Život není krásný 2 - vše pro peníze

  12:00aktualizováno  14. srpna 2004 12:24
Je tomu zhruba čtvrt roku, co jsme vám nabídli 1.díl této české adventury od mladého nadějného autora Martina Pohla, který měl veliký ohlas u čtenářů. Teď již pro vás máme další pokračování tohoto pozoruhodného příběhu, stejně tak překvapivého a drastického, který není určen těm, kteří nesnášejí krev, zabíjení a nějaké to ostřejší slovo.
50

Život není krásný 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Martin Pohl

Stáhnout

Život není krásný 2Hned v úvodu musí upozornit na skutečnost, že sám autor před vlastním spuštěním hry varuje ve svém prologu, že hra je plná morbidních scének a byť je jen kreslená, mohlo by se slabším náturám udělat velmi zle. Setkáte se v ní i s velmi hrubými až vulgárními výrazy, takže zásadní rada pro začátek těm, kteří jsou úzkostliví a citliví na podobné jevy a vyjadřování, raději hru ani nestahujte. Pokud se však řadíte mezi ty otrlejší, kterým podobné popisované zvrhlosti nevadí, pak jste se zde ocitli na tom správném místě a nezbývá mi už nic jiného, než vám popřát příjemnou zábavu a hodně štěstí při řešení problémů, kterých zde naleznete mnoho a často se budete nuceni hodně zamyslet, jak se dostat dál.

Pro úspěšné pokračování ve hře, nemluvě již o samotném jejím dokončení, je totiž nutné bezpodmínečně dodržet autorem určený postup, neboť se může stát, že jednou nebudete mít k dispozici potřebné peníze, které jste utratili za něco nepotřebného, ale i užitečného, co jste právě v té chvíli nepotřebovali. Budete to totiž potřebovat až za chvíli, ale to už budete mít zase dosti peněz, získaných jinou nekalou činností. Takže nakupujte s rozvahou a promyšleně vždy jen to, co je právě bezpodmínečně nutné. Když už jsem se zmínila o problémech s dokončením hry, musím upozornit na to, že hru, jak už je u tohoto autora zvykem, lze dohrát dvěma možnými způsoby, což jí jistě přidává na obtížnosti a přitažlivosti.

Život není krásný 2Hrát budete za postavu vyléčeného narkomana, to nejhorší už máte za sebou, dokonce jste si našli i přiměřené zaměstnání. Co je to ovšem všechno platné, když jste si v minulosti nadělali v důsledku nestřídmého a zhýralého života obrovské finanční dluhy a navíc ještě u šéfa podsvětí. Takže se jednoho dne probudíte a zjistíte, že jeho kumpáni si přišli pro vypůjčené peníze. Nejednají s vámi nikterak v rukavičkách, ba naopak, takže máte hodně nahnáno a peníze na splacení dluhu raději začnete shánět hned, aniž byste si prostředky k jejich získání nějak vybírali. Peníze nezískáte poctivou prací, ale vždy nějakým podrazem, krádeží, dopustíte se i hanobení mrtvoly a budete nuceni i vraždit.

Přitom, abyste se něco dozvěděli a otevřel se vám na mapě přístup do dalších lokací, musíte podmazávat i bezdomovce a to něco stojí. Naštěstí však máte možnost pokrást a uloupit mnohem více, než stačíte utratit, takže lze předpokládat, že se na kýžený konec přece jen dostanete. Upozorňuji na to, že druhý, v prvním kole skrytý závěr je ještě překvapivější, než ten, ke kterému se propracujete prvním přehráním hry. Život není krásný 2S hraním a ovládáním hry byste neměli mít větší problémy, trochu zlobí inventář, samozřejmě s nějakým tím zákysem je nutno předem počítat. Grafika této 2D hry je lepší nadprůměr, trochu mi chybělo ozvučení. Veškeré dialogy probíhají formou textu, myslím si ale, že to není na závadu.

Závěrem bych chtěla, aniž bych si osvojovala právo samotnému autorovi určovat, co smí a co nesmí, přece jen mu něco poradit, byť za vším se zcela určitě skrývá jeho tvůrčí záměr, alespoň jeden jediný výraz bych si na jeho místě v jinak zajímavé hře odpustila, jistě na to přijdete sami, který mám na mysli. Jinak chci důrazně upozornit na to, že hra není absolutně vhodná pro děti a dospívající mládež.

 
Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

85 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 134 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na iDNES.cz