Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Neděle 28. listopadu 2021 René

Kung Fu Panda: Povedená hra pro děti podle filmu

  0:01
Vzkaz nejen pro tlouštíky: I nemotorná a líná panda se může naučit bojové umění kung-fu.
73

Kung Fu Panda

Platforma: PC
Výrobce: Beenox

 • Povedená grafika a zvuky
 • Pohodová hratelnost
 • Využití filmové licence
 • Nenáročný humor
 • Nic nového pod sluncem
 • Krátká herní doba

Hra podle filmové licence se tentokráte povedla. Zejména děti si pak užijí pohodovou hratelnost podkreslenou hezkou grafikou a příjemnými zvuky. Naproti tomu dospělého asi tak neoslní, protože nepřináší nic moc nového.

Herní karta

Kung Fu Panda (PC)

Kung Fu Panda (PC)Po je panda. To by nebylo nic zvláštního, taková jména se pandám dávají. Ne každá panda má však sen stát se slavným kung fu bojovníkem. Po však ano. A přesně tato panda se stala hlavním hrdinou nového animovaného filmu (o filmu čtětě na Show.cz zde) od společnosti Dreamworks. A nebyl by to správný počin této společnosti, kdyby k němu nevyšla počítačová hra.

Méně důvěřivé již teď zaplavuje skepse, protože ruku na srdce – hry s tímto původem nepatří mezi herní šperky. Kung Fu Panda však v tomto směru není až tak typický případ, leč se jedná o klasickou mlátičko-hopsačku určenou primárně dětem. Nedá se sice říci, že by se jednalo o hru, na kterou budeme vzpomínat ještě za deset let. Rozhodně se ale jedná o hru, u které se alespoň někteří budou skvěle bavit a ti, kterým je deset asi nejvíce.

Kung Fu Panda (PC)Příběh jsem již nastínil. Hlavním hrdinou je věčně hladová a líná panda Po, která je ve skutečnosti on. Jeho původ je nejasný a otec, kterým je husa dává tušit, že ani ve staré Číně nebylo vše tak, jak by mělo. Po má svůj malý a tajný sen – stát se Dračím bojovníkem, který mistrně ovládá umění kung fu.

Je to však jen sen, ale ty potřebují všichni. Rozhodne se však, že se půjde podívat do paláce v Údolí klidu, kdo bude Dračím bojovníkem jmenován ve skutečnosti. Žhavými kandidáty jsou členové pětice mistrů kung fu – tigřice, zmije, opice, jeřáb a kudlanka.

Kung Fu Panda (PC)Osud však zasáhne a jako zázrakem se jím stane právě Po, když se velmi svérázným způsobem dostane do míst konání ceremonie vyhlašovaní Dračího bojovníka. Prst Oogwaye, který je jakýsi guru, při rozhodování o vyvoleném ukáže přesně do míst, kde zrovna spočívá Po.

Nikdo z pětice z toho pochopitelně radost nemá a asi nejméně nadšený je mistr Shifu, který dostane líného tlusťocha Poa na starost. Do toho všeho se ještě zamíchá záporák – ten by nesměl chybět. Protentokrát je jím zlý a proradný tygr Tai Lung, který se rozhodne udělat z Údolí klidu úplně něco jiného, než čemu odpovídá jeho název.

Příběh je odvyprávěn sympaticky pomocí různých scének v grafice hry. Stejně sympatická je i hratelnost. Na to že máme před sebou hopsačku pro děti, tak je obtížnost nastavena příjemně vysoko. Kung Fu Panda (PC)Já jsem hru absolvoval na prostřední ze tří obtížností a užil jsem si celkem pohodové hraní bez zbytečných vytáček a frustrací. Herní náplň ničím moc nepřekvapí. Skáčete, mlátíte, sbíráte penízky a tak dále.

Pokud bych měl Kung Fu Panda přirovnat k nějaké "dospělé" hře, tak by to byl asi Prince of Persia (recenze posledního dílu). Místy jsem skutečně nalézal jistou inspiraci – například při ručkování po římsách, balancování na kládách, které je nutno přejít a také u přeskakování z jedné větve na druhou, kdy je nutno nejdříve Poa rozhoupat a pak teprve můžeme skočit. Nelze ale tvrzení o podobnosti s Prince of Persia brát beze zbytku.

"Během hry se neujmete pouze role Poa, ale i dalších významných postav z filmu."

Kung Fu Panda (PC)Během každé mise máte nějaký ten hlavní úkol, který je nutnost splnit. Velkou rozmanitost nečekejte, zpravidla máte někoho zachránit, něco ochránit nebo někoho zbouchat. Cesta k cíli je většinou přímočará a hrozba ztracení se zde vlastně není. To samé se dá říci o zákysových situacích.

Během hry se neujmete pouze role Poa, ale i dalších významných postav z filmu. Nejvíce si zahrajete za mistra Shifu, který je pravým opakem Poa, co se týká stylu boje – malý, rychlý, mrštný. Po je naproti tomu nemotornější a těžkopádnější. Zase se ale nedá říci, že by to mělo nějaký velký dopad na hratelnost. Postupně si také zahrajete za všechny členy pětice mistrů kung fu – za někoho více, za někoho méně, za jiného opravdu malinko.

Kung Fu Panda (PC)O sbírání peněz jsem se již zmínil. Samozřejmě, že jejich přítomnost je spíše symbolická, ale zase ne úplně zbytečná. Kromě nákupu nového oblečku můžete peníze využít ke zlepšování Poových dovedností. Kromě zvyšování maximální hodnoty zdraví a Chi máte možnost zlepšit účinnost jednotlivých úderů a tak podobně.

Dopad na samotnou hru není nijak markantní, ale přeci jen je rozdíl mezi tím, když eliminujete zlotřilé prasátko na tři nebo na jeden úder. Co se týče sbírání, jsou zde ještě vzácné mince, které otevírají mody do multiplayeru a figurky aktérů hry, které zpřístupní video, ve kterém je ona postava krátce představena.

V samotném boji pak máte možnost uplatňovat znalosti jednotlivých komb, které se postupně naučíte. Kromě kombinací dvou základních úderů (rychlý a silový) můžete využít i speciálních útoků, při kterých ubývá právě výše zmíněné Chi. Mezi ně patří například "valivý" útok, kdy se Po kutálí jako míč. Kromě toho můžete také využívat zbraně, které jsou prezentovány v podobě tyčí. Jejich výdrž však není příliš vysoká.

VIDEO

Herní náplň je poměrně lineární. V některých misích více skáčete a v jiných zase více bojujete. Celkově se dá říci, že se příliš mnoho hluchých míst během hraní neobjevuje. Najdou se i drobná zpestření v podobě různých "mačkacích" pasáží, jízdy na loďce, střelby z obří kuše nebo let s mistrem Cranem.

Herní lokace jsou poměrně různorodé a s tím souvisí i nepřátelé. Ze začátku se na vás valí prasata, později krokodýli a nakonec i Tai Lungovi poskoci. Kromě toho se čas od času objeví nějaký ten boss, jehož zdolání je krapet složitější. Právě zde často přichází na řadu mačkací pasáže, kdy musíte zmáčknout včas klávesy, které se objeví na monitoru. Pokud se vám to nepovede včas, tak nezemřete, ale musíte mačkací pasáž opakovat. Zdraví jako takové potom doplňujete jídlem, které se objevuje dost často a Chi po sobě "zanechávají" padlí soupeři.

"Kamera se místy chovala mírně neprakticky, ale už jsem se setkal i s daleko horšími případy."

Kung Fu Panda (PC)Tím se oklikou dostávám k technické podstatě hry. Hru jsem zkoušel hrát jak na gamepadu, tak na klávesnici s myší a ani v jednom případě jsem neměl výraznější problémy. Kamera se sice místy chovala mírně neprakticky, ale už jsem se setkal i s daleko horšími případy.

K dobru lze také přičíst, že se hra přizpůsobovala tomu, na jakém ovladači zrovna hrajete – chápáno tak, že pokud jsem hrál na gamepadu, tak mi hra neříkala, ať zmáčknu mezerník a naopak. Celkově ale musím říci, že se mi daleko lépe hrálo na gamepadu.

Po vizuální stránce mě hra velmi překvapila. Na poměry žánru je velmi povedená. Dětem se jistě bude líbit její barevnost a roztomilost, která koresponduje s filmem. Ruku v ruce s tím jdou hudba, Kung Fu Panda (PC)zvuky a hlavně skvělé nadabování. Hlasy ve hře ve většině případů nepatří stejným hercům jako ve filmu, ale i tak jsou velmi dobře vybrané, k postavám se hodí a celkový projev se mi také velmi líbil. Vše dokresluje příjemná hudba, která se do hry hodí a není nijak vlezlá.

Kung Fu Panda není hra roku, to rozhodně ne. Pro dospělé hráče se nejedná o příliš velkou výzvu a za dvě odpoledne budou mít po všem. Děti ale zřejmě budou o poznání šťastnější. Hra sice nepřináší vůbec nic nového, ale velmi dobře se hraje a navíc skvěle vypadá a zvučí. Právě proto má zejména dětem, co nabídnout. Dospělým poskytne nenáročnou zábavu na dvě odpoledne. To vše je ještě doplněno multiplayerovými minihrami až pro čtyři hráče na jednom počítači. Poměrně velkým problémem by ale mohlo být to, že se nepočítá s českou lokalizací titulu (existuje pouze neoficiální počeštění). To by mohl být vzhledem k cílové skupině velký kámen úrazu.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

73 %

Čtenáři

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 318 čtenářů

Témata: Prince of Persia
 • Nejčtenější

Henry Cavill je král nerdů. Barví figurky, staví počítače a hraje na hard

Oblíbený britský herec Henry Cavill, který už ve svých filmových rolích ztvárnil třeba Supermana nebo zaklínače...

První mise v Mafii 2 měla být ohromná. A pak to tam nebylo, říká Dan Vávra

Úvodní mise ve hře Mafia 2, která se odehrává na Sicílii, byla mnohem velkolepější, než fragment, který se nakonec...

Fallout 3 vstává z mrtvých. Ten původní, zrušený

Fandové se snaží vzkřísit zrušený Fallout 3 z roku 2003, který vznikal pod kódovým označením Van Buren. Mát být...

Smažte moji hudbu, prosí skladatel soundtracku k Destiny

Bývalý zaměstnanec studia Bungie Martin O’Donnell nasdílel na internet podklady ke svému oceňovanému soundtracku k...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Rockstar se omlouvá za zpackané Grand Theft Auto a slibuje nápravu

Studio Rockstar se omluvilo za stav, v jakém vyšla kolekce Grand Theft Auto: The Trilogy. Na PC budou opět k dispozici...

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

 • Další z rubriky

RECENZE: Oddworld: Soulstorm je depresivní, umí potrápit a stojí za to

Oddworld se vrací ve formě. Je náročný, temný a vizuálně podmanivý. Fandy původních her nezklame, ale jestli okouzlí...

RECENZE: Pobouřil Číňany a dva roky nešel koupit. Jaký je horor Devotion?

Tchajwanský horor Devotion způsobil před dvěma roky obrovský poprask. Vývojáři do něj nenápadně propašovali na první...

RECENZE: Marvel’s Iron Man VR ukazuje omezení virtuální reality

Tony Stark se vrátil jako Iron Man do herního světa v titulu určeném výhradně pro virtuální realitu. To zní jako skvělý...

RECENZE: The Medium je jak z jiného vesmíru, baví i štve zároveň

Hororová adventura The Medium je jednou z prvních exkluzivit pro novou generaci konzolí, těžko ovšem předpokládat, že k...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Neočkovaný herec Etzler je na kyslíku s oboustranným zápalem plic

Miroslav Etzler skončil s covidovou atakou a oboustranným zápalem plic v nemocnici. Své příznivce na sociálních sítích...

Světem se kvůli mutaci valí lavina výprodejů. Padají akcie, ropa i bitcoin

Kvůli nové mutaci koronaviru, která byla detekována v Jihoafrické republice, klesly v pátek asijské akcie nejvíce za...

Michal po mně skočil, popsala start intimního života zrzka z experimentu

Z šesti dvojic televizní Svatby na první pohled čeká rozhodnutí už jen tři páry. Jarda s Romanou spolu zůstali, vztah...

Často lidi vykolejíme, přiznávají manželé Černí. Oba nosí dámskou módu

Michaela a Vlastimil Černí se rádi oblékají podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželé...

Jakub Vágner se oženil. S rybářkou Claudií si řekli ano na lodi

Populární rybář Jakub Vágner (39) se oženil. V sobotu po poledni si vzal svou německou přítelkyni Claudii, se kterou...