Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 26. září 2021 Andrea

Život není krásný - prober se, pobudo!

  12:00aktualizováno  14. srpna 2004 12:32
Máte rádi adventury? Máte rádi české adventury? Máte rádi české freewarové adventury? Odpovíte-li alespoň jedenkrát ""ano"" tak nemeškejte a honem stahujte výbornou českou adventuru ""Život není krásný"". Ručím vám, že se výborně pobavíte!
50

Život není krásný

Platforma: Freeware
Výrobce: Martin Pohl

Stáhnout

Život není krásný

Další z řady povedených freewarových adventur nese jméno "Život není krásný". Ptáte se, proč zrovna takové negativní? Vše pochopíte po zhlédnutí krátkého intra, během kterého vám bude stručně vyložen příběh hlavního hrdiny této hry. V tu chvíli vám bude jasné, že zmiňovaný název je opravdu tím, který se pro tuto českou freewarovku Martina Pohla naprosto hodí. Život není krásný.

Vše začíná jednoho krásného dne, kdy zjistíte, že vaše žena spí s vaším šéfem. Toto vás tak vytočí, že opustíte zaměstnání a stanete se klasickým povalečem. Takovým, které znáte z velkých českých nádraží. Po chvíli však situaci přehodnotíte a rozhodnete se pro pomstu, ale takovou, aby to opravdu stálo za to. Tu vás napadne, že cesta by mohla vést přes vilu šéfa, kterou se proto rozhodnete navštívit. Při té příležitosti, protože šéf je velmi bohatý, ho také zkusíte okrást. A aby bylo dílo dokonáno, spolu se svou manželkou, spíše exmanželkou, jej sprovodíte ze světa. Alespoň takto zní váš předběžný plán. Dokážete jej realizovat?

Život není krásný

Cesta ke splnění mazaného plánu vede přes dokonalé zvládnutí systému hry. Ten se sice příliš neliší od ostatních, především freewarových, adventur, ale nějaké odlišnosti tu přeci jen jsou. Kupříkladu samotné provádění jednotlivých kroků a postupů neděláte několika kliky a překliky myší, ale vždy máte jen dvě možnosti. Buď na daný objekt kliknete (to poznáte tak, že bude aktivní, tj. při najetí myší nad něj se změní kursor), případně na něj přesunete něco ze svého inventáře. Hra si pak danou situaci automaticky vyhodnotí a vy jen počkáte na výsledek.

Zda je to výhoda nebo nevýhoda, toť otázka do diskuse. Konkrétně mně samotnému se hodně často stávalo, že jsem provedl nějakou akci a následovala smrt. Je také škoda, že hra není poněkud více variabilní. Co jsem zkoušel, tak musíte postupovat podle předem daného postupu, jinak je s vámi ámen než řeknete švec.

Život není krásný

Na druhou stranu, hra si tím zachovává jistou dávku napětí a naděje, neb přesně nevíte, co můžete od daného postupu očekávat. Tu čekáte úspěch v podobě postupu do další lokace a ejhle, chytnou vás policajti, tu čekáte krátkou rozmluvu s prodejcem zbraní a hle, vytáhne na vás zbraň, atd. Ale opět opakuji, nejspíše vás čeká to samé co mě - hru budete muset restartovat co chvíli, smrt totiž čeká opravdu za každým rohem.

Svůj odstavec si zaslouží i technické provedení hry. Co se týče grafického zpracování, musím řict, že není nejlepší. Ovšem, na hře je vidět, že byla tvořena především pro pobavení a troufám si tvrdit, že i "z lásky". Některé lokace sice nejsou graficky příliš povedené, svůj účel však bez problémů splní. Naproti tomu, ve hře se najdou momenty, kdy se budete smát a smát - především nad zobrazením některých objektů a komentářů u nich. Zvuková stránka si zaslouží velké mínus - až na výjimky jakákoliv hudba a zvuky chybí.

Co závěrečné hodnocení? Hra by se dala ohodnotit jako velmi dobrá, ovšem především absence zmiňovaných zvuků dává hodnocení za své. Ale určitě ji nepřehlížejte, stáhněte si ji a uvidíte, že se i tak pobavíte do sytosti!

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 149 čtenářů

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

  • Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Jsem zohavená, říká Linda Evangelista. Po kryolipolýze je k nepoznání

Topmodelka Linda Evangelista se rozhodla bojovat s projevy stárnutí pomocí kryolipolýzy a skončila podle svých slov...

Anife Vyskočilová má chatu v Suchdole s krásným výhledem na Prahu

Vzpomínáte si na poslední díl seriálu Sanitka, natočený podle skutečné události, kde na zahrádkářskou kolonii v...

Nechávat teď ležet peníze na účtu v bance je holý nerozum

S rostoucí inflací si teď láme hlavu nejedna domácnost s volnými penězi. Řeší otázku, kam peníze uložit, jak je...

Lucie Šafářová a Tomáš Plekanec se vzali, ukázali fotky z veselky

Přestože na jaře prohlašovali, že kvůli drahému rozvodu hokejisty Tomáše Plekance do svatby nebudou investovat,...

Zhubla téměř 50 kilo, teď se zpěvačka Adele pochlubila novou láskou

Během posledních tří let se zpěvačce Adele (33) podařilo zhubnout téměř padesát kilogramů. Britka prožila od rozvodu s...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat