Střílečka Gun Loco přinese opravdové akční šílenství

aktualizováno 
Na první pohled příliš nezaujme. Pokud ale nesundáváte prst ze spouště, ani když dobíjíte náboje, pak se tu rýsuje hra vašeho srdce.

Pokud byste si chtěli představit ukrutnou a víceméně bezhlavou střílečku, tak by hra Gun Loco byla velmi vhodným příkladem. Abyste dosáhli úspěchu, tak samozřejmě bude potřeba i jistý náznak taktiky, ale v prvé řadě tu jde o rychlé reakce, přesnou mušku a pokud možno plné zásobníky.

Gun LocoNa pohled tato hra rozhodně nezaujme, protože se tu potulují značně podivné postavy v ne úplně pohledných prostředích a ani technická stránka grafiky není nic, co by vám vyrazilo dech. Spíše se dá říci, že na každém kroku najdete nějakou hru, která graficky vypadá podstatně lépe než Gun Loco. Ovšem co se týče akčního náboje, tam se tato hra jistě zařadí ke špičce.

Nečekejte ale žádné epické dobrodružství, protože příběh bude značně jednoduchý. Odehrává se na cizí planetě, kam jsou deportováni všemožní kriminálníci. A rozhodně tam neposedávají u čaje, ale pálí po sobě ostrými. Z toho plyne i skutečnost, že zdejší herní postavy jsou značně bizarní. Svým způsobem vypadají i docela stylově, ale spíše bychom se přiklonili k názoru, že jsou "nějaké divné".

Vedle střelby je samozřejmě potřeba se i hýbat, přičemž kromě standardní chůze a běhu je k dispozici možnost přelézat nebo přeskakovat překážky. V prvních okamžicích to působí poněkud toporně a budete se u toho docela zasekávat. Ale když si používání těchto prvků zažijete, můžete se s vaší postavou vydat na nefalšovaný úprk cestou necestou napříč herní arénou.

Akce se odehrává ve velmi vysokém tempu a vůbec nevadí, že nabídka zbraní není nikterak světoborná. Povětšinou tu najdeme klasické kousky jako samopaly nebo brokovnice. Každá postava má u sebe primární a sekundární zbraň. Primární zbraní jsou zmíněné palebné nástroje, zatímco pod sekundárními se Gun Locoukrývají výbušniny jako granáty a podobně.

V nouzi nejvyšší ale přijde vhod i možnost fyzických útoků. Typicky v okamžiku, kdy se s nepřítelem potkáte při obíhání rohu, je snazší ho sejmout pořádným úderem než ho složitě zaměřovat primární zbraní. Zabití fyzickými útoky je navíc doprovázeno efektní animací. Časem se to samozřejmě okouká, ale zpočátku to napumpuje ještě o trochu více adrenalinu do žil.

Za dané konstelace je vcelku jasné, že Gun Loco bude do značné míry stavět na hře více hráčů. Ta se nese v intencích singleplayeru, ale proti živým protihráčům to je to samozřejmě ještě o kus větší zábava.

Vyzkoušeli jsme režim, v němž proti sobě stály dva osmičlenné týmy, které se vzájemně řezaly po stanovenou dobu. Pokud jste zemřeli, objevili jste se na výchozím bodu a znova uháněli kosit nepřátele. Za každé zabití přiskakovaly na Gun Locotýmový účet peníze a vyhrála ta strana, která měla na konci tučnější konto.

To samo o sobě pochopitelně není nic světoborného, ale když se to okořenilo různými bonusovými položkami, hned to dokázalo až neuvěřitelně vtáhnout do zápalu soutěžení. Bonusové cíle se stávají z některých protivníků a peníze navíc získáváte například za likvidaci nepřítele, který předtím sundal vás a podobně.

Na jednu stranu vás to sice často zaslepí nesmyslnou honbou za odplatou, ale na straně druhé to představuje zajímavé zpestření potenciálně fádní akce. Multiplayer je zkrátka opravdu zábavný a ani bychom se zase až tak nedivili, kdyby se ve výsledku stal hlavním tahákem celé hry.

V některých momentech jsme se dokonce přistihli při letmé vzpomínce na frenetické bitvy ve starém Quake 3 Arena. Pravda, není to úplně přesné srovnání, ale tempo, spád a hromady vystřílených nábojů, to jsou atributy, na Gun Loconichž tato hra staví.

Gun Loco tak má šanci stát se velmi slušnou akční hrou. Již nyní je jasné, že do herní historie se s největší pravděpodobností asi nezapíše, ale akčně orientovaní hráči by ji asi neměli přecházet úplně bez povšimnutí. Zatím to vypadá na poctivě odvedené řemeslo bez příkras. Ale ani to mnohdy není tak málo, jak by se mohlo zdát.

Datum vydání ještě nebylo oznámeno, ale dá se předpokládat, že vyjde v příštím roce, respektive v jeho první polovině. Objeví se ale pouze na konzoli Xbox 360.

Index očekávání: 75%

Gun LocoStejně jednoduchá jako příběh je i hlavní myšlenka hry: střílet po všem, co se hýbe a pro jistotu poslat pár dávek i po tom, co se už nehýbe. Jak zpracováním, tak i spádem a hlavní ideou hra docela připomíná již starší titul The Club. Tam jste víceméně šli pouze dopředu a stříleli. V Gun Loco se sice pohybujete po přeci jen poněkud variabilnějších prostředích, ale to na věci příliš nemění.
 
Témata: Xbox

Nejčtenější

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

Anthem

Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

Fanoušek cestoval přes půl Evropy, aby se podíval na skutečný hrad z CS:GO

Google Maps

Youtuber známý jako 3kliksphilip se vydal z Anglie až do malé vesničky Predjama na jihozápadě Slovinska, jen aby se...

RECENZE: Třetí přídavek pro český Kingdom Come je zatím ten nejlepší

Kingdom Come: Deliverance - Band of Bastards DLC

Přídavek Band of Bastards pro Kingdom Come: Deliverance láká na těžké souboje a lineární hratelnost. Sice nám v něm...

Hráči to často mají těžší než klasičtí sportovci, říká majitel týmu eSuba

Majitel eSuby Ladislav Dyntar

V rozhodujících momentech je nutné spolehnout se na sto procent na své tělo, jakékoliv zaváhání vás může stát hru, říká...

Další z rubriky

Historická strategie ANNO 1800 nám učarovala. Po desítkách hodin nemáme dost

Anno 1800

Sedmý díl populární série budovatelských strategií vstoupil do bety. Láká na atraktivní období průmyslové revoluce a...

Sekiro: Shadows Die Twice bude víc než jen Dark Souls se samuraji

Sekiro: Shadows Die Twice

Letošní novinka od mistrů ze studia From Software s názvem Sekiro: Shadows Die Twice je mezi fanoušky očekávaná se...

Washington DC je v troskách. Ochráníte zbytky civilizace v The Division 2?

The Division 2

Postapokalyptický Washington DC je v područí gaunerů. Do akce tak opět vyrážejí agenti Divize, aby situaci...

Najdete na iDNES.cz