Život není krásný 3 - doktořina krutá dřina

  12:00aktualizováno  13. srpna 2004 1:42
Pokud máte rádi krvavé, drsné až brutální výjevy, nebo se v nich dokonce vyžíváte, pak si tuto hry rychle stáhněte a pusťte se do hraní. Morbidní příběh této hry už totiž téměř hraničí se sadismem.
50

Život není krásný 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Martin Pohl

Stáhnout

Život není krásný 3V loňském roce jsme vám přinesli v této sekci první a druhý díl této hry, jejichž autor má nepochybně sklony předkládat hráčům drastické scény, v nichž si doslova libuje a přímo vyžívá. Je si toho samozřejmě dobře vědom a proto hned na začátku, jak je to už u něj ostatně zvykem, varuje všechny hráče se slabým žaludkem, aby tuto hru raději nehráli. Zejména upozorňuje na tu skutečnost, že pokud se vám zdály být jeho předcházející dva díly příliš silnou kávou, tak raději tuto hru už nehrajte vůbec. V žádném případě nedoporučuje tuto hru dětem, mládeži a ženám všeho věku, zejména ne těhotným. Již z tohoto upozornění je zřejmé, že se zde setkáte s brutalitou, takže berte jeho varování zcela vážně!

Život není krásný 3Hra začíná příběhem, který má zajímavou pointu. Jednoho krásného dne se totiž dozvíte, že v jedné uličce poblíž vašeho bydliště budou převáženy kradené diamanty. Rozhodnete se tudíž společně s vaším nejlepším kamarádem, že se těchto diamantů zmocníte sami a lehce tak bezpracně zbohatnete. Zahrajete si tedy na gangstery a diamanty ukradnete. Protože váš kamarád má jisté konexe na černém trhu v Berlíně, rozhodnete se převézt diamanty do Německa a tam je zpeněžit. Pro jistotu tam pojedete každý ve svém autě, váš přítel si navíc nechá diamanty zašít do vlastního břicha. Na hraničním přechodu však úplně zpanikaří a kulka z revolveru německého policisty ho zasáhne přímo do čela.

Život není krásný 3Jeho mrtvola bude převezena do nově postavené české nemocnice, rozhodnete se proto, že by byla věčná škoda pohřbít takové vzácné diamanty společně s pozůstatky vašeho kamaráda a chcete je získat pro sebe za každou cenu. Jistě jste se už tedy dovtípili, jaké asi úkoly na vás čekají v této adventuře. Jak je už u tohoto autora obvyklé, čekají na vás po splnění všech, někdy velice nechutných úkolů a krvavých vražd, zase dva různé konce podle toho, jak budete ve hře postupovat. Samozřejmě, že pointu příběhu vám neprozradím, musíte se k ní dopídit sami, ale upozorňuji předem na to, že to nebude vůbec lehké. Autor přímo hýří netušenými kombinacemi, takže si určitě popřemýšlíte.

Grafické zpracování hry je standard, v jakém autor svá díla odvádí, nemyslím si, že by se mu dalo něco podstatného vytknout. Tradičně také chybí jakýkoliv zvuk nebo doprovodná melodie. Všechny rozhovory a pokyny včetně popisu předmětů jsou uvedeny formou textů. Neobvyklý je i způsob ovládání hry, pro ty, co ještě nehráli předcházející díly, tedy jen malé vysvětlení. Pokud chcete někam jít, pomocí kurzoru myši si vyvolejte na obrazovce ikonku kroků a klikněte na levé tlačítko myši. Život není krásný 3Pokud najedete kurzorem na horní okraj obrazovky, objeví se tak inventář, který lze posunovat zleva doprava a naopak. Vyberte předmět a přetáhněte ho na místo, kde předpokládáte, že by šel použít.

V tomto inventáři také lze používat jednotlivé předměty mezi sebou, vznikne tak předmět nový s jinými vlastnostmi. Nevhodné nebo předčasné použití některého z předmětů pak může mít v důsledku zakysnutí ve hře, tak se toho snažte vyvarovat. Nakonec ještě jednu důležitou informaci. Před několika dny jsem dělala pro náš Magazín rozhovor (bude vydán tento pátek - by agile) s tímto mladým a nadějným autorem a v něm se mimo jiné svěřil, že hodlá těchto pokračování stvořit celkem 14, přičemž ten poslední a závěrečný díl by měl být shrnutím všech předcházejících dílů. Takže příznivci a obdivovatelé tohoto žánru vězte, máte se skutečně na co těšit! Jako vždy, i tentokrát vám přinášíme na hru návod.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

79 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 73 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Najdete na iDNES.cz