Yoshi Island X2 - hledáme Mária

  12:00aktualizováno  24. dubna 10:25
Pokud jste si nezahráli delší dobu nějakou hru ryze na odreagování a pro zábavu, je pro vás Yoshi Island, kde hledáte jako Wario svého bratra Maria (přesně toho tolik oblíbeného u počítačových hráčů), jako stvořená a jistě se u ní skvěle pobavíte.

Yoshi Island X2

Platforma: Freeware
Výrobce: Biebersoft

Stáhnout

Yoshi Island

Ve freewarovém vývoji s nadhledem vítězí výroba skákaček, hopsaček, akcí a všech takovýchto lehčích her, které se dobře dělají začínajícím programátorům, nezaberou až zas tak příliš mnoho času a většinou ani nejsou moc těžké. Můj sen by byl, kdyby se vyrábělo alespoň o několik freewarových adventur více, ale bohužel tento žánr je již trošku složitější, i když čas od času se nějakého titulu dočkáme. Byl bych rád, kdyby se více týmů zamyslelo, proč radši neudělat jednu kvalitní hru místo několika předělávek klasiky či prostoduchých skákaček, ale i tak můžeme být rádi, že ta trocha je zadarmo. Dnes jsem vybral průměrnou hopsačku, kterých sice máme na Plných hrách spoustu, ale myslím si, že zrovna tato dovede předvésti maličko něco novějšího než její předchůdci.

Docela zajímavé na této hře jakožto akci je fakt, že k ní byl vymyšlen krátký, nicméně přece jen příběh. Vžijete se do role Waria, bratra slavného Maria (neplést si s Lemiuxem), který byl vzat jako rukojmí na ostrov Yoshi a vy ho máte vysvobodit ze spárů únosců (prostě a jednoduše brácha se dostal do nesnází, tak rychle na pomoc). A to je ve stručnosti celý příběh hry Yoshi Island X2, nic nepochopitelného na něm nevidím a s největší pravděpodobností na něm ani nic nepochopitelného není (můžu potvrdit - by editor). Jako Wario se s odpuštěním podobáte nějakému malému zelenému dinosaurovi a v některých úrovních téměř splýváte s okolní přírodou. Level je vždy vidět pouze na jedné obrazovce, ukončíte ho, pokud projdete dveřmi, které jsou ale do doby, než vysbíráte určitý počet ovoce Yoshi Islanda zabijete několik protivníků zavřeny. Takže vašim úkolem je projít všechny dveře a po několika kolech se snad dočkáte vysněného bratra.

První level probíhá v zeleném prostředí připomínajícím džungli a zde musíte sebrat všechny plody přírody a sejmout každého protivníka, který se opováží se vám postavit. Jak ho zabijete, je poměrně zajímavé - pomocí klávesy Shift vystrčíte jazyk buď nahoru, dolů, doleva či doprava, a když někdo v tu chvíli je ve vaší blízkosti, tak bude pohlcen do vašeho nenasytného bříška. Teprve potom se otevřou dveře a vy můžete vstoupit do druhého levelu, který vypadá zase úplně jinak než předchozí a hemží se to tam zase jinými druhy příšer, kterých je ostatně více než dost. Na své cestě se setkáte opravdu s velkou řadou nepřátel, za všechny bych uvedl například mušky, balóny, strašidla, mravence a spoustu dalších větších či menších potvůrek. Za každou zabitou potvůrku nebo sebrané ovoce dostáváte body, které se pak píší do tabulky High score a jejich aktuální počet je vidět vždy uprostřed horní části obrazovky. Abych se nezapomněl vyjádřit k ovoci, které je nezbytné pro ukončení levelu, či o nabrání bodů, tak pokud nějaké vidíte, jediná možnost, jak je sebrat, je opět použít jazyka stejně jako na nepřítele. Ovoce je dost, o to bych se nebál, najdete zde třeba hrozen vína, pomeranč, jablko, mandarinku, banán, kokos a další. Dost nepromakaná funkce je odečítání živůtků za střet s nepřítelem. Když se totiž s ním několikrát srazíte dostane se před vás obrazovka s nápisem Game Over.

Yoshi Island

Hned po instalaci, která by měla proběhnout úplně v pohodě, má složka hry pouze praktické dva soubory - spouštěcí a odinstalovací. Poté, co kliknete na spouštěcí, se před vámi nezobrazí žádné menu, ale pouze obrazovka, kde si pomocí klávesových zkratek můžete navolit něco podrobností, pak se ocitáte již ve hře. Ovládání je jednoduché a máte ho popsané ve hře, takže se o něm dále nebudu zmiňovat.

Co se týče grafiky, je tak na střední úrovni, občas je vidět nějaký ten pixel, ale to by vám celkový dojem zkazit nemělo. Hratelnost opět ctí zlatou střední cestu, žádná neprobděná noc by se ale dostavit neměla. K atmosféře pomáhá také líbivá, ale za několik minut již trošku deprimující hudba. Sečteno a podtrženo se jedná celkem kvalitní skákačku, ovšem žádná revoluce to nebude.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na iDNES.cz