Zed – android a hromada zlata

  12:00aktualizováno  3. dubna 2:39
Zed je android, který má po celý svůj život jeden veliký sen - chtěl by být ze zlata. Jenže problém je v tom, že žádné zlato nemá a musí si ho obstarat. Vydává se proto na strastiplnou pouť, kde na něj kromě vytouženého drahého kovu čeká i řada překážek a nástrah.

Zed

Platforma: Freeware
Výrobce: Miniclip

Stáhnout

ZedSkákačky mám rád už odmalička. Je to nejspíš proto, že jsem vyrostl u videoher, kde snad každá druhá gamesa patřila mezi plošinové skákačky, nebo proto, že ve své době byly hry tohoto žánru nejakčnější a nejrozmanitější, nepočítám-li několik vesmírných stříleček.

Potěšilo mě tedy, že Miniclip, můj oblíbený výrobce zábavného softwaru, uvedl další přitažlivou arkádovou pařbu. Hra nese název Zed a ovládáte v ní androida, jehož jméno je totožné s názvem hry. Android Zed však není obyčejný android. Od ostatních se liší tím, že má po celý svůj život jeden veliký sen - chtěl by být totiž kompletně ze zlata. K uskutečnění tohoto snu mu ale chybí jediná, i když celkem podstatná, věc - zlato. A tak se rozhodne, že si drahý kov obstará. ZedNo a právě tento úkol už je na hráčích a na jejich trpělivosti, protože u hry se lze někdy docela zapotit.

Se Zedem procházíte velkým počtem levelů, většinou rozdělených do několika obrazovek. Musíte sbírat zlato, které je rozházeno po okolí a přitom na vás všude čeká hromada nástrah. Projít celou hru o deseti levelech se třemi životy, které máte k dispozici během hry, je dle mého názoru věc téměř nemožná. Obtížnost hry se totiž s vašimi postupy do následujících obrazovek a levelů výrazně zvyšuje. Naštěstí jsou zde k dispozici passwordy v podobě barevných kuliček, které vám, pokud je správně zkombinujete, umožní pokračovat v úrovni, v níž jste skončili.

Dalším předmětem vašeho zájmu je sbírání různě velikých modrých kamenů, které přidávají vašemu androidovi body. ZedNěkdy je nutné vysbírat všechny modré kameny i proto, aby se vám otevřela cesta z příslušné obrazovky nebo alespoň do některé její části. Pro otevření cesty k dalšímu levelu musíte ale vždy vysbírat všechny poházené kusy zlata. Jsou tu i různé prémiové kameny přidávající navíc velké množství speciálních pointů. V Zedovi se lze setkat i s bonusem, který vás udělá na čas nesmrtelným a vytvoří kolem vás obranný štít.

Cestu vám znepříjemňují různé potvory, které nejen nepřátelsky vypadají, ale které se i nepřátelsky pohybují - viz například útočně naštvaná chůze šavlozubého monstra, které potkáte hned v prvním levelu. Některé potvory plivají oheň, jiné létají a jsou i takové, které vás pronásledují nebo na vás něco shazují. Dalším znepříjemňujícím faktorem jsou pak různé ohnivé plošiny. Jsou tu také místa v nichž občas nečekaně vybuchují plameny nebo z nich vyjíždí bodáky, které lze snadno přehlédnout. ZedJejich přehlédnutí však pro vás může znamenat ztrátu části energie, případně i celého života.

V Zedovi projdete různá prostředí plná všelijakých plošin a některé z těchto plošin se i horizontálně či vertikálně pohybují. Jeden z levelů absolvujete dokonce po tmě a věřte, že dohrání celé hry vám může dát docela zabrat.

Grafika je příjemně svá. Animace postav i pohybujících se herních prvků poměrně plynulé. A zvuků je ve hře dostatek. Když si k tomu ještě pustíte svojí oblíbenou muziku, určitě se vám bude skákačka Zed s androidem v hlavní roli dobře hrát. Co tedy dodat? DOWNLOAD! DOWNLOAD! DOWNLOAD!


Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz