Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

GTA 3 - ""killing me softly""

  12:00aktualizováno  24. července 2002 6:24
Jestliže máte dojem, že vás nemůže už vůbec nic překvapit, zajeďte se podívat do Liberty City. Na první pohled sympatické americké město, ale na druhý již musí být každému zřejmé, že pohybovat se po zdejších ulicích bez pořádného kvéru je hotová sebevražda. Chcete-li přesto vstoupit dále, mám upozornění; tento pořad je s hvězdičkou…

Grand Theft Auto 3

Nevím, jestli je třeba tady blíže představovat dvě (resp. tři) kapitoly multiplatformové herní série s názvem . Vizuálně velice jednoduchá, ale po stránce hratelnosti silně přitažlivá hra, v níž jste z pohledu shůry prožívali spolu s hlavním hrdinou nelehké období jeho postupující zločinecké kariéry, při níž jste zejména kradli auta, ale také sloužili coby nájemný vrah a tohle všechno ve službách podsvětí – byli jste skutečným nositelem špatných zpráv a to hned několika zdejších bossů. Poněkud archaická 2D podoba uvedeného titulu se dnes dočkala rázného vylepšení grafického enginu, pročež nyní je před námi plně akceptovatelné 3D prostředí konzole PS2, v němž se svobodně pohybujete, a třebaže původní záměr, pravidla a mechanismy hry zůstaly víceméně kompletně zachovány, přerodem do trojrozměrného prostoru se nadějete mnohem větší komplexnosti a též propracovanosti dalšího dílu pořadu Grand Theft Auto, který je připraven exkluzivně pro platformu PS2.
Hint 1: po celém Liberty City nacházíte skryté balíčky (hidden packages), kde za každých deset sebraných získáváte do svého Hideoutu natrvalo nějakou zbraň. 33 ks se nalézá v Portlandu, 36 ks na Staunton Island a zbytek je v Shoreside Vale.

Grand Theft Auto 3

Představte si velké město, žijící si svým vlastním životem. Po ulicích jezdí auta všech typů a značek, po chodnících si to šinou chodci, v případě potíží – zde tedy velice častých – zasahuje policie eventuelně sanitka, zkrátka, je tu neuvěřitelně živá a poutavě interaktivní kulisa čekající na váš vstup do děje. Račte tedy navštívit fiktivní Liberty City, v němž bují zločinnost nejtěžšího kalibru. Mezi podhoubím zdejší galerky najdeme několik vlivných skupin, výrazně ovlivňujících dění v té které části města, jež je tady rozděleno na tři hlavní separátní celky, které se vaším postupem ve hře otevírají. Každá tato oblast je pak designově hodně specifická a dále se ještě dělí na několik menších oblastí, ohraničujících mimo jiné teritoria jednotlivých zločineckých organizací. Průmyslový Portland, obchodní část Staunton Island a nakonec pobřežní Shoreside Vale, což je asi nejvíce členitá a komplexní lokace (rozličné tunely, přejezdy, mosty – no hrůza se tady orientovat).
Nutno podotknout, že policie svou práci vůbec nezvládá a dosti často se nadějete okamžiků, kdy se na ulici strhne i za bílého dne pěkná mela či přímo střelba. S postupujícím časem se cílem takového aktu může snadno stát i vaše maličkost, což jenom podtrhuje jistou propracovanost zdejšího herního světa nabízejícího klasické schéma - oko za oko a zub za zub.

Grand Theft Auto 3

Zpočátku jste tady učiněné nic v kombinaci s domovním odpadem, ale za malé dopomoci vašeho přítele se dostanete ke skromné pracovní příležitosti, která, jak se ukáže, povede vaší kariéru až k postu význačného a obávaného zabijáka italské mafie. S tím souvisí i pozdější nutný atak konkurenčního klanu Triády, pročež vám tak v čínské čtvrti nebudou moci přijít na jméno a při jakékoliv příležitosti, kdy touto lokací budete projíždět, vám neváhají olovem trochu vylepšit design vašeho auta.
Teď se nadechněte, odbočím. Aut je zde totiž neuvěřitelné množství, od sportovních žihadel, přes klasické sedany a rodinné kombíky po autobusy, nákladní a terénní vozy, kamióny a pochopitelně i policejní auta či jiné dopravní prostředky, jejichž provoz platí městská kasa. Stejně jako v minulosti platí, že jakékoliv z uvedených vozidel lze poměrně jednoduše ukrást a pak s ním dle libovůle a hlavně výdrže zcizeného stroje absolvovat cestu skrze město. Každé auto se přitom ovládá trochu jinak a hlavně má trochu jinou životnost, jíž zkracujete po(s)tupným narážením do okolního párkrát i příjemně interaktivního prostředí (nevyhnete se ani velmi častým srážkám s nešikovnými řidiči neschopnými akceptovat váš revoluční jízdní projev, kdy „kilo na tacháku není žádná výzva“). Stupeň deformace vozu je pak naprosto fantasticky vizuálně zohledněn, pročež jste si naprosto jasně vědomi skutečnosti, že máte rozbité čelní sklo, promáčklé dveře apod. A když už se ocitnete za prahem životnosti, auto začne efektně hořet a pak máte jen něco málo času, abyste změnili své působiště.
Grand Theft Auto 3 Takže znovu zde existuje skvělá možnost zastavování cizích vozů, z nichž dokážete za flígr vytáhnout jejich řidiče a ujmout se jejich následného řízení, pročež pak nezbývá než zvolat oblíbené rčení Bédy Trávníčka – „A mám to zadarmo!“ Leckdy se však nevyplatí podléhat přílišnému sebeuspokojení a nějak dlouho vyčkávat na místě činu, neboť se občas najde několik velice rozhořčených jedinců, kteří se nedají tak snadno a zopakují na vás přesně ten samý postup, jehož jste před chvíli aplikovali vy na nich. Pak přichází na řadu drsný fyzický střet, jenž se může odehrávat buď ve férovém duchu na pěsti, nebo použijete svůj početný zbrojní arzenál (zkraje pistole či basebalová pálka, později UZI, odstřelovací puška, plamenomet či raketomet!) a uděláte tak ráznou přítrž veškerému snažení každého protivníka. Podobná aktivita – stejně jako klasické najíždění do chodců – však vzbuzuje nežádoucí pozornost policie, přičemž úroveň vaší nebezpečnosti zohledňuje stupnice složená ze šesti hvězdiček, kdy čím více hvězdiček, tím agresivnější a početnější jsou strážci zákona, jimž posléze přicházejí na pomoc oddíly SWAT či v nejhorším samotné armádní složky a s nimi tanky – tedy nic nového pod sluncem. Abyste setřásli pronásledovatele ze strany představitelů zákona musíte objevit lokace s charakteristickou ikonou, jež vám okamžitě sníží stupeň vaší nebezpečnosti nebo zajet na místo, kde vám za příslušný paušální poplatek opraví a přemalují auto, takže tím za sebou zametete všechny stopy.
Grand Theft Auto 3 Uvedené schéma – policie vs. narušitelé zákona - má několik děr, na které stojí za to se blíže podívat. Především tolik, že policejním složkám kupodivu nikterak nevadí, když „naboříte“ nějaké civilní auto v jejich přítomnosti (inu asi podle hesla: z cizího krev neteče) či projedete na světlech na červenou. Stejně tak je nevzrušuje, když na nějakém místě zuří naprosto brutální lokální konflikt (klasická modelová situace - vyřizujete si účty se členy Triády) a vzduch je tady nedýchatelný od střelného prachu! Na druhou stranu tohle schéma vcelku prospívá dobré hratelnosti, protože všeho moc škodí; v tomto případě by tedy nežádoucí pozornost ze strany policejních orgánů příliš nezlepšila situaci, která je již sama o sobě dosti chaotická… .
Zato pokud porazíte chodce, rázem jste v centru jejich pozornosti, přičemž však sami policisté zpravidla nadělají více škody než užitku a při vašem zběsilém pronásledování by se daly „škody“ na dalších civilních osobách počítat na desítky. Přitom ač chcete či nikoli, mnohokrát se prostě stane, že chodce přejedete. Tito se sice občas prezentují takovými dovednostmi, jako je čilé uskakování nebo přímo úprk, ale mnohdy vám zase docela nepochopitelně vlezou přímo pod kola, s čímž už mnoho nenaděláte. Ale veškerá lítost přejde v okamžiku, kdy jste na přechodu svědkem situace, kdy si to nějaká babi rozdává na pěsti s vedle stojícím chlápkem, čili tohle je zkrátka město, kde nikdo nikomu nic nedaruje. A toto základní heslo se s vámi potáhne až do konce hry, tedy pakliže se jí kdy dožijete.

Grand Theft Auto 3

Začali jsme s mafií a drobnými úsluhami v jejích službách, které se s prvotními úspěchy (převezení šlapky či odvoz místního pohlavára z nevydařené schůzky) mění v závratný postup až na elitního „čističe“ této opravdu nelítostné organizace. Většinu času sice budete trávit za volantem „vypůjčených“ aut, ale najdou se též okamžiky, kdy budete muset ošoupat své botky při řešení některých choulostivých situací tváří v tvář. Ovládání auta má sice silně arkádové rysy, ale několik zajímavých pohledů na vaše snažení a skvělý fyzikální model jízdy s rozličnými typy dopravních prostředků zaslouží to nejvyšší uznání. Takovým bonbónkem navrch tady je možnost střílení za jízdy z bočního okénka, což je sice velice efektní volba, ale zpravidla nepříliš použitelná. Pokud máte někoho „sejmout“, nejlepší alternativou je vždy dotyčného naprosto surově přejet – jde o nejspolehlivější variantu, kterak mu rychle a pro vás snadno pomoci na onen svět.
Hint 2: pakliže si chcete zadarmo nechat opravit vůz, stačí s ním zajet do vaší garáže v Hideoutu, zaparkovat jej tam a vylézt z garáže ven. Poté, co se zavřou vrata garáže sem můžete znovu vstoupit a váš plechový miláček je nyní jako nový!

Grand Theft Auto 3

Takže díky široké nabídce zbrojního potenciálu asi nikoho nepřekvapí, že můžete (a někdy i musíte) řadu ošemetných situací řešit tváří v tvář, ale zde GTA3 hodně ztrácí dech. Hlavní hrdina zdejšího story dokáže jít či běžet (s odstřelovačkou v ruce na běh v klidu zapomeňte), celkem zbytečná se mi jeví schopnost skákání, ale celkem příhodná se jeví možnost utíkat a současně se ohlédnout přes rameno, jak daleko jsou případní pronásledovatelé; a nakonec je tu samozřejmě samotná akce. Jenomže při nutnosti neustálé manuální korekce kamery za záda vaší postavy, díky čemuž téměř nikdy nejste úplně v obraze, a při neuvěřitelné topornosti našeho chasníka v této herní fázi je celý systém zacilování oponenta (s barevnou indikační ikonou vůkol terče – trochu na způsob použitý v ) a následné střelby doslova neakceptovatelný a pokud je na scéně vícero nepřátelských elementů najednou, máte skutečně obrovské problémy. S používáním střelných zbraní ještě jedna důležitá poznámka. Auta, ač se to nezdá (neboť tento způsob poškození na nich není zohledněn), vcelku logicky nejsou neprůstřelná. Jenomže pokud mám za úkol zlikvidovat nějaký vůz a v tomto případě ani nefunguje jeho autozacílení, stává se z uvedeného požadavku ošklivé martýrium, neboť i díky zmiňované nemotorné kameře nejste sto přesně zaměřit žádaný subjekt a to ani s granáty, u nichž bych si indikaci směru a vzdálenosti odhodu také představoval mnohem lépe určenou! Neboli mise odestávající se za kapotou vámi vybraného vozu jsou přese všechno prostě super, zatímco úkoly, kde musíte použít zbrojního arzenálu, vzbuzují mírně řečeno hodně rozpačitý dojem.

Grand Theft Auto 3

Ve městě bohužel není možno chodit do jednotlivých domů, takováto možnost zde chybí, ale i pouhým zevlováním na ulicích se můžete bavit neuvěřitelně kvalitně zpracovaným herním řádem, v němž většina aut dodržuje předepsanou rychlost a na červenou zastaví, snaží se dávat si přednost apod. Sice je moc z klidu nevytrhne vaše zběsilé troubení, když se řítíte ulicí stovkou a oni vám do vašeho pruhu klidně odbočí, ale to už bych asi chtěl po GTA3 příliš.
Vlastně počkat, trochu jsem se unáhlil s tou zdejší absencí s navštěvováním interiérů. Je tady totiž několik málo míst, kam lze zajít – jedná se zejména o lokální obchody se zbraněmi, kde za příslušný poplatek můžete nakoupit výzbroj i s municí. A pak samozřejmě FMV okamžiky, kdy formou nehratelné sekvence navštívíte žádaný podnik, v němž vás nějaká důležitá osoba seznámí s úkolem dané mise (briefing je navíc textově zohledněný v Menu) a pak nezbývá než vyrazit do akce.
Hint 3: pakliže chcete sprintovat bez zohlednění únavy, stiskněte v blízkosti jedoucího vozu trojúhelník - tlačítko pro ukradení a nastoupení do vybraného automobilu - a pokud držíte stisknuté tlačítko X pro sprint, budete pak neomezeně dlouho sledovat daný vůz!

Grand Theft Auto 3

Do akce, jíž máte zřetelně vyznačenou na mapě v rohu obrazovky. Zde mám však jednu faktickou poznámku. Díky relativní rozlehlosti jednotlivých herních oblastí – městských čtvrtí - si je musíte předem mnohokrát projet, abyste jejich profil se zkratkami a důležitými místy dostali pořádně do paměti. Protože tu z nějakého důvodu chybí zobrazení CELÉ mapy dané lokace; takto tu máte vždy jen malý výsek oblasti, v níž se právě nacházíte, což mi přijde poněkud nedostatečné. Ostatně více věcí tady je uživatelsky trochu nepříjemných. Představte si situaci, že mne konkurenční gang Diablos pod vlivem mé "dobré pověsti" vyzve na závod skrze ulice města. Musíte vyhrát. Nepovede se, nu což. Ale abych si pro znovu vstoupení do závodu musel OPĚT vyzvednout zprávu (skrze vyzvánějící telefonní automat v parku) pro aktivování téhle mise a OPĚT sháněl nové výkonné vozítko, tak to mi přijde jako naprosto zbytečné mrhání časem (protože se jedná o rutinní záležitost). Neřku-li o tom, že se nejenom v této souvislosti dočkáte u GTA3 podivných zákonitostí, v tomto případě jsou konkurenční vozy – na rozdíl od toho vašeho – nezničitelné. To se jim potom závodí…
Hint 4: pokaždé, když naleznete vůz ambulance a vstoupíte do něj, zvýší se vám hodnota HP o 20. Opakovaným procesem nastupování/ vystupování se pak dokážete kompletně ozdravit.

Grand Theft Auto 3

Ale abych konečně dokončil práci pro mafii. Ve finále přijde smutná chvíle, kdy se vaše postava pro hlavu organizace stává nepotřebnou a proto se vás mafie pokusí elegantně (bomba v autě – no fuj!) zprovodit ze světa, pročež nastává příhodný moment pro převlečení kabátu (nyní made in Yakuza) a vrácení této zrady i s úroky. Třebaže během celé hry máte spoustu vedlejších questů pro plnění, hlavní příběhová linie vám bohužel neumožní nějak významně odbočit od nalinkovaného scénáře a pokud máte chuť hned zkraje začít jako pohůnek konkurence - řekněme již zde zmiňované Triády – máte zkrátka a dobře smůlu. Na druhou stranu postupující mise nemusíte brát nutně podle jejich pořadí, po chvíli se totiž objeví sympatická možnost výběru další alternativní akce, což je rozhodně velice příjemné. Za každý splněný úkol pak budete finančně odměněni a pokud vám váš kapitál nestačí, je tady spousta možností, kterak si přivydělat. Ukradnete taxíka a máte tady rázem stylové Crazy Taxi, jenom ve skromnějším vydání. Je libo sanitku a zachraňovat zraněné? Robustní požární vozidlo a hasit požáry? Nebo se vžijete do role kaskadéra a na vymezených místech s příhodně připravenými můstky tyto využijete pro fantastické skoky do dálky, za něž je vám odměnou další finanční dárek (v tomto případku i snížení stupnice nebezpečnosti o jednu hvězdičku).
A nakonec nelze opominout ani fakt, že tu možná paradoxně můžete zastat i práci policie a v jejich voze budete honit nekalé živly. Bohužel, schéma anihilace protivníků je pro všechny žánrově podobné hry stále dojemně shodné – prostě do oponenta musíte svým vozem narážet tak dlouho, až jej zničíte.
Grand Theft Auto 3 Uvedený prvek pak hojně využíváte i při podobně koncipovaných hlavních misích hry; což o to, není to vůbec špatné řešení, ale už by to chtělo něco lepšího a nějaký logičtější přístup k problému. Například způsob, jakým vás zatýká policie, je poměrně zajímavě vyřešen (tedy za předpokladu, že jste ve voze a nemáte potřebnou rychlost). Jednoduše otevřou dveře vašeho auta a máte ihned po žížalkách. Po takovém aktu (stejně jako po situaci, když zemřete), začínáte znovu od píky. Lépe řečeno: odeberou vám sice jen malou finanční hotovost, ale také všechny nakoupené propriety a v případě, že jste byli zatčeni či jste zemřeli během plnění mise, musíte ji začít pěkně znovu. O peníze ani tak nejde, je tady spousta shora zmiňovaných možností, kterak si vydělat sumu, o které se dá již po chvíli říci, že není nezanedbatelná. Ale v případě mise mě opravdu a opětovně mrzí to, že jako trouba musím znovu dojít ke svému kontaktu, aby mi daný úkol znovu zadal a já jej zase začal plnit od jeho prvopočátku. Někdy to sice má své logické opodstatnění, jindy to je však značně frustrující model.
Hint 5: po kompletaci celé hry se dočkáte zajímavého bonusu v podobě možnosti zisku tanku v obchodu ARMY SURPLUS. Pakliže s tímto prostředkem chcete pořádně prásknout do kočáru, obraťte během jízdy střeleckou věž dozadu a vystřelte!

Grand Theft Auto 3

Každopádně, grafická stránka hry zasluhuje velikánskou pochvalu. Jenom všechny ty postavy na scéně, kterak jsou v rámci možností kvalitně vymodelovány o jejich různorodosti ani nemluvě. Dokreslování objektů v pozadí či příležitostné zpomalování akce pranic nevadí, při takovéto rozlehlosti herních scenérií mají tvůrci můj velký obdiv. K tomu skvělé herní animace, jako když postavy otevírají či zavírají dveře u auta (zde je to navíc odvislé od jeho typu a polohy – vylézání z vraku ležícího na střeše je jedinečné!) či vynikající efekty v závislosti na postupujícím čase se zohledněním dne a noci a zde pak naprosto úchvatné světelné kejkle kupř. v souvislosti s rozžatými reflektory aut. Téměř dokonalá mlha či třpyt slunce, no to je prostě paráda. Dále pak spektakulární výbuchy, gumování silnice po smyku a naposledy nemůžu nezmínit ani úchvatné scény s přestřelkami, kdy se na obrazovce objevují trajektorie jednotlivých střel, dávajíce vám tak hrubé povědomí o postavení útočníků.
Pak již jednou citované výtečné filmové sekvence, uvádějící vás příběhově do každé mise, a to se špičkovým nadabováním. Rozdílné zvuky motorů jednotlivých vozů – zde podle jejich výkonu, hlášky lidiček z éteru a špičková možnost naladění spousty stanic na vašem autorádiu, kde každé frekvence má vlastní specifický styl prezentace a hudbu, kterou bych tímto také rád vyzdvihl.

Grand Theft Auto 3

Máme tady relativně variabilní náplň jednotlivých misí - převezení gangsterů k bance a jejich následné odvezení po přepadu uvedené instituce do bezpečí, přičemž cestou musíte setřást pronásledující policejní oddíly. Honičku na motorových člunech, klasickou sledovačku, létání s letadlem, cílené kradení jistých značek aut a jejich odvezení v naprosto neporušeném stavu k zadavateli tohoto nelehkého úkolu, navíc s časovým limitem (jehož se zde ostatně nadějete ve vícero případech). Či v neposlední řadě sestřelení vzdušného cíle s důležitým nákladem na palubě, jehož poté pracně a za nemilé asistence policejních vrtulníků musíte rychle najít a sebrat. Zkrátka, v GTA3 si užijete své!

Třebaže má zdejší legrace poněkud krvavé kořeny, neboť v hlavní roli vystupuje člověk, u něhož byste si na přečtení jeho trestního rejstříku museli vzít hodně dlouhou dovolenou, není to ostatně poprvé, kdy je v hlavní úloze hrdina z opačné strany barikády. Vzpomeňme třeba na Kaina z izometrického RPG Blood Omen, kde se krví také nijak nešetřilo.
Takže pokud vám nevadí častá přítomnost této tekutiny na obrazovce, můžu vám s klidným svědomím říci, že tohle je hra, jíž by bylo velkou chybou minout. Velice dlouho jsem Grand Theft Auto 3 uvažoval na výsledné známce, neboť přítomnost kostrbatého plnění misí, v nichž se hlavní hrdina ocitá bez pomoci auta či jiného dopravního prostředku, je místy hodně frustrující (tedy vyjma okamžiků jako jsou akce se sniperkou, jichž tady bude hned několik, ale chce to hodně pevnou ruku a hlavně rychlou přesnou mušku), a třebaže vedle toho tu nelze přehlédnout ani existenci rozličných miniher, vedlejších questů a celkově naprosto svobodných aktivit nezávisle konaných na hlavní příběhové linii, musím přese všechno konstatovat, že GTA3 zkrátka na devítku nedosáhne, byť to měl jen o ten pověstný chloupek. Howgh!
Hint 6: ve Shoreside Vale jsou Import/Export garáže, jež snáze najdete podle velkého jeřábu vedle. Pokud sem dovezete vozy Sentinel, Cheetah, Banshee, Stinger, Infernus, Esperanto, Kuruma, Stretch, Perennial, Landstalker, Manana, Idaho, Stallion, Taxi, Cabbie, BF Injection, získáte nejenom nezanedbatelný finanční bonus $200,000 za splnění úkolu.

P.S. A jestli tohle všechno chcete vidět v pohybu, doporučuji shlédnout naše videa: Trailer 1, Trailer 2.

Grand Theft Auto 3
Výrobce/Vydavatel DMA Designs/Rockstar Games
Platforma PlayStation 2
Multiplayer: ne
Vibrace/Analog: ano/ano
Další ovladač: ne
Paměťová karta: ano, 500kB
Verdikt: Skvělý simulátor zločinu, který je - pravda - trochu více násilný, ale co naděláte. Takové je herní téma a upřímně, současný svět opravdu není příliš milosrdný k vašim chybám.
Hodnocení: 85%

Autor:
  • Nejčtenější

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích...

Nejpopulárnější streamerka se rozešla a sdílí historky ze seznamek

Streamerka Imane „Pokimane“ Anys se svým fanouškům svěřila, že se jí rozpadl dlouholetý vztah....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Tajný playstation se prodal v přestrojení jako ohřívač pizzy

Na aukčním portálu eBay kdosi vydražil vývojářskou verzi konzole PlayStation 5. Jelikož je...

Rychlý pád až na dno. Streamer má po kariéře kvůli obtěžování nezletilé

Herní streamer Herschel Beahm známý pod přezdívkou Dr Disrespect si vydobyl popularitu a bohatství...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Vědec vymyslel, jak převést celý svět do Minecraftu

Americký student vymyslel způsob, jak volně dostupné mapy z Google Earth převést do krychličkového...

Deset let staré Army 3 se během výprodeje prodalo půl milionu kopií

Česká střílečka s důrazem na realismus Arma 3 zaznamenala více než po deseti letech od vydání...

RECENZE: Nintendo World Championships: NES Edition je chytlavé retro

Nintendo World Championships: NES Edition je až nečekaně chytlavý retro turnaj zaměřený na...

Prodalo se pod dva tisíce kopií. Resident Evil 7 na iPhonech naprosto propadl

O velké hry není na nejlepších iPhonech a novějších tabletech zájem. Nezaujal Assassin’s Creed...

Nejštědřejší přispěvatelé prvního Kingdom Come dostanou druhý díl zdarma

Několik stovek lidí, kteří před deseti lety přispěli na vývoj prvního dílu českého RPG Kingdom...

Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést
Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést

Natálie si nechala uříznout nohu. Ale nebylo jednoduché najít někoho, kdo jí to udělá. Hana ji pak učila znovu chodit. Ani to nebylo tak snadné....

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

Princezna Kate přišla s dcerou na Wimbledon, setkala se i s Krejčíkovou

Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte (9). V zákulisí se...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Restauratéři chtějí zakázat vstup Biance Censori, vadí jim její odhalování

Přítelkyně rappera Kanyeho Westa (47) Bianca Censori (29) je známá svým stylem „oblečená neoblečená“ a snaží se šokovat...

Rytmusovi shořelo auto na dálnici, podařilo se mu vyváznout bez zranění

Slovenský raper Rytmus (47) zveřejnil na Instagramu video hořícího vozu. Je to auto jeho manželky Jasminy Alagič (35),...