rihanna, Black Eyed Peas, Robbie Williams nebo Mariah Carey.

Pokud jste nabyli dojmu, že nové Lips obsahují pouze starší hity, tak vás musíme ihned vyvést z omylu. Na disku totiž naleznete i novinky jako The Fear od Lilly Allen nebo Viva La Vida od Coldplay. Songy ke zpívání si tak vybere každý. Všechny písně se ale logicky nemohou líbit každému.

A hned tady se dostáváme k hlavnímu problému Lips: Number One Hits. Jako hra totiž nemá ambice být více než jen rozšíření. Proto také stojí jen tisícovku. Jenže ze sítě si pro první hru a samozřejmě nyní už i pro zde recenzované rozšíření můžete stahovat libovolně tracky podle svého gusta, za nějakých 160 Microsoft bodů.

V podstatě byste si tak za stejnou cenu jako za Lips: Number One Hits mohli Lips: Number One Hitspořídit kolem 20 až 25 songů z Xbox Live, a to přesně podle svého vkusu. Jasně, v Lips: Number One Hits jich je čtyřicet, ale šance, že se vám budou líbit všechny, je nulová. Abychom navíc byli upřímní, tak výběr základních čtyřiceti skladeb byl v původním titulu povedenější, než zde.

Zpívat můžete sami, proti dalším třem hráčům nebo ve společném duetu.

Za zmínku stojí šikovné menu. Pokud po hraní druhé hry strčíte do Xboxu tu první, tak se vám obě v menu propojí a můžete v Lips: Number One Hits zpívat i ty z první hry, pokud se vám tedy bude chtít prohazovat neustále disky. Pod osmdesátkou songů z obou her, které vyšly na discích, se objeví další, které lze stáhnout z Xbox Live. Propojení všech druhů písní je působivé a hráč když vidí, co všechno stahovatelný obsah nabízí, tak pravděpodobně něco za peníze stáhne. Chytře vymyšlené.

Songy lze zpívat podle libosti, vytvořit si z nich playlist a navíc v několika Lips: Number One Hitspodobách. Zpívat můžete sami, proti dalším třem hráčům nebo ve společném duetu. Většinu písní si lze pustit s původním videoklipem, virtuálním videem nebo v podobě kompetitivní minihry. Polibek a časová bomba jsou známy již z minula a nově přibyli vokální bojovníci. Jedná se o vtipný duel dvou animovaných zpěváků.

Na rozdíl od konkurenčního Singstaru není stále možné zapojit kameru a při zpěvu použít vlastní obraz. Ne, že bychom po této opci tolik toužili, ale při některé party by mohla přijít vhod.

Technické problémy
Již první Lips měly problémy s tím, že ne všechny stažené songy z Xbox Live šly spustit. Podobný problém nastal i u recenzovaného přídavku, ale byl odstraněn updatem z Live. Ne všem to však pomohlo. Pokud by se něco podobného stalo i vám, tak nezoufejte a nejdříve se podívejte na oficiální fórum hry, kde můžete nalézt spoustu rad.

Nám se v době recenzování stával jiný problém, který bohužel vyřeší až příští patch. Mikrofony jdou samozřejmě bez problémů připojit. Nám se však stávalo, že se druhý hráč nemohl zapojit do hry, i když byl mikrofon zapojen a reprodukoval normálně zvuk. Při výměně za první hru vše normálně fungovalo. Po zpětném vložení disku Lips: Number One Hits se však problém opakoval. A co ho vyřešilo? Šestinásobné restartování konzole.

Lips: Number One HitsJinak je opět možno zpívat songy v normální nebo zkrácené verzi. Uložené skóre se nyní ve vylepšených Lips lépe porovnává s vašimi přáteli na Xbox Live. Samozřejmě pak vidíte, kdo co zpívá a jestli mu to jde lépe než vám.

Pod režimem Freestyle se skrývá možnost zazpívat si vlastní songy. Ty musíte buď z CD stáhnout na harddisk nebo je mít uložené ve formátu MP3 na kompatibilním flash disku nebo MP3 přehrávači. Flashky ze zkoušených dvou načetla hra obě, zatímco z MP3 přehrávačů jen jeden. U všech novějších by ale neměl být problém.

Stejně jako v prvních Lips, tak i zde si zpěv budete zpříjemňovat různým hraním na virtuální nástroje pomocí bouchání mikrofonu a mačkání tlačítek na ovladači. Tohoto hraní je oproti minule více a navíc je zde i několikanásobně více gest, která s mikrofonem v ruce musíte předvést. Jedná se o simulované hraní na kytaru, vyhazování rukou či Elvisovské "yeeaah". Tato gesta vám bude na obrazovce předvádět váš Avatar, pro kterého můžete při úspěšném zpěvu odemknout i nějaké to nové oblečení. Toto vše z toho je přitom absolutní Lips: Number One Hitsnovinkou.

Oproti ostatním hrám je nesmyslné posuzovat u Lips: Number One Hits grafickou stránku, stejně tak jako hudbu. Menu vás nezabije a každá píseň zní každému hráči prostě jinak. Zmíníme tak již jen obtížnost hry, která je oproti prvním Lips mnohem vyšší.

Čtyřicítka vybraných songů je totiž méně zpěvná. Jedná se o hip-hopové tracky nebo šílenosti typu Beck – Loser. Tento song sice odzpívá celá redakce se zavřenýma očima, ale většina běžných hráčů si na něm pravděpodobně zlomí jazyk. Chce to prostě znát text a přesnou výslovnost.

Pokud tedy máte rádi populární hudbu a chcete si doma zazpívat, tak to raději proveďte zdarma ve sprše. Pro samotného hráče totiž hra prakticky nemá cenu. Stejně jako u každé karaoke hry totiž platí, že největší zábavy se dočkáte v multiplayeru, který je samozřejmě tím nejzábavnějším z celé hry. Právě on je důvodem pro případné pořízení. S tímto přídavkem, se totiž koncept hry neposunul prakticky ani o kousek.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů

Nejčtenější

KVÍZ: Git gut, n00bs sux! Rozumíte mluvě dnešních hráčů?

Grand Theft Auto 5

Stejně jako každá jiná komunita mají i hráči počítačových her svůj vlastní slovník, pro neznalé často nepochopitelný....

Dvacet zásadních her roku 1999. Hlasujte, která byla nejlepší

GOTY 1999

Při loňské anketě o nejlepší hru roku 1998 se mohlo zdát, že tehdejší rok neměl v herní historii konkurenci. Letmý...

Excel jako herní platforma, lidé v něm vytvářejí neuvěřitelné věci

Graf v Excelu

Tabulkový procesor od Microsoftu nesmí chybět na žádném pracovním PC a je v podstatě synonymem nudy. Najdou se však...

Stahujte zdarma šest her s Batmanem v hodnotě dva a půl tisíce korun

Batman Arkham Asylum

Nepopulární digitální obchod s hrami Epic Store se opravdu vytáhl. Namísto jedné či dvou her jich tentokrát nabízí...

Moc jsme tomu nevěřili, ale půjčovna PC her od Microsoftu je skvělá

Xbox Game Pass

Je to koncept, který by chtěl mít každý velký vydavatel. Velká knihovna her, kterou můžete hrát za měsíční poplatek,...

Další z rubriky

RECENZE: Might and Magic X je úžasný návrat strojem času o 15 let zpět

Might and Magic X Legacy

Málokdo se dnes odváží vyrukovat s tak hardcore retro titulem, jakým je desáté Might and Magic. Vzpomínky ožívají.

Filmová adaptace Warcraftu je splněným snem. Recenze očima hráče

Warcraft - hra vs. film

Pokud existuje černá magie, snímek Warcraft v boji s ní zvítězil. Podařilo se mu totiž prolomit pomyslné prokletí filmů...

RECENZE: F1 2013 jsou parádní formule, ale doplácejí na roční vydávání

F1 2013

Nejenže je to jediná hra s oficiální licenci F1, ale navíc je opravdu dobrá. Jenže když vychází každý rok, je těžké to...

RECENZE: Legenda z roku 1984 nepokračuje. Moderní Karateka je odpad

Karateka

Původní Karateku naprogramoval v roce 1984 student univerzity Yale Jordan Mechner, který později přivedl na svět herní...

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.

Najdete na iDNES.cz