Bad Company 2: vzhůru za válkou do Vietnamu

aktualizováno 
Bad Company 2 platí za jednu z nejlepších on-line stříleček. Není žádný důvod, proč ji nepřenést do vietnamských kulis.

Battlefield: Bad Company 2 Vietnam

Jakkoliv byla válka ve Vietnamu hrůzná, jako dějiště stříleček je skvělá. Zapomeňte na kampaň pro jednoho hráče a prodej krabicové verze. Bad Company 2: Vietnam bude digitálně distribuovaným přídavkem.

Nabídne čtyři zbrusu nové mapy. Nikdo se nemusí bát jen přepracovaných verzí ze starého Battlefield Vietnam.

Na veletrhu Tokyo Game Show prezentovali tvůrci mapu s názvem Phu Bai Valley. Zatímco mapy v Bad Company 2 byly všechny spíš podlouhlé, takže se v nich tradičně vyskytovaly úzká místa konfliktu, představuje Phu Bai Valley v módu Conquest spíše kulatou arénu.

Battlefield: Bad Company 2 Vietnam

To by mohlo přispět k větší volnosti pohybu mezi třemi vlajkami, o něž se obě znepřátelené frakce přetahují. Obzvlášť, když díky skvělému fyzikálnímu enginu dostanete poprvé možnost odstraňovat hustou džungli z cesty.

Bad Company 2: Vietnam představuje také nové zbraně a výbavu. Místo granátometu coby pouhé součásti zbraně, se musí útočný voják vybavit klasickým granátometem M79. Medik nepobíhá kolem zraněných parťáků s defibrilátorem, nýbrž s injekcí adrenalinu. Část výbavy pochází ještě z druhé světové války. Například sovětská pistole PPSH z počátku 40. let nebo M1 Garand či Thompson MP.

Na herních módech, základní mechanice a zaměření čtyř bojových tříd se nic nezmění. Otázkou zůstává, jak chtějí autoři z původní hry převést futuristické hračičky. Přeci jen, v éře vietnamské války by ty původní nepůsobily úplně dobře.

Battlefield: Bad Company 2 Vietnam

Například pohybový senzor průzkumníka nebo stopařskou šipku lze jen těžko transformovat. A kde chybí, tam se mocnou zbraní stávají helikoptéry, které ve Vietnamu nesmějí chybět, protože tehdy tvořily jednu z nejdůležitějších zbraní. Bylo by velice těžké sestřelovat vrtulníky Huey bez pomocníka v cílení. Tady budou muset autoři ještě něco vymyslet.

Také tanky se v přídavku zdají být silnější než v původním Bad Company 2. Především proto, že nemají žádné ohraničení výhledu. Tvůrci ale sami tvrdí, že na vyvážení ještě pracují, takže nezbývá než doufat, že ho zvládnou co možná nejlépe.

Battlefield: Bad Company 2 Vietnam

A propos vyvážení. Ačkoliv mají oba týmy přístup ke všem zbraním ve hře, působí zatím Američané jako poněkud zvýhodněnější. A to paradoxně kvůli uniformám. Mají je totiž zelené, takže nejsou v džungli tak nápadní. Vietnamci mají extravagantnější uniformy, navíc opásané červenými šerpami. Kdo si v Bad Company 2 někdy zahrál za ruského medika (s červeným baretem), dobře ví, jak rádi hráči na takto zřetelné cíle pálí. A jak se pěkně trefují.

Kdo si v původní hře liboval v přejíždění soupeřů v džípu, může se této aktivitě věnovat také v přídavku. A to navíc s řízným hudebním podkresem v podobě licencovaného rock'n'rollu, který se line z autorádií. Pro lepší orientaci se také na požádání natáčí mapa, která je ke všemu orámována kompasem.

Battlefield: Bad Company 2 Vietnam

Zkušenostní bodíky a postup po úrovních, kterého dosáhnete ve Vietnamu, platí také pro původní hru. V obráceném případě to znamená, že veteráni Bad Company 2, kteří už mají něco nahráno, budou mít v přídavku od začátku přístup k veškeré výbavě.

To je na jedné straně praktické, na té druhé to trochu bere motivaci ke snaze o další postup. Pravdou ale je, že veterány Bad Company 2 stále baví i se vší výbavou a mnozí ho považují za nejlepší on-line střílečku.

Ať už mezi ně patříte nebo ne, Bad Company 2: Vietnam byste si neměli nechat ujít, protože hru dosti ozvláštní a promění.

Autor:
 
Témata: Vietnamci, Vietnamec

Nejčtenější

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vývojář vrací fanouškům dvojnásobek darovaných částek, z jeho hry je hit

Rise to Ruins

Z nenápadné nezávislé hry se stal prodejní hit a její autor nyní svým nejvěrnějším fanouškům vrací peníze, které mu...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

Anthem

Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

Fanoušek cestoval přes půl Evropy, aby se podíval na skutečný hrad z CS:GO

Google Maps

Youtuber známý jako 3kliksphilip se vydal z Anglie až do malé vesničky Predjama na jihozápadě Slovinska, jen aby se...

Další z rubriky

Řežba, která nás rozsekala. Dojmy z hraní Devil May Cry 5

Devil May Cry 5

Hyperakční série Devil May Cry se vrátila z pekla a její nejnovější díl ukazuje, jak moc je stále cool. Je to ideální...

Sekiro: Shadows Die Twice bude víc než jen Dark Souls se samuraji

Sekiro: Shadows Die Twice

Letošní novinka od mistrů ze studia From Software s názvem Sekiro: Shadows Die Twice je mezi fanoušky očekávaná se...

Unikátní exkluzivita Dreams promění hráče ve vývojáře

Dreams

Dlouho vyvíjený exkluzivní titul Dreams dá majitelům PlayStation 4 dosud nevídané možnosti. Nesmírně ambiciózní projekt...

Najdete na iDNES.cz