Zombiepox – dej sem mozek!

  12:00aktualizováno  15. července 10:47
Mozky! Mozky! Dejte sem mozky! Stovky zombie vstaly z hrobů a touží po jediném: chutném, šťavnatém lidském mozečku. Zachraňte, nebo se aspoň pokuste zachránit všechny, kdo ještě žijí, před nájezdem nemrtvých v nové gamese od tvůrců Icy Tower.

Zombiepox

Platforma: Freeware
Výrobce: Free Lunch Design

Stáhnout

ZombiepoxJedna zábavná česká karetní hra se jmenovala Dej sem mozek. Každý z hráčů představoval jednu zombie a snažil se získat mozek – jediný, který byl pro všechny hráče k dispozici. Stejně jako tam se i v dnes recenzované arkádové gamesce Zombiepox všechno točí okolo nejdůležitější části lidského těla a zombie - nemrtvých, i když tak trochu jiným způsobem. Proč? Inu: zdejší povstalé mrtvoly si nechtějí mozek nechat, aby pozvedly svou existenci, nýbrž jde jim jen o to, aby si na lahodné části živého těla pochutnaly... A to se jim pochopitelně nesmí dovolit za žádnou cenu. Zombiepox je novou hrou proslulého studie Free Lunch Design. To většina čtenářů bude asi nejspíše znát díky chytlavé arkádě Icy Tower, nedávno pak například vydali zábavnou vánoční hru Klabutong. Jejich poslední počin se řadí mezi ty volně šířitelné tituly, které sice neaspirují na titul vyloženě nejzábavnější hry roku, nicméně skrývají vzhledem ke své jednoduchosti nečekaný potenciál.

ZombiepoxHerní princip Zombiepoxu je, jak už tomu u titulů od Free Lunch Design bývá, prostý. Na ploše hřbitova viděného z ptačí perspektivy se pohybuje určitý počet živých bytostí a něco málo (později více) nemrtvých. Nemrtví se snaží živé lidi dohnat a vysát z nich mozek. Tím se z nich stanou také zombie. Povede-li se překonvertovat všechny, dojde k nelibému game overu. Aby se tak nedělo automaticky ve všech případech, je tu postavička hráče. Ta má narozdíl od ostatních růžovou barvu – a ta ji opravňuje rozhazovat v malých intervalech okolo sebe mozky. To je schopnost velice důležitá, neboť ve chvíli, kdy zombie na tento orgán narazí jen tak volně položený na zemi, stane se z ní opět člověk. Vítězství hráčské postavy pak – logicky – přichází ve chvíli, kdy nejenže jsou ochráněny všechny původně živé bytosti, ale i úvodní sada zombie byla obdarována mozkem a nečiní další problémy. To se může zdát zejména zpočátku snadné, ve skutečnosti je to tak od třetího levelu výše pořádná makačka.

ZombiepoxSamozřejmě se, i přes veškerou opatrnost, může stát, že hráč sám narazí na nějakého nemrtvého. V takovém případě se i z něj stane zombie – to ale nemusí ještě nutně znamenat konec hry. Stačí, když má někde ve své blízkosti na zemi volně položený mozek. Jelikož se jedná o výjimečnou osobnost, může i jako zombie ještě lehce ovládat své kroky, a tak stačí, když si pro položenou tkáň sám dojde (s převráceným ovládáním). Ovšem ve chvíli, kdy ho přeměna zastihne takto nepřipraveného, už nemůže dělat nic a hráči nezbývá, než zapsat svůj výsledek do tabulky nejlepších. Zombiepox je, jak už je to u tohoto vývojářského týmu zvykem, neuvěřitelně záživná hra. Grafické zpracování je na nadprůměrné úrovni, hra je lehce vizuálně stereotypní, ale důležité sprity jsou nakresleny velice pěkně. Zvuk zastupuje jen tu a tam výkřik "Brains!", což je jednak otravné, jednak poněkud nenápadité. Hudba bohužel absentuje, ale není problém si pustit v pozadí vlastní MP-3. Celkově je Zombiepox povedenou arkádou. Ne snad tak překvapivě hratelnou a skvělou jako Icy Tower, rozhodně ale vysoce nadprůměrnou.


Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz