Zastřel ZAZU - známý zajíc pod palbou

  4:55aktualizováno  29. března 10:55
Znáte zajíce Zazu, známého maskota sobotního pořadu Volejte řediteli na TV Nova, a ředitele této stanice, Vladimíra Železného? Internetová komunita na oba vydala lovecké lístky a připravila zajímavou akční hru.

Zastřel Zazu

Platforma: Freeware

Stáhnout

Zastřel Zazu

Dění kolem televize Nova nedává mnoha lidem spát, zvláště poté, co český stát, potažmo jeho občané, musejí za tuto stanici zaplatit více než desetimiliardovou pokutu. Možná i proto se na internetu objevila počítačová hra, v níž si přijde na své řada odpůrců této komerční stanice. Vaším úkolem je totiž ničit zajíce Zazu, maskota pořadu Volejte řediteli. Ve hře ale nechybí ani sám Vladimír Železný, hlavní postava tohoto pravidelného sobotního pořadu.

Hru získáte poměrně jednoduše. Nejprve si ji stáhnete z internetu, archivátorem WinZip soubor rozbalíte a jediným EXE souborem v adresáři spustíte. Spustí se vám intro, které doporučuji nechat doběhnout až do konce, obsahuje totiž kromě Zazů v nejrůznějších pozicích a fotografií Vladimíra Železného při různých příležitostech také zajímavý zvukový sestřih, u něhož se také pobavíte.

Zastřel Zazu

Po skončení úvodní sekvence zvolíte start hry a jdete na to. Po mapě se pohybujete kurzorovými šipkami, pokud patříte mezi zběhlejší hráče, jistě oceníte možnost ovládat také klávesami ASWD. Měnit směr pohybu můžete také pomocí myši.

Vaším úkolem ve hře je různými zbraněmi likvidovat zajíce Zazu a Vladimíra Železného. Ti jsou vyobrazeni v několika pozicích lišících se od sebe bodovým ohodnocením a nebezpečností. Ano, ve hře můžete i umírat, otázkou ovšem je podle jakých pravidel – nepřítelem můžete projít a nic vám neudělá, zatímco když kolem vás nikdo není, s klidem vás zabije.

Za body, které získáte likvidováním těchto dvou nepřátel takříkajíc na zelené louce, kde je jedinou překážkou členitost terénu, získáváte peníze. Ty můžete využít k nákupu zbraní. Zastřel Zazu Ve chvíli, kdy už máte několik tisícovek dolarů na svém kontě, jen ve hře stisknete klávesu ESC, zvolíte si nákup zbraní a pak vyberete jakýkoliv model ze série „Zaza edition“. Zbraně se používají mezerníkem či levým tlačítkem myši, u odstřelovací pušky využijete i pravé tlačítko, kterým se přepínáte do dalekohledu a když už vás to nebaví, tak jej zase stiskem pravého myšítka vypnete. Nezapomínejte ani nakupovat náboje, dělá se to stiskem tlačítka N, což vám ostatně hra napíše na obrazovce.

Grafické ztvárnění je jednoduché, i přesto je hra poměrně zábavná. V kuse vás sice zabaví jen několik desítek minut, ale je pravděpodobné, že se k ní budete i pro to krátké odreagování se pravidelně vracet. Jedinou nevýhodou je hardwarová náročnost, pokud nemáte alespoň 300 MHz procesor, 128 MB paměti a 16 MB grafickou kartu, moc si hry neužijete. Byť je to legrace, mohli možná autoři ještě trošičku zapracovat na optimalizaci, aby si jejich dílka mohlo užít co nejvíce zájemců.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na iDNES.cz