Úterý 24. listopadu 2020, svátek má Emílie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 24. listopadu 2020 Emílie

RECENZE Dead or Alive 6: Šestý díl nejprsatější bojovky cílí na nováčky

Bojovka Dead or Alive 6 nabízí přístupné herní mechanismy, efektní grafické zpracování, ale také nedoladěnou kampaň a skromný online multiplayer.
75

Dead or Alive 6

Platforma: PC, XboxOne, PlayStation 4
Výrobce: Team Ninja

 • Přístupný, přesto komplexní bojový systém
 • Některé skvělé arény a bojovníci
 • Zvládnuté grafické zpracování
 • Okleštěný online multiplayer
 • Pár nudných bojišť
 • Matoucí příběhová kampaň

Šestý díl oblíbené bojovkové série neodradí nováčky, ale současně potěší svými herními mechanismy i zkušenější bijce. Samozřejmostí je peprnější pojetí, přestože tvůrci tvrdili, že se budou tentokrát krotit. O houpající ňadra tak ochuzeni nebudete.

Herní karta

Série Dead or Alive si mezi hráči udělala jméno hlavně svým intenzivním sexuálním podtextem. Jinak řečeno, zdejší bojovnice velmi rády prezentují své přednosti na každém kroku.

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

A nic proti tomu, ovšem je škoda, že je kvůli tomu malinko opomíjena skutečnost, že Dead or Alive nabízí víc. Například vcelku slušné bojové mechanismy.

Očividně to ale tvůrcům z Team Ninja vadilo a v případě šestého dílu upozornili, že sexuální nádech bude utlumen, aby neodtahoval pozornost od samotné hry.

Pokud vás to vyděsilo, tak můžete být v klidu. Dead or Alive 6 rozhodně není cudnou hrou a upřímně řečeno se mi nezdá, že by se v případě vyzývavosti bojovnic vývojářské studio nějak výrazněji krotilo. Dámy mají opět velmi odhalující kostýmy a stejně tak jejich ňadra během meziúrovňových animací i samotných soubojů až úsměvně „hopsají.“

Opravdu byl film Dead or Alive tak špatný?

I série Dead or Alive se dočkala filmové adaptace, a to v roce 2006 (u nás byla distribuována pod názvem DOA: Na život a na smrt) a pravdou je, že zrovna neuspěla. Film stál nějakých 21 milionů dolarů a utržil jich 7,5. Ani recenze nebyly zrovna pochvalné. 

Ale já se bez mučení přiznávám, že jsem si film užil. Podle mého názoru se mu podařilo zachytit všechny důležité aspekty herní předlohy. Je to sexy, je to zběsilé, je to extrémně přitažené za vlasy, nevyhýbá se to nadhledu a praštěnému humoru a samozřejmě nechybí hromada „over the top“ soubojů. Není to tedy něco, co by asi oslnilo běžného diváka, ale divím se, že se u hráčů DOA nedočkalo větší pozitivní odezvy. Pro mě jde o guilty pleasure. Vlastně ne, já se totiž nestydím, že jsem si film užil.

Jestliže tedy patříte mezi fanoušky bojovnic, které se rády promenádují v titěrných bikinách, mají hrudní oblast tak vyvinutou, že jim nevyhnutelně hrozí skolióza páteře, infantilně se chichotají a předvádějí svůdné pohyby, za které by se nemusely stydět profesionální striptérky, budete spokojeni. Jestliže jste ale cudné typy, můžete tento prvek (stejně jako násilí) utlumit v nastavení.

Pro začátečníky jako dělané

Série Dead or Alive není jen o množství holé kůže, ale nabízí i zajímavý bojový systém. Ten je propracovaný a současně koncipovaný tak, aby byl co nejpřátelštější i k úplným začátečníkům.

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6 je ideální hrou pro ty, kteří nemají zájem učit se složité kombinace útoků, ale spíše sází na zběsilé bušení do tlačítek. Přítomen je totiž prvek označovaný jako Fatal Rush. V podstatě jde o to, že mačkáte jediné tlačítko a postava provádí líbivé a vcelku účinné kombo.

Fotogalerie

Možná by někdo mohl namítnout, že jde o něco, co je přílišným zjednodušením a degradací herních mechanismů, ale jestliže se proti vám postaví zkušenější protihráč nebo si nastavíte vyšší obtížnost, pak s Fatal Rush rozhodně nevystačíte.

Nicméně, v případě, že hledáte bojovku, kterou chcete zabavit kamaráda, aniž byste mu museli složitě vysvětlovat, co má dělat, pak DoA6 je ta správná volba.

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dalším prvkem, který je lákadlem pro rekreační hráče, je ukazatel energie Break Gauge, který se nabíjí během soubojů a získanou energii je možné využít k velmi efektním a účinným úderům. Nebo k přerušení útoků rivala.

Stejně jako Fatal Rush jde o mechanismus, který je jednoduchý na pochopení a provedení, ale je vhodné s ním nakládat opatrně a zvážit, kdy ho využít.

Některé arény potěší, jiné zklamou

Strategicky využitelným prvkem jsou i arény. Jak už je u Dead or Alive zvykem, jsou poměrně interaktivní, často několikaúrovňové a obsahují předměty, které se dají využít v boji (například vybuchující automobily).

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

V některých arénách vás čekají epické souboje, které mají filmový nádech. Ovšem je tu bohužel několik bojišť, která jsou překvapivě nezajímavá a chtělo by se říct až nudná.

Pokud dojde řeč na postavy, aktuální nabídka zahrnuje 27 bijců, což není nejvyšší číslo, se kterým kdy série Dead or Alive přišla, ale je to dostatečné množství, aby si vybral každý. Většinu známe z předchozích dílů, dvě jsou nové. Konkrétně je to vědkyně NICO, která má schopnosti založené na elektřině, a pouliční rváč Diego. Ten je bohužel nevýrazný a mezi ostatními bijci se ztrácí.

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Samozřejmostí je to, že každý z borců má k dispozici několik různých (mnohdy dost bizarních) kostýmů, ale je očividné, že tvůrci chtějí motivovat hráče k nákupu dodatečného stažitelného (a ne zrovna levného) obsahu včetně kostýmů, protože získávání nových vzhledů jen během hraní je nesympaticky komplikované.

Rozhodně to platí pro většinu zajímavějších (nebo více odhalujících) kostýmů. Jestliže tedy chcete, aby vaše oblíbená bojovnice hopsala v malých plavečkách, bude vám trvat dost dlouho, než se vám to povede.

Online multiplayer je chudý. Velmi chudý

Nabídka módů pro jednoho hráče je relativně slušná. Najdete tituly, které jich obsahují víc, ale Dead or Alive 6 toho má dost, aby se zabavili i „samotáři“.

Ovšem ne všechno je tak skvělé, jak to vypadá. Začněme třeba příběhovou kampaní. Ta je nepřekvapivě natřískaná kýčovitosti, dětinským humorem a současně dost vyzývavými momenty. Něco takového od Dead or Alive prostě čekáme. Jenže příběh je prezentován velmi chaoticky. Respektive otevírání nových misí je nepřehledné.

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Když dokončíte určitý level, automaticky je vám nabídnut další, který na něj dějově navazuje. Současně se většinou zpřístupní jiné úrovně s dalšími postavami. Musíte tedy listovat různými kapitolami příběhu, abyste zjistili, kde se objevily nové mise. Je to dost nepraktické a otravné.

K dispozici je také Quest mód, kde plníte různé úkoly. Jsou jich desítky a desítky, ale upřímně řečeno, ne všechny jsou zábavné, vlastně některé jsou nezáživné. A odměny, které jsou za jejich splnění nabízeny (například různé části kostýmů), nejsou tak lákavé, abyste s radostí plnili jeden úkol za druhým.

Dále tu máme klasické módy jako Time Attack, kdy v určitém čase musíte zdolat daný počet protivníků nebo Survival, který asi není nutné popisovat. Prostě přežijte co nejdéle.

Co si určitě zaslouží pochvalu, jsou tréninkové módy. Dead or Alive 6 jich nabízí několik a opravdu vás zasvětí do tajů herních mechanismů a za relativně krátkou dobu vás naučí vše potřebné.

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Zklamáním je ale hra pro více osob, což je u bojovky docela nepříjemné. Samozřejmě nechybí možnost zahrát si u jedné konzole, tady problém není, nicméně pokud jde o online režimy, tak v době recenzování hry byly k dispozici pouze hodnocené zápasy, což je dost málo.

Hezky se na to kouká

Dead or Alive 6 nedělá v případě vizuální stránky ostudu svým předchůdcům, modely postav jsou zpracovány dobře, stejně tak arény (i když jak bylo naznačeno, některé jsou překvapivě strohé), plus tu máme detaily jako špína na kůži nebo pot, který se na bojovnících objevuje, grafika prostě nezklame.

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Hudba je příjemná, i když ne každá melodie je zapamatovatelná. Dabing je otázkou vkusu, některé postavy mají dost nepříjemný uječený hlas (což je záměr, jenže ne každému to musí sedět), ale je zřejmé, že se namluvení postav neujali ochotničtí herci, ale zkušenější jedinci. Ovšem, občas narazíte na úsměvné momenty, kdy postava už nepohybuje ústy a stále se ozývá její hlas.

Nebo se mi stalo to, že místo nahrávací obrazovky vše zčernalo a zdálo se, že došlo k záseku, ale po chvíli čekání se má postava objevila v aréně. Naštěstí to nejsou problémy, které by se projevovaly často, takže se nad tím dají přimhouřit oči. Technicky je Dead or Alive 6 na vcelku vysoké úrovni.

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6

Dead or Alive 6 je relativně povedeným pokračováním dlouholeté bojovkové série, které se stále nevyhýbá (pokud sami nechcete) silně erotickému nádechu, ale současně nabízí bojový systém, který neodradí nováčky, ovšem svou komplexností potěší i zkušené hráče.

Je ale škoda, že tvůrci dost zanedbali online multiplayer (byť by se to v budoucnu mělo změnit) a příběhová kampaň také není ideální.

Za zapůjčení hry k recenzi děkujeme obchodu CZC.cz.

Autor:

Cyberpunk 2077

Jedna z nejočekávanějších her roku Cyberpunk 2077 vyjde po odkladu 10. prosince.

Hodnocení hry

Redakce

75 %

Čtenáři

81 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 30 čtenářů

Témata: Dead Or Alive
 • Nejčtenější

Přes 300 lidí staví deset let Středozem v Minecraftu. Stále nemají hotovo

Skupina nadšenců se před desíti lety rozhodla převést literární dílo J. R. R. Tolkiena do virtuálního světa Minecraftu....

Měli jste vlka chytajícího vejce či chobotnici? Tuto retro novinku oceníte

Vzpomínáte rádi na digihry, v nichž vlk chytal vajíčka nebo potápěč lovil poklad a snažil se vyhnout chapadlům...

Patříte mezi šťastlivce, kteří mají PS5? Tak pozor na tento problém

Nové konzole PlayStation 5 přichází ve čtvrtek na český trh, ovšem v továrním nastavením obsahují poněkud trapnou...

Překupníci mají žně, nové PlayStationy 5 prodávají klidně za dvojnásobek

Omezená dodávka PlayStationů 5 způsobila ohromný přetlak v poptávce proti reálné nabídce. Kdo chce konzoli do Vánoc, má...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Hrát na Xboxu se dá i bez konzole, zastoupí ji mobil a pár kabelů

Premium Se startem streamovací služby xCloud se otevřel způsob, jak hrát na mobilu tituly Xboxu, aniž byste vlastnili samotnou...

Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

 • Další z rubriky

RECENZE: Odboj proti nacistům v Through the Darkest of Times spíše nudí

Poměrně zajímavý koncept života odbojáře v nacistickém Německu v titulu Through the Darkest of Times je provázen dobře...

RECENZE: Jedi: Fallen Order je konečně zase skvělá Star Wars hra

Jedním z velice příjemných překvapení roku je titul Star Wars Jedi: Fallen Order, který mohlo vydavatelství EA pokazit...

RECENZE: MediEvil je zbytečný remake plný nedotažeností

Další klasický titul MediEvil se dočkal remasterované verze, respektive remaku. Jde o sentimentální záležitost, která...

RECENZE: Crash Bandicoot 4 žádné revoluční změny nepřináší. Naštěstí

Konečně jsme se dočkali vymodleného čtvrtého dílu Crashe a byť to zní jako klišé, trpělivost se vyplatila. Je to pocta...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Jsem znechucená, říká Eva Burešová, kterou vyfotili s Forejtem z MasterChefa

Eva Burešová (27) a Přemek Forejt (33) byli společně vyfoceni, jak vycházejí z domu, kde herečka bydlí. Hvězda seriálu...

Svatební cesta byla fiasko, vztah zachránila Milešovka, tvrdí novomanželé

Poslední dvojicí, kterou dala dohromady věda pomocí testů připravenosti na vztah, atraktivity vzhledové i čichové a...

Dědička pivovaru Guinness je po smrti, zemřela na následky smolné nehody

V pouhých devatenácti letech zemřela dědička světoznámého irského pivovaru Guinness Honor Ulothová. Vnučka...

Ordinace v růžové zahradě za půl roku skončí, co seriál nahradí?

Po více než patnácti letech od okamžiku, kdy padla první klapka, začal tvůrčí tým seriálu Ordinace v růžové zahradě 2...

Fronty ještě přijdou, vláda zapomněla na rodiče s dětmi, tvrdí prodejci

Od rána obchodníci poprvé povinně počítají zákazníky, aby měl každý pro sebe 15 metrů čtverečních v přepočtu na plochu...