Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vietcong: Fist Alpha - první dojmy

  12:00
Měli jsme možnost vyzkoušet datadisk k vynikající české akci Vietcong, která se do paměti hráčů zapsala zejména svou dokonalou atmosférou. Přečtěte si naše dojmy před recenzí, kterou vám již brzy nabídneme.

Vietcong: Fist AlphaČeská 3D akce Vietcong nese prvenství hned v několika směrech. Jednak jde snad o jedinou skutečně dobrou střílečku situovanou do vietnamské války a zadruhé pak toto dílo dokazuje, že skvělé válečné hry v České republice nezůstávají závislé pouze na tvůrčím umění Illusion Softworks nebo Bohemia Interactive. Autoři z brněnského Pterodonu navíc hodlají svůj úspěch již brzy korunovat oficiálním datadiskem Fist Alpha, který nás přilákal až do srdce jejich dílen, kde právě probíhal (a nejspíše ještě probíhá) zuřivý betatesting.

Fist Alpha následuje stále častější trend tzv. prequelů, děj se tedy odehrává půl roku před událostmi zachycenými v původní hře. Tím se postava hlavního charakteru Steva Hawkinse odsunuje do plenek jednoho z týlových táborů a hráč se ujímá někdejšího člena staré známé jednotky SF A-126, Warrena Douglase. Kromě něj projde datadiskem ještě několik nových postav, jádroVietcong: Fist Alpha původního týmu specialistů však zůstane takřka beze změn. Samotná singleplayerová kampaň pak bude popisovat budování známé základny na vrcholku kopce Nui Pek, jehož okolí jsme měli možnost detailně pročesat již s Hawkinsem za zaměřovačem.

Jak sami tvůrci potvrzují, Fist Alpha bude klasickým datadiskem, není tedy na místě očekávat nijak převratné změny. Hlavním rozšířením se tak stane osm propracovaných příběhových misí pro jednoho hráče, které svým počtem pokrývají asi třetinovou rozlohu původní hry. Autoři se tentokrát snaží posunout laťku hratelnosti opět o něco výše zejména dokonalým vybalancováním obtížnosti, velkým počtem nových NPC a odstraněním většiny hluchých míst, čímž hra dostává nečekaný spád. V prezentované ukázce byl hráč vrtulníkem vyplivnut do chřtánu husté džungle (jak jinak) prošpikované množstvím přisluhovačů vietcongu s cílem, zachránit pilota havarovaného letadla. Nalezením hořícího vraku však akce ani v nejmenším neskončila, bylo nutné eskortovat téměř bezbranného pilota na volné prostranství,Vietcong: Fist Alpha kde jednotku opět vzala do svého náručí spásná helikoptéra. Část další mise zavedla Douglase do jedné ze spřátelených vesniček, v níž si opět užijeme konverzaci s lámanou angličtinou mluvicími domorodci. Ve výsledku se tak ve hře pro jednoho hráče skrývá opět spousta plížení podrostem džungle, dávka zběsilé akce a nepostradatelná složka spolupráce s vlastním týmem.

Razantní průpravou prošel rovněž multiplayer; aby také ne, když se Viecong s vervou prodral až na hlavní scénu českého progamingu. Základní nabídku tak obohatí opět osm map s příslibem možného vydání dalších po dokončení datadisku. Třešinkou, nebo spíše odjištěným granátem na dortu se má stát stále utajovaný nový herní mód, o kterém bohužel dosud není známo nic bližšího. Známým a slibným faktem nicméně zůstává charakter map, které mají nyní být o poznání rozlehlejší než v původní hře a zajistí tak bezproblémovou hru až čtyřiašedesáti hráčů najednou. Dobrou zprávou pro ty, kteří koupiVietcong: Fist Alpha Fist Alpha nezvažují, je zpětná kompatibilita multiplayeru s Vietcongem, hráči ale samozřejmě budou ochuzeni o všechny finesy datadisku.

Pokud jde o bojovou techniku, proklamované letouny F4 Phantom, B 52 nebo F-115 Thunderchief zůstanou pouze v moci designérů enginových animací, nebude je tedy možné jakkoliv ovládat. To však neplatí o nových zbraních, mezi které se řadí žádaná a efektivní M14, jež působí poměrně impresivním dojmem, a záškodnická claymore mina, která se předváděnou ukázkou bohužel nemihla. Stejně tak si do finální verze budeme muset počkat i na očekávané nasazení bajonetů, které z realistické akce mohou udělat řádně krvavou podívanou.

I když technické zpracování zůstalo na úrovni původního Vietcongu, na první pohled zaujme nově zpracovaná tráva, která již není pouhou texturou přilepenou na povrch vietnamských plání, ale je tvořena regulérními stébly trávy. Nepozorované plížení tak nabírá nového rozměru a nejvíce Vietcong: Fist Alphapřipomíná kdysi revoluční systém zatravnění známý ze série Novalogicu, Delta Force, když ještě oplývala voxelovým enginem. Design misí má být přizpůsoben možnostem dnešních počítačů, podle slov autorů je prostředí o něco členitější a bohatší na detaily. Ačkoliv bude česky mluvící verzi opět předcházet variace anglická, dabing naší mateřštiny měl začít někdy v průběhu minulého týdne, je tedy pravděpodobné, že se obě verze k hráčům dostanou v minimálním časovém intervalu.

Sečteno a podtrženo, Vietcong: Fist Alpha se tváří jako klasický, nicméně statný datadisk, jenž v říjnu tohoto roku přinese dostatečné rozšíření jak po sigle, tak po multiplayerové stránce. A navíc kompletně v češtině a to se počítá.

Autor:
Témata: dabing
  • Nejčtenější

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích...

Tajný playstation se prodal v přestrojení jako ohřívač pizzy

Na aukčním portálu eBay kdosi vydražil vývojářskou verzi konzole PlayStation 5. Jelikož je...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Třicet her, na které nejraději vzpomínám

Pokračuje oblíbený seriál, který vám představí další třicítku her, které provázely životem naše...

Vědec vymyslel, jak převést celý svět do Minecraftu

Americký student vymyslel způsob, jak volně dostupné mapy z Google Earth převést do krychličkového...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Z milovníků umění až na nejvíce nenáviděnou firmu USA. Příběh Electronic Arts

Americká společnost Electronic Arts funguje na trhu už přes 40 let a spoustu jejích značek za tu...

Rychlý pád až na dno. Streamer má po kariéře kvůli obtěžování nezletilé

Herní streamer Herschel Beahm známý pod přezdívkou Dr Disrespect si vydobyl popularitu a bohatství...

Budování zábavního parku Planet Coaster 2 láká na vodní atrakce

Populární strategie Planet Coaster, v níž si hráči navrhují a provozují vlastní zábavní park, se...

Na New York opět útočí mutanti, zastavit je musí Želvy Ninja

Na loňský animák Želvy Ninja: Mutantí chaos naváže letos v říjnu mlátička Teenage Mutant Ninja...

Tajný playstation se prodal v přestrojení jako ohřívač pizzy

Na aukčním portálu eBay kdosi vydražil vývojářskou verzi konzole PlayStation 5. Jelikož je...

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...