Čtvrtek 12. prosince 2019, svátek má Simona
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Čtvrtek 12. prosince 2019 Simona

RECENZE Dead or Alive 6: Šestý díl nejprsatější bojovky cílí na nováčky

aktualizováno 
Bojovka Dead or Alive 6 nabízí přístupné herní mechanismy, efektní grafické zpracování, ale také nedoladěnou kampaň a skromný online multiplayer.
75

Dead or Alive 6

Platforma: PC, XboxOne, PlayStation 4
Výrobce: Team Ninja

 • Přístupný, přesto komplexní bojový systém
 • Některé skvělé arény a bojovníci
 • Zvládnuté grafické zpracování
 • Okleštěný online multiplayer
 • Pár nudných bojišť
 • Matoucí příběhová kampaň

Šestý díl oblíbené bojovkové série neodradí nováčky, ale současně potěší svými herními mechanismy i zkušenější bijce. Samozřejmostí je peprnější pojetí, přestože tvůrci tvrdili, že se budou tentokrát krotit. O houpající ňadra tak ochuzeni nebudete.

Herní karta

Série Dead or Alive si mezi hráči udělala jméno hlavně svým intenzivním sexuálním podtextem. Jinak řečeno, zdejší bojovnice velmi rády prezentují své přednosti na každém kroku.

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

A nic proti tomu, ovšem je škoda, že je kvůli tomu malinko opomíjena skutečnost, že Dead or Alive nabízí víc. Například vcelku slušné bojové mechanismy.

Očividně to ale tvůrcům z Team Ninja vadilo a v případě šestého dílu upozornili, že sexuální nádech bude utlumen, aby neodtahoval pozornost od samotné hry.

Pokud vás to vyděsilo, tak můžete být v klidu. Dead or Alive 6 rozhodně není cudnou hrou a upřímně řečeno se mi nezdá, že by se v případě vyzývavosti bojovnic vývojářské studio nějak výrazněji krotilo. Dámy mají opět velmi odhalující kostýmy a stejně tak jejich ňadra během meziúrovňových animací i samotných soubojů až úsměvně „hopsají.“

Opravdu byl film Dead or Alive tak špatný?

I série Dead or Alive se dočkala filmové adaptace, a to v roce 2006 (u nás byla distribuována pod názvem DOA: Na život a na smrt) a pravdou je, že zrovna neuspěla. Film stál nějakých 21 milionů dolarů a utržil jich 7,5. Ani recenze nebyly zrovna pochvalné. 

Ale já se bez mučení přiznávám, že jsem si film užil. Podle mého názoru se mu podařilo zachytit všechny důležité aspekty herní předlohy. Je to sexy, je to zběsilé, je to extrémně přitažené za vlasy, nevyhýbá se to nadhledu a praštěnému humoru a samozřejmě nechybí hromada „over the top“ soubojů. Není to tedy něco, co by asi oslnilo běžného diváka, ale divím se, že se u hráčů DOA nedočkalo větší pozitivní odezvy. Pro mě jde o guilty pleasure. Vlastně ne, já se totiž nestydím, že jsem si film užil.

Jestliže tedy patříte mezi fanoušky bojovnic, které se rády promenádují v titěrných bikinách, mají hrudní oblast tak vyvinutou, že jim nevyhnutelně hrozí skolióza páteře, infantilně se chichotají a předvádějí svůdné pohyby, za které by se nemusely stydět profesionální striptérky, budete spokojeni. Jestliže jste ale cudné typy, můžete tento prvek (stejně jako násilí) utlumit v nastavení.

Pro začátečníky jako dělané

Série Dead or Alive není jen o množství holé kůže, ale nabízí i zajímavý bojový systém. Ten je propracovaný a současně koncipovaný tak, aby byl co nejpřátelštější i k úplným začátečníkům.

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6 je ideální hrou pro ty, kteří nemají zájem učit se složité kombinace útoků, ale spíše sází na zběsilé bušení do tlačítek. Přítomen je totiž prvek označovaný jako Fatal Rush. V podstatě jde o to, že mačkáte jediné tlačítko a postava provádí líbivé a vcelku účinné kombo.

Fotogalerie

Možná by někdo mohl namítnout, že jde o něco, co je přílišným zjednodušením a degradací herních mechanismů, ale jestliže se proti vám postaví zkušenější protihráč nebo si nastavíte vyšší obtížnost, pak s Fatal Rush rozhodně nevystačíte.

Nicméně, v případě, že hledáte bojovku, kterou chcete zabavit kamaráda, aniž byste mu museli složitě vysvětlovat, co má dělat, pak DoA6 je ta správná volba.

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dalším prvkem, který je lákadlem pro rekreační hráče, je ukazatel energie Break Gauge, který se nabíjí během soubojů a získanou energii je možné využít k velmi efektním a účinným úderům. Nebo k přerušení útoků rivala.

Stejně jako Fatal Rush jde o mechanismus, který je jednoduchý na pochopení a provedení, ale je vhodné s ním nakládat opatrně a zvážit, kdy ho využít.

Některé arény potěší, jiné zklamou

Strategicky využitelným prvkem jsou i arény. Jak už je u Dead or Alive zvykem, jsou poměrně interaktivní, často několikaúrovňové a obsahují předměty, které se dají využít v boji (například vybuchující automobily).

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

V některých arénách vás čekají epické souboje, které mají filmový nádech. Ovšem je tu bohužel několik bojišť, která jsou překvapivě nezajímavá a chtělo by se říct až nudná.

Pokud dojde řeč na postavy, aktuální nabídka zahrnuje 27 bijců, což není nejvyšší číslo, se kterým kdy série Dead or Alive přišla, ale je to dostatečné množství, aby si vybral každý. Většinu známe z předchozích dílů, dvě jsou nové. Konkrétně je to vědkyně NICO, která má schopnosti založené na elektřině, a pouliční rváč Diego. Ten je bohužel nevýrazný a mezi ostatními bijci se ztrácí.

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Samozřejmostí je to, že každý z borců má k dispozici několik různých (mnohdy dost bizarních) kostýmů, ale je očividné, že tvůrci chtějí motivovat hráče k nákupu dodatečného stažitelného (a ne zrovna levného) obsahu včetně kostýmů, protože získávání nových vzhledů jen během hraní je nesympaticky komplikované.

Rozhodně to platí pro většinu zajímavějších (nebo více odhalujících) kostýmů. Jestliže tedy chcete, aby vaše oblíbená bojovnice hopsala v malých plavečkách, bude vám trvat dost dlouho, než se vám to povede.

Online multiplayer je chudý. Velmi chudý

Nabídka módů pro jednoho hráče je relativně slušná. Najdete tituly, které jich obsahují víc, ale Dead or Alive 6 toho má dost, aby se zabavili i „samotáři“.

Ovšem ne všechno je tak skvělé, jak to vypadá. Začněme třeba příběhovou kampaní. Ta je nepřekvapivě natřískaná kýčovitosti, dětinským humorem a současně dost vyzývavými momenty. Něco takového od Dead or Alive prostě čekáme. Jenže příběh je prezentován velmi chaoticky. Respektive otevírání nových misí je nepřehledné.

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Když dokončíte určitý level, automaticky je vám nabídnut další, který na něj dějově navazuje. Současně se většinou zpřístupní jiné úrovně s dalšími postavami. Musíte tedy listovat různými kapitolami příběhu, abyste zjistili, kde se objevily nové mise. Je to dost nepraktické a otravné.

K dispozici je také Quest mód, kde plníte různé úkoly. Jsou jich desítky a desítky, ale upřímně řečeno, ne všechny jsou zábavné, vlastně některé jsou nezáživné. A odměny, které jsou za jejich splnění nabízeny (například různé části kostýmů), nejsou tak lákavé, abyste s radostí plnili jeden úkol za druhým.

Dále tu máme klasické módy jako Time Attack, kdy v určitém čase musíte zdolat daný počet protivníků nebo Survival, který asi není nutné popisovat. Prostě přežijte co nejdéle.

Co si určitě zaslouží pochvalu, jsou tréninkové módy. Dead or Alive 6 jich nabízí několik a opravdu vás zasvětí do tajů herních mechanismů a za relativně krátkou dobu vás naučí vše potřebné.

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Zklamáním je ale hra pro více osob, což je u bojovky docela nepříjemné. Samozřejmě nechybí možnost zahrát si u jedné konzole, tady problém není, nicméně pokud jde o online režimy, tak v době recenzování hry byly k dispozici pouze hodnocené zápasy, což je dost málo.

Hezky se na to kouká

Dead or Alive 6 nedělá v případě vizuální stránky ostudu svým předchůdcům, modely postav jsou zpracovány dobře, stejně tak arény (i když jak bylo naznačeno, některé jsou překvapivě strohé), plus tu máme detaily jako špína na kůži nebo pot, který se na bojovnících objevuje, grafika prostě nezklame.

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Hudba je příjemná, i když ne každá melodie je zapamatovatelná. Dabing je otázkou vkusu, některé postavy mají dost nepříjemný uječený hlas (což je záměr, jenže ne každému to musí sedět), ale je zřejmé, že se namluvení postav neujali ochotničtí herci, ale zkušenější jedinci. Ovšem, občas narazíte na úsměvné momenty, kdy postava už nepohybuje ústy a stále se ozývá její hlas.

Nebo se mi stalo to, že místo nahrávací obrazovky vše zčernalo a zdálo se, že došlo k záseku, ale po chvíli čekání se má postava objevila v aréně. Naštěstí to nejsou problémy, které by se projevovaly často, takže se nad tím dají přimhouřit oči. Technicky je Dead or Alive 6 na vcelku vysoké úrovni.

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6 je relativně povedeným pokračováním dlouholeté bojovkové série, které se stále nevyhýbá (pokud sami nechcete) silně erotickému nádechu, ale současně nabízí bojový systém, který neodradí nováčky, ovšem svou komplexností potěší i zkušené hráče.

Je ale škoda, že tvůrci dost zanedbali online multiplayer (byť by se to v budoucnu mělo změnit) a příběhová kampaň také není ideální.

Za zapůjčení hry k recenzi děkujeme obchodu CZC.cz.

Autor:

Hodnocení hry

Redakce

75 %

Čtenáři

81 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 30 čtenářů

Témata: Dead Or Alive
 • Nejčtenější

Utratil jmění za virtuální postavu, kamarád mu ji omylem prodal za drobné

Kvůli nešťastnému ukliknutí přišel čínský hráč o svoji vypiplanou herní postavu v hodnotě 1,4 milionu dolarů. Půjčil ji...

Profesionální hráč Fortnite sklidil posměch za kritiku sportovců

Aktuálně nejpopulárnější hráč na světě Tyler „Ninja“ Blevins se na svém twitterovém profilu posmíval profesionálním...

Premium

Šikana panuje i ve hře Fortnite, bez nových oblečků jsou děti „out“

Oblíbená počítačová hra Fortnite je sice každému k dispozici zcela zdarma, dají se v ní však utrácet i skutečné peníze....

Vatikán spustil vlastní server Minecraftu, okamžitě ho napadli trollové

Pokrokový vatikánský kněz se rozhodl provozovat privátní server populární hry Minecraft, který měl být oázou klidu a...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Hlasujte pro nejlepší PC hru letošního roku

Čtenářská anketa Hra roku 2019 na Bonuswebu startuje hlasováním v kategorii nejlepších her na PC. Zvolit můžete až tři...

Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Kam dál, Slavie? Manažer Nezmar připouští obavy: Jsme na hraně

Na Dortmund má jednu bizarní vzpomínku. Po letech se jí zasměje, ale tehdy? V březnu 2002 bylo Janu Nezmarovi ouvej....

 • Další z rubriky

RECENZE: Might and Magic X je úžasný návrat strojem času o 15 let zpět

Málokdo se dnes odváží vyrukovat s tak hardcore retro titulem, jakým je desáté Might and Magic. Vzpomínky ožívají.

RECENZE: Dex ukazuje budoucnost, v níž bez implantátů nemá cenu žít

Česká hra Dex zasazuje tradiční žánr do ne úplně tradičního prostředí. Mladá dívka s modrými vlasy zachraňuje svět před...

RECENZE: F1 2013 jsou parádní formule, ale doplácejí na roční vydávání

Nejenže je to jediná hra s oficiální licenci F1, ale navíc je opravdu dobrá. Jenže když vychází každý rok, je těžké to...

RECENZE: War Thunder je snem všech milovníků vzdušných bitev

War Thunder uspokojí více i méně náročné piloty. A nadchne technickým provedením.

OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť
OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť

Zimní počasí naši pleť neúměrně zatěžuje. Chlad a vítr ji poškozují a vysušují. Ztrácí tak důležité živiny, které je třeba doplňovat. Jak udržet pokožku zdravou a krásnou i v tomto nevlídném počasí? Své tipy prozradila Miss Face Czech Republic Nikola Uhlířová.

Najdete na iDNES.cz