Zastřel ho!- zastřel i autora hry!

  12:00aktualizováno  29. března 2003 11:13
Tato freeware hra má opravdu originální námět. Ocitnete se na střelnici a budete muset sestřelovat ukazující se terče. Na tom by nebylo nic zvláštního, pokud by autor hry nevložil do svého dílka příměs sarkasmu, ironie i humoru. Povedlo se mu to opravdu dokonale, jeho nápaditost je vskutku vynikající a myslím si, že ji ocení každý, kdo se do hry pustí.

Zastřel ho

Platforma: Freeware
Výrobce: crapper

Stáhnout

Zastřel ho

Ocitáte se tedy na střelnici, kde se vám za dřevěnou bariérou začnou ukazovat terče. Vaším jediným, avšak nesmírně důležitým úkolem v této hře je terče co nejrychleji sestřelovat. Je tedy jen a jen na vás, jak se tohoto úkolu zhostíte. Hra se nehraje na obdržené a ztracené životy, jak bývá u podobných her zvykem, ale na obdržený počet pokusů a na dosažení co největšího počtu získaných bonusových bodů za úspěšné zasáhnutí příslušného terče. Obsahuje celkem pět levelů, které je nutno absolvovat, abyste hru úspěšně zakončili. Zpočátku se může zdát, že hra se dá dohrát během pár minut, brzy však zjistíte, jak hluboce jste se mýlili a že pravý opak je pravdou.

Po spuštění hry se vám na střelnici nad bariérou objeví první terč, není to žádná hlava nepřátelského vojáka, ale a nutno říci po pravdě že velmi neuměle kreslená, lidská lebka. Vlevo nahoře na liště se ukazuje počet maximálních pokusů, který jste na začátku hry obdrželi, je jich rovná stovka. Vpravo nahoře pak můžete sledovat počet úspěšných zásahů a pořadí levelu, ve kterém se právě nacházíte. Terče, v prvním levelu již zmíněné lebky, se vysunují a zasunují pomalu, znovu se objevují v delších časových intervalech a poměrně blízko od sebe, takže máte opravdu dost času, abyste mohli zacílit a vystřelit na znovu objevující se nový terč. Za každý zásah získáte 10 bodů, po 100 získaných bodech přechází hra do dalšího levelu.

Zastřel ho

Velmi brzy však zjistíte a to už ve druhém levelu, že idylka zřejmě brzy skončí, neboť hra se začíná očividně zrychlovat. I v tomto levelu je terčem lidská lebka, ale intervaly jejího objevování mezi jejím zmizením se začínají zkracovat, rovněž vzdálenost mezi objevujícími se terči se prodlužuje. Od tohoto levelu se také začínají na obloze objevovat malá letadélka, jejichž sestřelení vám přídá pět pokusů, což se vám jak uvidíte, bude brzy velmi hodit. Od počtu pokusů se vám totiž odečítá nejen zásah terče, ale i jeho minutí, po případě i nevystřelení. Tato skutečnost vám pocit jistoty ve hře nepřidá, dokonce vás to může silně znepokojit, když vidíte, jak počet vašich pokusů rapidně ubývá.

Zastřel ho

Od třetího levelu se vzhled terče mění, místo lidské lebky se na terči objeví podobizna sličné dívky s náušnicí v uchu a hra dostává již rychlý spád, intervaly vysouvání a zasouvání terčů se zkracují, terč se objevuje jen na chvilku a vzdálenosti od vysunutí dalšího terče se o hodně prodloužily. Toto vše platí i pro čtvrtý level, ovšem pozor, ještě tam nejste. Podobizna dívky na terči se na vás sice pěkně usmívá, ale vy už, myslím, dávno ne. Trefit se do terče je totiž stále obtížnější a to zdaleka nejste ještě na konci hry. Pravou pochoutku si ovšem autor hry nechal až do závěrečného, to jest do pátého levelu, kdy přišel na opravdu ojedinělý a originální nápad, umístit na terč svoji vlastní usmívající se podobiznu.

Nevím, zda je to autorův úmysl, nebo chyba ve zpracování hry, ale v tomto levelu vám začne selhávat i vaše zbraň. Takže dohrát hru je téměř zázrak, mně se to i na mnoho pokusů nepodařilo. Při skončení hry, ztrátou možných pokusů až na nulu, se vám na liště ukáže výsledná tabulka, včetně množství pokusů, které jste ve hře dosáhli navíc sestřelením malých letadélek, jakož i počet získaných celkových bodů. Tak co, dostanete se až na konec hry, kdo ví, jaké tam překvapení autor pro vás ještě připravil? Na terči se totiž dosti vyzývavě ze své podobizny usmívá. Tak mu to vytmavte i za mne.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz