Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

The Lord of the Rings: War of the Ring

  12:00
Autoři vynikající strategie Battle Realms se vrhli do těžkého úkolu a vytváří RTS na motivy Pána prstenů od J.R.R. Tolkiena. Zklamou hráče stejně, jako se to povedlo tvůrcům doposud vydaných titulů z prostředí Středozemě?

The Lord of the Rings: The War of the RingStředozem, svět z pera geniálního spisovatele J.R.R. Tolkiena, již neožívá jen na stránkách slavných knih, ale též na plátnech kin a mnoha herních platformách. Zdali je tento masivní boom pro fantastický svět plný lidí, elfů, trpaslíků a hobitů přínosem, či nikoliv, nechám na posouzení každého čtenáře, nutno však podotknout, že doposud vydané hry rozhodně nedopadly dle našich představ. Ostatně vytvořit virtuální podobu úspěšné knihy či filmu je pro herní vývojáře vždy velkým problémem, což v případě úžasného Pána prstenů platí dvojnásob. Slavné jméno však hře zaručuje velkou prodejnost i v případě nepříliš povedeného kousku, a tak není divu, že byl oznámen další titul - The Lord of the Rings: The War of the Ring.

Ten vzniká pod dohledem Black Label Games ve studiích Liquid Entertainment, kteří pracují ve spolupráci s Tolkien Enterprises, a tentokrát se jedná o realtimovou strategii ve 3D prostředí. Datum vydání je stanoveno až na začátek roku 2004, a jak v poslední době bohužel bývá zvykem, nejsou vyloučeny ani další odklady. Jelikož se tito vývojáři v žánru realtimových strategií již proslavili s Battle Realms a datadiskem Winter of the Wolf, má The War of the Ring určitou naději na úspěch. Když ke slávě předchozích strategií přičtu ještě lásku autorů k dílům pana Tolkiena, která jim snad nedovolí vydat hru, jež by Středozemi udělala ostudu, The Lord of the Rings: The War of the Ringzačínám do této novinky vkládat veliké naděje.

Hráči si budou moci vybrat stranu dobra i zla a projít tak dvěma rozsáhlými singleplayerovými kampaněmi se silným důrazem na příběh. Samozřejmostí je též podpora multiplayeru, kde by mělo být umožněno i online hraní, a to v několika různých variantách, přičemž se opět střetnou síly dobra a zla. O samotné strategické stránce toho zatím není moc známo. Autoři prý chtějí vytvořit hru, která se bude od vydaných realtimových strategií v mnohém lišit. Hráči budou mít na starosti jak souboje, tak i detailní systém managementu, přičemž obé by mělo být mnohem propracovanější, než tomu bylo doposud. Současně se snaží zachovat tolik potřebnou hratelnost, a tak do hry plánují zahrnout jen takové detaily, které by pro hráče byly nějakým způsobem zajímavé. Nikoho by pravděpodobně nebavilo přezouvat trpaslíkům potrhané boty, i když by jim to bezpochyby zvedlo morálku. Když však budou po boji nad mrtvolami kroužit supi a po chvíli odstartují krvavou hostinu, srdce hráčů zaplesá.

Jistě nemusím nijak zvlášť zdůrazňovat, že bojující strany se pochlubí rozdílnými jednotkami. Nutno však podotknout, že každá z jejich velkého množství bude mít své vlastní jméno, zbraně, brnění, způsob boje a s tím The Lord of the Rings: The War of the Ringspojené silné i slabé stránky. Všichni budou též obdarováváni zkušenostními body, budou stoupat na úrovních a získávat nové schopnosti, čímž se do hry dostanou i tolik oblíbené RPG prvky. The War of the Ring přinese jak boje velkých armád, tak i konflikty řešené pouze s malou skupinkou hrdinů. V tu chvíli bude kombinování jednotek a využívání jejich předností esenciální k úspěšnému dokončení mise. Těšíte-li se však na orgastické magické souboje, při kterých by Gandalf kosil zástupy útočících skřetů sprškou ohnivých koulí, budete nejspíše zklamáni. Magie má ve Středozemi své nezastupitelné místo a na programu bude i její využití, ovšem ne v takto přehnané akční podobě.

Co se umělé inteligence týče, Liquid Entertainment se nás též v tomto případě snaží navnadit. I pouhá divoká zvířata, která se v herním prostředí budou vyskytovat, mají stanoveny speciální vzorce chování. Na různé situace reagují útokem nebo úprkem, obývají pouze určité oblasti, z úkrytů za potravou vylézají ve dne nebo v nočních hodinách atp. Pokud se autorům opravdu povede do detailů propracovat chování všech živých tvorů ve hře, nabídne The War of the Ring vskutku vynikající svět, který hráče jistě na první pohled zaujme takovou úrovní realističnosti, která se jen tak nevidí. Do vydání hry je však ještě daleko, a tak nám nezbývá než držet palce a těšit se na první screenshoty a další zajímavé informace.

Autor:
Témata: virtuální
  • Nejčtenější

Vydělala miliony prodejem vody, ve které se koupala. PayPal je odmítal vyplatit

Streamerka Belle Delphine, která na internetu vystupuje i pod přezdívkou Gamer Girl, se před lety...

Dohrál slavnou skákačku bez stisknutí tlačítka pro skok. Trvalo to 86 hodin

Po osmadvaceti letech od vydání a desítkách tisíc hodin marných pokusů se komunitě kolem legendární...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Poslední díl Farming Simulatoru prodal 6 milionů kopií, teď je k mání zdarma

Farming Simulator 22 je tím nejprodávanějším dílem v patnáctileté historii série, nyní si ho díky...

Parkurová hra vzala Steam útokem, hráči jsou nadšení

Žádné střílení ani boj, Rooftops & Alleys: The Parkour Game přináší jen parkur. A hráči jsou...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Pozůstalí školního masakru v Uvalde žalují vydavatele střílečky Call of Duty

Příbuzní obětí tragické střelby v texaském městě Uvalde, při kterém bylo zabito 19 studentů a dva...

Ve strategii Tavern Keeper si budeme moci postavit vlastní hospodu

Budovatelských strategií jsou spousty, ale jen v Tavern Keeperu je možné postavit si vlastní...

Lidé na Twitchi závodí v pečení, nejrychlejší zvládnou sušenky za 4 minuty

Fanoušci videoherních speedrunů se inspirovali v kuchařských soutěžích, místo chuti ovšem soupeří...

Vývoj Cyberpunku 2077 oficiálně skončil, na Zaklínačovi 4 se pilně pracuje

Vývoj Cyberpunku 2077 oficiálně skončil, potvrdila finanční zpráva CD Projektu. Studio nyní...

Hráče šokovala cena digitálního oblečku, stojí jako zájezd k moři

Nový kosmetický doplněk do hry League of Legends, vytvořený na počest jejího nejúspěšnějšího hráče...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Žádná tajná bokovka. S manželkou jsme rozvedeni, překvapil Petr Nedvěd

Generální manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd (52) byl po divoké oslavě zlaté medaile z mistrovství světa...

Milan Hein odhalil neshody mezi Simonou Postlerovou a její matkou

Smrt herečky Simony Postlerové (†59) byla ranou pro celou její rodinu. Na parte ale chybělo jméno hereččiny matky Jany...

Hoši, nádhera, děkují celebrity za hokejové zlato. Pokáč baví vítěze písničkou

Česká hokejová reprezentace získala po čtrnácti letech zlato na mistrovství světa. Obrovský úspěch nadchl nejen...

Někteří mě mají za zlatokopku. Nenesu to lehce, říká manželka Ondřeje Kepky

Seznámili se na vysoké škole, kde on byl pedagog a ona studentka. Jsou spolu přes devět let a v budoucnu plánují i...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer, legenda nové vlny i Činoherního klubu

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. Patřil k hvězdám nové vlny českého filmu a byl i...