Empire of Magic - kouzelná strategie

  12:00aktualizováno  11:31
I na Slovensku mohou vznikat kvalitní hry. Po Cauldronech a bratislavských Illusion Softworks nás o tom přesvědčují Mayhem Studios se svou připravovanou fantasy tahovou strategií Empire of Magic, jenž je určena pro celosvětovou distribuci a které se v tomto preview a videovizitce podíváme na zoubek.

Empire of Magic

Několik dlouhých měsíců připravují vývojáři slovenského Mayhem Studios (autoři adventury Ztracený Ostrov) fantasy strategickou hru Empire of Magic (Říše Magie), která je primárně vyvíjena pro uplatnění se na domácích i zahraničních trzích. Protože už jsme jim měli možnost jednou nahlédnout pod pokličku, čehož je důkazem například dnes zveřejněná videovizitka, pojďme se podívat na to, co se pro nás v Bratislavě vlastně připravuje.

„Empire of Magic bude tahová strategie ze světa mocných čarodějů, bájných bytostí, odvážných rytířů a všeho, co k tomu patří, tedy klasické fantasy,“ zasvěcuje nás hned v úvodu šéf projektu Tomáš Benčík. „Je to vlastně klasická 2D tahovka obohacená o modernější kabátek. Budou tam kopce, budou tam nerovnosti povrchu a na jejich základě zohledňovaná viditelnost, což znamená, že se třeba budete moci schovávat za kopce, ovšem tím pádem budete mít zakrytý výhled,“ pokračuje.

Už název naznačuje, od čeho se bude odvíjet příběh hry. Za dávných časů vládla celému světu Říše Magie. Žili v ní mágové a ten nejrozumnější z nich držel moc ve svých rukou. Jednoho dne se však jeho osud naplnil a starý mág zemřel, Empire of Magic což vyvolalo bouřlivé nepokoje, neboť zemi zachvátil boj o moc. I v Empire of Magic se tedy můžete těšit na klasické intriky a všechno, co s podobným bojem o moc souvisí. Zatímco se ale mocní mágové mydlí mezi sebou a snaží se získat nadvládu nad Říší Magie pro sebe, začínají se v pohraničních územích dít divné věci. Postupně zde totiž mizí vojenské hlídky a ztrácejí se i osadníci. Pohraniční stráže jsou znepokojené, neboť jim mizne stále více kolegů, a žádají hlavní město o pomoc.

Sami uznáte, že to je situace hodná podrobnějšího průzkumu, žádný ze silných mágů však nechce opustit hlavní město právě v době, kdy se bojuje o moc a rozhoduje o teplých místech ve vládě nad zemí. Pár mrtvých osadníků a rytířů je pro o moc bojující mágy jen malicherným problémem, a proto je na průzkum k jižní hranici říše vyslaný jeden z nižších mágů ztělesněných hráčem. No a zde se do hry dostáváte vy, máte za úkol odhalit, co se děje, a pochopitelně zachránit říši. Postupem hry se vám bude odhalovat spletitý příběh, abyste zjistili, že první dojem občas bývá mylný a všechno je nakonec úplně jinak. Ptáte se jak? Na to budete muset po vydání hry přijít sami.

Jak už jste z příběhu vytušili, v Empire of Magic budete ovládat čaroděje nižší kategorie, který bude řešit záhadu mizejících jednotek. Nemusíte však mít zas až tak velký strach o svůj virtuální život, Empire of Magic tvůrci vás nechtějí nechat hazardovat s osudem říše a proto slibují možnost nabírat v jednotlivých městech nové jednotky starající se o svou i vaši bezpečnost. Ty ostatně budete potřebovat, cíle jednotlivých levelů budou totiž rozmanité a může se stát, že se bez posil prostě neobejdete. „Jednotky navíc budete moci dávat do skupin, což je pro hráče pochopitelně výhoda, neboť skupiny jsou mnohem silnější,“ vysvětluje Tomáš Benčík. „Je to prostě jen o zvolené taktice, ve hře totiž bude možnost využívat spoustu strategických prvků, které jí pak dávají úplně jiný rozměr,“ doplňuje.

Tvůrci nám totiž do Empire of Magic slibují propracovanou umělou inteligenci. Podle toho by mělo vypadat i chování nepřátel, počítačem řízené jednotky totiž budou skutečně přemýšlet a nebudou podvádět či zkoušet něco, co vám by se ani při nejlepší snaze nepodařilo. „V praxi to bude vypadat tak, že když na zelené louce zmasakrujete pět kostlivců, zbylí dva se s vámi nepustí do beznadějné bitky, ale utečou. Nevzdají se ale úplně, budou totiž hledat posily a spolu s nimi vás začnou opět hledat na oné zelené loučce, kde vás viděli naposledy. Počítač navíc bude sám přizpůsobovat svou taktiku vašemu strategickému myšlení,“ slibuje Tomáš.

Empire of Magic

Boje samotné bychom mohli s přivřeným okem přirovnat ke starým klasickým Warlords. Protože je hra tahová, budou na tahy také boje. Ve chvíli, kdy tyto začnou, zvětší se kousek mapy, na němž se bitva odehrává a tím se vám krásně zobrazí útočníci na jedné straně a obránci na straně druhé. Protože v jedné skupině bojovníků mohou být až tři jednotky, určíte si následně, který z rytířů má útočit na toho kterého obránce a jakým způsobem (klasicky, magií), případně pak můžete šetřit sílu a některou z jednotek nebojovat. Poté přichází na řadu obránce, který si určí, koho bude kterou jednotkou obraňovat a na koho bude sesílat kouzla a když tak učiní, začne útok a vy budete moci na svých obrazovkách sledovat pěkné animované sekvence znázorňující jednotlivé boje. Pokud vás však omrzí, není nic snazšího než ji odkliknout a posunout se v ději i příběhu dále.

No a s posunováním souvisí také další věc - vývoj postav. Vámi ovládaný hlavní hrdina i jeho pomocníci jsou na začátku celého putování na určitých levelech, s každým zabitím však získávají určité experience body a dosáhnou-li tyto určité hranice, zvyšuje se úroveň vaší postavičky, zlepšují se i její schopnosti a přibývají kouzla či bojová umění, podle toho, jde-li o mága nebo rytíře. Tím jsme probrali automatické zlepšování vlastností, pak tu máme ale další prvek, a to města, v nichž budete moci navštívit mága, léčitele či učitele bojových umění a schopnosti svých postaviček tak necháte vylepšit výcvikem za peníze. Empire of Magic Poslední možností jsou pak questy, po jejichž splnění se dočkáte odměny právě v podobě nového kouzla či vytrénování příslušných bojových prvků.

Hra se bude moci pochlubit i pěknou grafikou. Ta bude renderovaná a ručně kreslená 2D a 3D s využíváním kopců a jiných členitostí terénu. Těšit bychom se navíc měli i na animacemi ztvárněné efekty při kouzlení, autoři slibují úchvatnou vizuální podívanou. Na základě videí a screenshotů jim není důvod nevěřit, hratelnou ukázku jsme však dosud neměli možnost vidět, takže ruku do ohně za to nikdo z nás nedá. Vývojáři pro to ale dělají všechno možné. „Na tom, aby se hra lidem líbila, pracuje momentálně jedenáct lidí a tým se navíc bude v nejbližší době rozrůstat o betatestery a pomocníky, kteří budou potřeba k dokončení hry,“ dodal.

Na pultech obchodů v České a Slovenské republice bychom se Říše Magie mohli dočkat nejpozději během letošních Vánoc. No a chcete-li vědět, máte-li se na hru těšit a má-li cenu na ni střádat peníze, nebo se raději zaměřit na něco jiného, doporučujeme vám udělat si na to vlastní názor, k čemuž by vám mělo pomoci shlédnutí galerie screenshotů, našeho prvního videa ze hry a videovizitky, kterou jsme pro uživatele s pomalejším připojením doplnili obrázky vytípanými z obou videí v původní (nekomprimované) kvalitě.

Empire of Magic - videovizitka

Empire of Magic v bodech:

 • Propracovaná umělá inteligence přizbůsobující se hráčově strategii
 • Stylová renderovaná a ručně kreslená 2D/3D grafika
 • Netradiční způsob boje inspirující se v karetní hře Magic of Gathering
 • Množství taktických možností, při kterých bude možné využívat obléhání hradů či 3D členitost terénu
 • Vývoj jednotek a jejich vlastností v souvislosti s přibývající zkušeností
 • Více než šedesát působivých a strategicky odlišných kouzel
 • Lineární příběh doplněný o množství nepovinných vedlejších questů a úkolů
 • Rozmanitost herního prostředí od zasněžených hor přes idylické louky až po vyprahlé pouště

 • Autor:
   
  Témata: bitka, virtuální

  Nejčtenější

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

  Kingdom Come: Deliverance

  Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

  Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

  Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

  Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

  Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

  Anthem

  Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

  Fanoušek cestoval přes půl Evropy, aby se podíval na skutečný hrad z CS:GO

  Google Maps

  Youtuber známý jako 3kliksphilip se vydal z Anglie až do malé vesničky Predjama na jihozápadě Slovinska, jen aby se...

  Další z rubriky

  Třicet minut hrůz i nadšení. Dojmy z demoverze remaku Resident Evil 2

  Resident Evil 2 (2019)

  Remake hororové klasiky Resident Evil 2 se nezadržitelně blíží. Kdo už se nemůže dočkat vydání, najde dočasnou útěchu v...

  Fear the Wolves by chtěl být multiplayerovým Stalkerem. Ale není

  Fear the Wolves

  Kombinace fantastického světa kultovního Stalkera a populárního žánru battle royale vypadá jako geniální nápad....

  Unikátní exkluzivita Dreams promění hráče ve vývojáře

  Dreams

  Dlouho vyvíjený exkluzivní titul Dreams dá majitelům PlayStation 4 dosud nevídané možnosti. Nesmírně ambiciózní projekt...

  Najdete na iDNES.cz