YS Flight Simulation System 2000 - simulátor jako med

  12:00aktualizováno  29. ledna 11:09
Dnešní hra potěší všechny příznivce ocelových ptáků. YS Flight Simulator patří k těm nejlepším, které si můžete zdarma stáhnout. Chcete-li jen tak volně létat nebo se zúčastnit vzdušných bitev, nezbývá než naskočit do kokpitu jednoho z mnoha letadel...
80

YS Flight Simulation System 2000

Platforma: Freeware
Výrobce: YS Flight Team

Stáhnout

YS Flight Simulation system 2000Leteckých simulátorů mezi hrami zdarma mnoho nenajdeme. Na Plných Hrách jsme vám jich sice několik nabídli, ale většinou nešlo o simulátory klasických letadel, ale jejich dálkově řízených modelů. Někdy byly těmto modelům do vínku přidány bojové schopnosti, ale ani tyto akční simulátory toho mnoho nenabídly. V minulém roce se všichni fanoušci létání dočkali výborné české hry Plane Arcade, ale i zde bylo létání hodně snadné a k ovládání vašeho letadla bohatě stačila myš. Hráč se nemusel trápit s ciferníky, výškoměry, pedály a dalšími součástmi, bez kterých byste v reálu ani nevyjeli z hangáru. Naštěstí japonští tvůrci jsou obdařeni nejen skvělou originalitou, ale mají i smysl pro sebemenší detaily a zachycení reality. V oblasti freewarových simulátorů nás o tom přesvědčili již jednou – jejich BVE je stále považováno za nejlepší vlakový simulátor. Dnes se podíváme na další simulátor ze země vycházejícího slunce – je sice již postaršího data, jak je vidět z názvu hry, ale dodnes patří k tomu nejlepšímu na poli leteckých simulátorů.

YS Flight Simulation system 2000YS Flight Simulation System 2000 je komplexní letecký simulátor, jenž si získal mezi fanoušky velkou popularitu a i dnes je kolem něj sdružena početná komunita, díky čemuž si samotnou hru můžete rozšiřovat o stále nové a nové modely, což patří u simulátorů k velmi oblíbeným činnostem a jde o jakousi náhražku tuningu u závodních her. Samotná instalace vám nabízí základní a poměrně obsáhlou nabídku modelů, mezi nimiž nechybí přední americké stíhačky, bombardéry, ale i letadla evropské a sovětské provenience. Mně se splnil sen letět v neviditelném bombardéru, vy se můžete třeba vyřádit v F-16, F-18, F-22, MIG 29, SU-27 a dalších. Pokud vám nabídka nestačí, můžete si další modely postahovat z různých fanstránek.

Hra nabízí několik módů. Pro výuku je nejvhodnější Free Flight (Volný let), kde si volně poletujete ve vzdušném prostoru. Jakmile zvládnete všechna úskalí ovládání a prozkoumáte zbraňové systémy, můžete se utkat s nepřátelskými letadly v módu Air Combat. Nové verze hry přinesly i módy Instant Dog Fight (obdoba Air Combat s časovým omezením na 15 minut a obnovováním nepřátel) a Intercept Mission ve formě misí. Před každým módem si můžete všechny parametry libovolně upravit, navolit si nejen vaše, ale i nepřátelská letadla, určit počasí, mlhu a další podmínky, které budou vyhovovat vám (či naopak). 

YS Flight Simulation system 2000Pokud jste zvládli ovládání v Plane Arcade za dvě minutky, zde si na vše vyhraďte mnohem delší dobu. Autoři se snažili co nejvíce přiblížit realitě, takže zde jsou výškoměry, tachometry, možnost nastavování jednotlivých spoilerů a brzd a spousta dalších věcí, které budou fanouškům létání známé, ale mně – laikovi – mnoho neříkají. Každopádně vzlétnout do oblak je dost obtížné a udržet se ve vzduchu není o moc lehčí (a co pak přistát, že?). Ale právě to je na simulátorech vyhledáváno a čím reálnější chování, tím lépe. I zbraňový systém je detailně propracován a o všem vás bude na obrazovce informovat spousta budíků (pokud samozřejmě budete mít zapnutý pohled z kokpitu). 

Autoři se hru snažili naprogramovat tak, aby šla spustit na co největším množství počítačů. Obsahuje spoustu drobných nastavení, zvlášť oddělenou podporu pro 3D karty, vypínání různých detailů atd. Bohužel grafika je tím trochu ochuzena a YS Flight Simulation system 2000 textury nejsou se základními parametry příliš povedené a za třeba zmiňovaným Plane Arcade pokulhává. Co však schází na texturách, to autoři doháněli na samotných modelech letadel, které nejsou skoupé na detaily. Ovládání je dosti složité, čemuž jistě nepomohly ani téměř tradiční japonské podivné rozmístění kláves. Plný požitek vám samozřejmě nabídne jedině hra s joystickem. Máte-li chuť, můžete se utkat i s ostatními fanoušky v multiplayeru přes internet.

YS Flight Simulation System 2000 je výtečný a detailní letecký simulátor, který jistě potěší všechny vyznavače létání. Po grafické stránce sice nepatří k tomu nejnovějšímu, ale zase si jej užije široký okruh nadšenců na různě starých počítačích a dokonce pod různými systémy. Pokud tento detail přehlédneme, můžete si hodnocení s klidným srdcem ještě o bodík zvednout.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

65 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 162 čtenářů

Témata: Stíhačka

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Najdete na iDNES.cz