Přídavek k Life is Strange nepřipomíná Life is Strange. Ale bude zdarma

aktualizováno 
Los Angeles (Od zpravodaje Bonusweb.cz) - The Awesome Adventures of Captain Spirit sice vytvářejí stejní lidé jako fantastický Life is Strange, jeho hloubky a emocionálního dopadu však nejspíše nedosáhne.

The Awesome Adventures of Captain Spirit | foto: Sqaure Enix

Těžko byste hledali na světě většího fanouška herního seriálu Life is Strange, než jsem já. Při závěrečné scéně jsem brečel jako želva a jeho soundtrack mám uložený v telefonu i dva roky po dohrání. Když jsem tedy během tiskové konference Microsoftu po delší době spatřil milované logo, přejel mi mráz po zádech. Jenže po zhlédnutí krátkého traileru jsem se ke všeobecnému potlesku nepřidal.

The Awesome Adventures of Captain Spirit

Dohrání The Awesome Adventures of Captain Spirit prý zabere zhruba dvě hodiny.

Projekt nazvaný The Awesome Adventures of Captain Spirit totiž sice vypadá jako Life is Strange, dokonce se i hraje jako Life is Strange, ale tím veškerá podobnost s Life is Strange končí. Možná i proto ho vydavatelství Square Enix bude raději rozdávat zcela zdarma, jakožto reklamu poutající na regulérní druhou sezonu původního seriálu.

Během krátké prezentace se nám producent hry Luc Baghadoust pokusil vysvětlit, oč v této zhruba dvouhodinové hříčce s krkolomným názvem vlastně půjde. 

Desetiletý Chris je nevinné dítě utíkající před krutou realitou do svého imaginárního světa. Během líného sobotního rána, které jeho otec tráví pitím piva a sledováním basketbalu, má najednou pro sebe celý dům, a tak si začne hrát na komiksového superhrdinu. Může si vyrobit vlastní kostým, bojovat s mocnými nepřáteli anebo se třeba pokusit zachránit dámu v nesnázích. Vše se samozřejmě odehrává jen v jeho hlavě, ve skutečnosti se totiž vydá nanejvýš tak do sklepa vypnout kotel, nebo na půdu uklidit hračky.

Příběh nejspíš bude reflektovat Chrisův problematický vztah s otcem, který se bolest ze ztráty milované manželky snaží utopit v alkoholu. Chtějí autoři ukázat nevinnost dětské naivní duše v kontrastu s tíhou života dospělých? Zřejmě ano, jenže předvedená ukázka se sestávala jen z toho, že Chris pobíhal po bytě a dělal vžum a prásk pokaždé, když sebral nějaký nový předmět. Obtížné morální volby z opravdového Life is Strange se tu pak mění jen na banální rozhodnutí, jestli si Chris nasadí škrabošku, nebo helmu.

Fotogalerie

Baghadoust se nás snažil přesvědčit, že rozhodnutí vydat hru zdarma je zčásti dárek fanouškům, zčásti snaha ke značce přilákat nové lidi. Přijde mi to však jen jako výmluva a přiznání, že tato odbočka prostě jen nedosahuje standardů, na které jsme u Life is Strage zvyklí. 

Kdyby totiž autoři skutečně chtěli dát dárek fanouškům, nemuseli si účtovat za zhruba půlhodinový poslední přídavek k prequelu Before the Storm více než sto korun. A pokud si chce někdo Life is Strange nezávazně vyzkoušet, má už měsíce k dispozici jeho první epizodu zdarma.

The Awesome Adventures of Captain Spirit vychází už 26. června na PC, Xbox One a PlayStation 4, a i když se věnuje úplně jiným postavám než původní hra, vaše rozhodnutí se prý přenesou do druhé sezony. Takže si ho nakonec stejně budeme všichni muset zahrát, ať už se nám jeho úvodní premisa líbí, nebo ne.

Autor:
 
Témata: E3 2018

Nejčtenější

RECENZE: Postapokalyptický The Division 2 nastavuje nový žánrový standard

The Division 2

Žánr online kooperativních her byl vždy spojený s všemožnými porodními bolestmi. The Division 2 ukazuje, že to jde i...

Stahujte zdarma PC verzi závodů GRID 2, čas máte do neděle

GRID 2

Slušné závody GRID 2 z roku 2013 si můžete dočasně stáhnout zdarma prostřednictvím serveru Humble Bundle.

Odmítl 12 nabídek producentů, aby mohl udělat vysněnou hru bez kompromisů

Darq

Nezávislý vývojář vyměnil finanční jistotu za absolutní tvůrčí svobodu. Jeho krok byl sice riskantní, nicméně se mu...

RECENZE: Jak vůbec mohlo vyjít něco tak hloupého jako Left Alive?

Left Alive

Rádoby špiónská akce Left Alive selhává ve všech oblastech, ve kterých můžeme počítačovou hru vůbec hodnotit. Je...

RECENZE Dead or Alive 6: Šestý díl nejprsatější bojovky cílí na nováčky

Dead or Alive 6

Bojovka Dead or Alive 6 nabízí přístupné herní mechanismy, efektní grafické zpracování, ale také nedoladěnou kampaň a...

Další z rubriky

Red Dead Online Beta začíná úchvatně, ale zatím nedosáhne daleko

Red Dead Online

Hráči s dostatkem času už mají jeden z nejlepších příběhů v herní historii za sebou a teď hledají důvody, proč na...

Demo Anthem sužovaly technické problémy, vydání hry působí uspěchaně

Anthem

O víkendu běželo, či spíše neběželo uzavřené demo očekávané sci-fi hry Anthem od Bioware. Jaké bylo? Přinášíme vám tři...

PRVNÍ DOJMY: Svět Falloutu 76 je obrovský a detailní, ale vládne mu nuda

Fallout 76

Prvních několik hodin ve světě nového Falloutu nás příliš nepřesvědčilo. Rozlehlý svět není zaplněný adekvátním obsahem...

Najdete na iDNES.cz