Zastřel si svého profesora 3d - do jednoho!

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:24
S vesměs povedeným pokusem jak zvládnout vztek na své učitele přišli autoři hry ""Zastřel si svého profesora 3d"". Do nepříliš rozlehlé lokace se rozutekl snad celý učitelský sbor a bude jen na vás, zda zvládnete všechny učitele zprovodit ze světa. Hru můžete jednoduše editovat.

Zastřel si svého profesora 3d

Platforma: Freeware

Stáhnout

Zastřel si svého profesora 3d

Už jsem si zvykl (a doufám, že vy také) na magické dvojslůvko "Zastřel si ...", které se již stalo součásti názvu všech možných her. V českých luzích a hájích se jednalo o hry jako Zastřel si svého tučňáka, AntiMFF (Zastřel si svého finančníka), případně o legendární "Hlídej si svého Kájínka", která ačkoliv nemá přímý kontakt v názvu, je takříkajíc o tom samém v bleděmodrém. V případě zahraničí jde o hry Vampirejagd (Zastřel si svého vampíra), Eisadler (Zastřel si svého orla), Captain Wesco (Zastřel si svého ufouna) a konečně něco od sousedů - Slovensko (Zastřel si svého voliče). Jak je tedy vidět, nápadů a předělávek jsme tu měli už nespočet.

"Zastřel si svého profesora 3d" je však gameskou postavenou na úplně jiném systému. Jako první se totiž posunula do opravdového 3d prostoru a tak se můžete těšit na úplně jiný prožitek ze hry. Jak ale z názvu vyplývá, stále se drží onoho magického dvojsloví - "Zastřel si ...". A to je jen dobře.

Po nainstalování a spuštění hry jste vystaveni před jasný problém. Musíte totiž s rozmyslem vybrat z konfigurace, pod kterou chcete hru spustit. A zde opravdu pozor, neboť autoři sami přiznávají, že hra není tak úplně O.K.! Na výběr pak máte z rozlišení od 640x480, přes pohodových 1024x768, až po magických 1600x1200. Také barevnou hloubku můžete velmi snadno zvolit. Předpokládejme tedy, že vám hra bude bez problémů fungovat a přesuňme se o kousek dále, k samotné hře.

Zastřel si svého profesora 3d

Systém hry není třeba jakkoliv vysvětlovat. Pouze ve zkratce tak uvedu, o co vlastně jde. Po krátké dezorientaci, kterou vám hra určitě způsobí, se vzpamatujte, chopte se jednou rukou myšičky (té umělohmotné, samozřejmě) a tu druhou (ruku) položte na klávesnici někde kolem kláves "W", "A" a "D". Proč právě kolem těchto kláves? Jednoduše proto, že autoři změnili klasické kurzorové ovládání na nesmyslná písmenka. Ale budiž, neberme jim to za zlé.

Poté se již připravte na to, že každou chvíli během vašich toulek po okolí narazíte na nepřítele. Pokaždé se však bude jednat o středoškolské? profesory, které do hry jakožto vaše nepřátelstvo importovali původní tvůrci hry. Je však vhodné zmínit, že hra vznikla ještě před tragédií v Německu, neberme proto autorům za zlé, že svým způsobem se tak dotýkají poněkud ožehavého faktu ... zkusme proto přimhouřit očko a přistupovat tak k této hře jako ke "hře" a k ničemu jinému.

Zastřel si svého profesora 3d

Samotná likvidace učitelského sboru přitom probíhá za pomoci jedné ze šesti zbraní, které máte k dispozici - od motorové pily, přes odstřelovačku, až po plamenomet. Naopak i učitelé se dokáží bránit a to tak, že postupně červenají až explodují. A pakliže se v danou chvíli nacházíte v blízkosti, ztrácíte několik desítek životů. Mohou také proti vám vyslat rakety či jakési "smrtelné" hlášky, které také způsobí drobnou ztrátu na životech.

Příjemným zpestřením je skutečnost, že hra obsahuje poměrně povedený editor ve kterém můžete přidávat do hry další a další profesory. Pakliže tedy máte kvalitní fotografie vašich neoblíbených učitelů, není nic snazšího než je importovat do hry.

Grafické zpracování není sice nikterak kvalitní, ale s přihlédnutí k tomu, že pravá podstata hry zůstala zachována tak jako tak, jde i tento fakt přehlédnout. Musím přidat osobní zkušenost, že pod systémem Windows XP mi nejelo správně zobrazení průhlednosti objektů. Kdo ví, na čí straně byla chyba ... :-(

Tak jako tak, hra je poměrně jednoduchá a svým způsobem nudná. Nenajdete v ní nic převratného, nového a nepoznaného. Své kouzlo tak získává až s přiloženým editorem, který dokáže hru k nepoznání změnit, k vaší plné spokojenosti.

Autor:
Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz