Judge Eyes bude stylová detektivka z japonského podsvětí. První pohled

aktualizováno 
Pokud se řadíte k fanouškům videoherní série Yakuza, nebo rádi vzpomínáte na městské akce jako Sleeping Dogs a L.A. Noire, je chystaná novinka Judge Eyes přesně pro vás. Originalitou sice neoslní, přesto slibuje kvalitní směsici špičkového detektivního příběhu, nadsázky a humoru.

Tvůrci kriminálního eposu Yakuza ze studia Ryu Ga Gotoku chrlí poslední dobou hry jako na běžícím páse. Kromě závěrečného dílu příběhu Kirya Kazumy s názvem Yakuza 6 a práce na modernizaci série pro aktuální generaci, stihli tvůrci v minulých dnech vydat také čistokrevnou anime akci The Fist of the North Star: Lost Paradise a ještě oznámit detektivku Judge Eyes (dříve Project Judge). 

Její vydání je v Japonsku sice plánováno na konec tohoto roku, zbytek světa si však bude muset počkat až do toho příštího. Pokud je vám frekvence vydávání her od Ryu Ga Gotoku podezřelá, pak vězte, že jednotlivé tituly se od sebe příliš neliší a příbuznost „nové značky“ Judge Eyes se zavedenou Yakuzou je patrná na každém kroku.

Judge Eyes

V traileru se mihne i gesto ,,Objection!“ připomínající hry série Ace Attorney. Náhoda? Nemyslím!

Na druhou stranu oddaní fanoušci Yakuzy jsou na podobný přístup zvyklí a vědí, že hlavní kouzlo těchto her tkví ve strhujícím ději a záplavě vedlejších epizod, jež překypují ujetou nadsázkou a nekorektním humorem. V Judge Eyes se tak opět vrátíte do domova všech virtuálních ,,yakuzáků“, tedy tokijské čtvrti Kamuročo a bohužel je okamžitě patrné, že ulice města se zásadnějšího grafického vylepšení tentokrát nedočkaly.

Mafiána Kazumu tentokrát vystřídá bývalý obhájce, nyní soukromý detektiv Takayuki Yagami, kterého ztvárnila japonská herecká superstar Takuya Kimura. Yagami býval právnickým esem, na dráhu vyšetřovatele ovšem přesedlal poté, co jeho někdejší klient zavraždil svoji přítelkyni a následně zapálil vlastní dům.

Coby správný hlavní hrdina s temnou minulostí se Yagami ve hře pokouší dopadnout sériového vraha, jehož řádění děsí občany japonské metropole. A můžete se vsadit, že ho pátrání zavede zpět k událostem, kvůli nimž je Yagamiho právnická kariéra v troskách. 

Vzhledem k dosavadní práci tvůrců není třeba pochybovat, že děj vyprávěný pomocí špičkových filmečků bude i tentokrát náležitě napínavý a plný zvratů. Kimura navíc není jediným reálným hercem, na kterého ve hře narazíme. Jak to ale bude se zbytkem hry?

Judge Eyes
Judge Eyes

Japonská herecká hvězda Takuya „Kimutaku“ Kimura má za sebou i hudební kariéru.

Výčet novinek působí zajímavě a potěší fanoušky detektivky L.A. Noire od Rockstar Games. Autoři slibují pátrání a následné předkládání důkazů, prohledávání místa činu, pořizování usvědčujících fotografií či pasáže, v nichž se pohybujete v přestrojení. V prezentovaném demu měl hráč za úkol na základě načrtnuté kresby nejprve identifikovat podezřelého, jehož jste pak museli sledovat ulicemi města. To se nakonec zvrhlo ve zběsilou honičku zakončenou klasickou bitkou v opuštěné aleji.

Nutno říct, že v Ryu Ga Gotoku rozhodně nejdou s dobou a zatímco aktuální hry v otevřených světech se snaží odstranit všechny rušivé faktory, ukazatele a ikonky tlačítek na obrazovce, Judge Eyes si pořád jede tu svou. Během sledování se například podezřelý otočí a vy vidíte uměle vyznačené místo, na kterém se máte v časové limitu jakože schovat. Působí to všelijak jenom ne realisticky a přesvědčivě.

Během honičky na vás zase při kontaktu s jakoukoliv překážkou doslova vybafne ikonka tlačítka, které je potřeba zmáčknout a obrazovka při tom ještě pro efekt divoce zabliká. Z hlediska hratelnosti tak Judge Eyes působí trochu jako automatový titul, což lze prohlásit i o ostatních videohrách z dílny Ryu Ga Gotoku.

Judge Eyes

Bitky v Judge Eyes si opět potrpí na efekt a nerealistickou brutalitu.

Také souboje jsou od posledních dílů Yakuzy takřka k nerozeznání, snad jen s tím rozdílem, že hlavní hrdina je o něco mrštnější a na rozdíl od Yakuzy 6 a Kiwami 2 lze přepínat mezi dvěma odlišnými bojovými styly. Hra přitom nešetří až groteskní brutalitou, takže vaše nepřátele budete možná ve výsledku ještě litovat. 

Při bitkách využijete okolní prostředí a sada náležitě efektních speciálních útoků by v reálu zmrzačila každého nebožáka, který by byl tak bláhový a postavil se Yagamimu do cesty. Nepřekvapí, že autoři slibují i vedlejší aktivity v podobě všemožných miniher a bláznivých epizod mimo hlavní dějovou linii.

Judge Eyes evidentně cílí v první řadě na fanoušky Yakuzy, na druhou stranu může novinka zaujmout i hráče, pro které je sedm dílů mafiánského eposu až příliš velké sousto. Městská akce v kůži detektiva tu navíc nebyla už velmi dlouho a ani žádnou další podobnou hru na obzoru nevidím. Autoři však evidentně testují, kolik toho tvrdé jádro jejich příznivců ještě snese. Recyklace je tu totiž patrná na každém kroku a i největším veteránům tak ve výsledku může dojít trpělivost.

Judge Eyes vyjde příští rok na PlayStation 4.

 
Témata: Jakuza, Japonsko

Nejčtenější

Deset nejvíce frustrujících pasáží z počítačových her

Prey

Počítačové hry jsou výbornou formou relaxace, ovšem stejně jako třeba u sportu se u nich někdy člověk pořádně navzteká....

Začalo to jako vtip, teď kanál o hlazení psů mění počítačové hry

Far Cry Primal

Když byl minulý měsíc založen twitterový účet Can You Pet the Dog?, vypadalo to jako povedený vtip. Jeho autoři si dali...

Ubisoft vyjadřuje podporu Notre-Dame a rozdává Assassin’s Creed Unity

Assassin’s Creed: Unity

Francouzská videoherní společnost Ubisoft se připojila ke stále rostoucímu počtu dárců, kteří se rozhodli přispět...

Vymodelovat virtuální Notre-Dame pro Assassin’s Creed trvalo dva roky

Assassin's Creed: Unity

Stejně jako ve skutečnosti i v počítačové hře Assassin’s Creed Unity byla katedrála Notre-Dam hlavní dominantou Paříže....

KVÍZ: Vyznáte se v nejslavnějších zbraních z počítačových her?

Quake Champions

Herní historie je dlouhá a krvavá, přitom jen málokterá hra dokázala nabídnout skutečně originální a zapamatování hodné...

Další z rubriky

Red Dead Online Beta začíná úchvatně, ale zatím nedosáhne daleko

Red Dead Online

Hráči s dostatkem času už mají jeden z nejlepších příběhů v herní historii za sebou a teď hledají důvody, proč na...

Unikátní exkluzivita Dreams promění hráče ve vývojáře

Dreams

Dlouho vyvíjený exkluzivní titul Dreams dá majitelům PlayStation 4 dosud nevídané možnosti. Nesmírně ambiciózní projekt...

PRVNÍ DOJMY: Svět Falloutu 76 je obrovský a detailní, ale vládne mu nuda

Fallout 76

Prvních několik hodin ve světě nového Falloutu nás příliš nepřesvědčilo. Rozlehlý svět není zaplněný adekvátním obsahem...

Najdete na iDNES.cz